Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Το πρωτο Visigoth ειναι μεγαλη δισκαρα.
Και μονο τα τραγουδια Iron Brotherhood και Blood Sacrifice να ειχαν βγαλει, αξιζουν το χειροκροτημα.
Καλα κανουν και θεωρουνται το σημερινο hot ονομα του underground επικου heavy metal.
Αν τωρα ειναι υπερτιμημενοι, αυτοι και οι Eternal Champion, δεν θα ελεγα ουτε ναι ουτε οχι.
Απλως υπαρχει ξηρασια σε σωστα παιγμενο epic metal, επομενως οταν βρουμε μερικα παλικαρια να το κανουν με ψυχη και ουσια, γουσταρουμε.

1 Like

Το πρωτο Visigoth ειναι κ για μενα η καλυτερη κυκλοφορια απο αυτους τους δυο, αλλα αν αυτοι ειναι τα πιο χοτ ονοματα του χωρου τοτε ζητω που καηκαμε :stuck_out_tongue: Γουστα ειναι αυτα βεβαια. Προσωπικα περιμενω με πολυ μεγαλυτερη ανυπομονησια τις κυκλοφοριες των Atlantean Kodex, Wrathblade, War Dance κτλ

Το καινούριο Visigoth εμένα με ικανοποίησε πολύ και όπως έχω ξαναπει απέχουν (πλέον) από το να χαρακτηριστούν ως μια αμιγώς επική μπάντα, καθώς θεωρώ πως έχουν πλέον περισσότερα κλασικομεταλικά στοιχεία. Τους Eternal Champion τους ακούω ευχάριστα, αλλά δεν μπορώ να τους εκτιμήσω περισσότερο γιατί παρα είναι ριπ οφ των Manilla

2 Likes

Απο το καινουργιο ξεχωριζω τα silver & Steele, Traitors gate, ομωνυμο (ετσι γραφεται αυτο?), αντε και το outlive them all.

Ομως το Silver n Steele μοιαζει πολυ με το Revenant King , ειδικα στη γεφυρα πριν το ρεφρεν. Το warrior queen, μοιαζει απελπιστκα με το creature of desire (επισης απο το πρωτο).

Η στροφη σε πιο κλασσικομεταλλικες φορμες ειναι εμφανεις ρε χεαβυ ροκ τραγουδια οπως το salt lake city (λες και ακους κιςς/ kissing dynamite ειναι).

Να σημειωσω πως αρχιζουν να αχνοφαινονται οτι οι φωνητικες ικανοτητες του τραγουδιστη εχουν λιμιτεισονς. Η φωνη του δε, ακουγεται λιγοτερο μπασα σε σχεση με το πρωτο, ισως λογω της μεγαλης απωλειας βαρους, δεν ξερω να μπορει να παιξει ρολο αυτο (νομιζω μπορει). Τα πιο μπασα φωνητικα του πηγαιναν λογω επικ συναισθηματος του πρωτου δισκου.

Εν τελει, σε καμια περιπτωση κακος δισκος, αλλα για μενα μακρια απο το πρωτο που τραγουδουσες μεχρι και τα σολο. Κριμα γιατι τους ειχα σαν αντικαταστατες των Γρανδ Μαγους.

Μαι του σενςτ, ‘ρκετα ειπα.

1 Like

Λοιπον, γαμαει και το δευτερο Visigoth.
Αντε, μην κανετε σαν γκρινιαρες γριες.
Τι αλλο θελετε δηλαδη ? Απολαυστικος δισκος.

Ναι ρε τι λέτε, γαμάνε όλα τα κομμάτια εγώ δεν έχω σταματήσει να το ακούω, τιμιότατο! Και live είναι όπως πρέπει, μόνο στήριξη!

2 Likes

πολύ δυνατό για τα γούστα μου . Αλλά εγώ ικανοποιούμαι και εύκολα :stuck_out_tongue:

πρώτο Full-length ( 2018 ) της Δανέζικης μπάντας που έμαθα πριν λίγες ώρες από συνάδελφο .

2 Likes

Ενδιαφερον φαινεται. Στο πρωτο τραγουδι ο τραγουδιαρης μου θυμισε τον Mike Howe των Metal Church

Εγώ πάντως μόλις πάτησα το repeat, Rebel μας ξενύχτησες σήμερα :stuck_out_tongue:

1 Like

Βγήκε…σαν σύνολο απλά wow

1 Like
2 Likes


ωραιοι δισκακι

Ζηλευω οσους εχουν πικ απ. Η καλυτερη κυκλοφορια του 18

2 Likes
1 Like

Αρκετα καλο αυτο φιλε. ΠΕριεργος συνδιασμος. Επικοντουμιζει με wasp ξεσπασματα και σε ρυθμους κ λογω φωνης.

1 Like

Έτσι ακριβώς,σε κάποια στιγμή νόμιζα ότι θα σκαγε μύτη ο Blackie :laughing:

1 Like

Εύγε milos, ωραιότατοτατο!!

Aπό τη μεταλλομάνα Ινδία

2 Likes