Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Καινούριο Lord Vigo

Δεν ειναι στο Doom αυτοι; :stuck_out_tongue: Ρε γαμωτο δεν μ αρεσει οσο το προηγουμενο, το οποιο βρισκω εξαιρετικο

το Βattleroar το ακουσε κανεις???

Λόγω τίτλου τραγουδιού λες? έπικ φέρνουν περισσότερο. Το προηγούμενο όντως ήταν φοβερό, τούτο είναι νωρίς ακόμα, θα πέσουν 2-3 ακροάσεις άμεσα.

Θα ήταν ακόμα καλύτερο με άλλο τραγουδιστή :wink:

Δε το εχω ακουσει ακομα αλλα και στο προηγούμενο την ιδια αισθηση ειχα κ εγω

Γενικα βλεπω να κατατασσονται στο ντουμ. Εμενα ντουμοειδεις μου φαινονται, αλλα βασικα δεν εχει κ σημασια

Ε ναι,συγκοινωνούντα δοχεία είναι έτσι κι αλλιώς

1 Like

2 Likes

Το προηγούμενο The Tower ήταν δισκάρα!
Τούτο δεν μπορώ να πω ότι με συγκίνησε ιδιαίτερα… Κάπως βαρετό μου φάνηκε.
Σίγουρα θα πάρουν την ευκαιρία τους μιας και από δω μέσα τους έμαθα και έχουν καλό σερί από πολύ καλά άλμπουμ.

Δυνατό,στα χνάρια του the tower. Το μόνο που ανησυχώ είναι ότι βγάζουν 3ο δίσκο σερί σε 3 χρόνια, να δούμε αν αυτό θα παίξει κάποιο αρνητικό ρόλο. Κατά τα άλλα πόσο φωνάρα έχει ο τύπος


ελπίζω να μην έχει κι άλλα τέτοια τραγούδια ο δίσκος
1 Like

Κρίνοντας και από τα δύο τραγούδια, έχω την εντύπωση ότι σαν να βιάστηκαν να βγάλουν νέο δίσκο με αποτέλεσμα να ακούγονται λίγο ότι να ναι…Σαν κάτι να λείπει και απ’τα δύο.
Ας ακούσουμε και τα υπόλοιπα και βλέπουμε.

Το πρώτο μου αρέσει πολύ, αλλά το ομώνυμο ακούγεται εντελώς ανέμπνευστο και της σειράς

Πεθανε ο κλασικος τραγουδιστης των Slauter Xstroyes, o John Stewart. Κριμα

Το συγκεκριμενο το θεωρω μια απο τις πιο ανατριχιαστικες ερμηνειες του ειδους

Ωραιο. Παιχταραδες

2 Likes

Βγήκε ολόκληρο! Θα το ακούσω το βράδυ με την ησυχία μου…

Ancient Empire - Eternal Soldier

2 Likes

Άκουσέ το και πες τα όλα :wink:

2 Likes

Τελικά τα 2 τραγούδια που κυκλοφόρησαν πρώτα είναι και τα πιο αδύναμα του δίσκου. Ευτυχώς είναι το 1ο και το τελευταίο (αν και αυτό ψιλοσώζεται) οπότε δεν χρειάζεται περαιτέρω skip.

Γαμάτο άλμπουμ με ελαφρώς πεσμένες ταχύτητες αλλά έμφαση στην σύνθεση και αρκετά πιο μελωδικό. Έχω την εντύπωση ότι έχει γίνει και πιο καλή δουλειά στις κιθάρες, ειδικά στις ρυθμικές.

Με δύο ακροάσεις ξεχωρίζουν Shadow From the Past (18.50), Upon this Withered Earth (30.10), I Alone (36.55).

Σε γενικές γραμμές το σερί καλά κρατεί, άλμπουμ που ακούγεται πανευκολα με καλοπαιγμενο αμερικανικό power και με ένα τύπο με φωνάρα! Θα γουσταρα πολύ να τους βλέπαμε και από αυτή την πλευρά του Ατλαντικού αλλά το βλέπω δύσκολο.

1 Like

Είναι μπάντα για up the hammers…θα πέσει ακρόαση αύριο