Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Σιγουρα το Blind Guardian ηταν η μεγαλη απογοητευση της περυσινης χρονιας!
Οι Astral Doors μου αρεσουν πολυ και πιστευω με το Astralism εφτασαν σε ενα πολυ καλο επιπεδο.Παντως η φετινη χρονια εχει ξεκινησει δυναμικα στο ειδος που γουσταρουμε!

To Eleutheria pragmatika einai enas kalos diskos,den ixera oti ehoun vgalei ki allo disko,tha ton tsekarw stadar!poli endiaferon mpanta!

Δισκαρες 2006
1.Bloodbound-Nosferatu
2.Innerwish-Inner Strength
3.Pharaoh-The Longest Night
4.Heed-The Call (Γιατι κανενας δεν το εχει αναφερει μεχρι τωρα?Εκπληκτικο αλμπου με μελη των αδικοχαμενων Lost Horizon μεταξυ αυτων και ο τρομερος τραγουδιστης τους)!!
5.Τherion-Gothic Gabbalah
6.Narnia-Enter The Gate (αρεσε σε κανεναν)? προσωικα παρα πολυ!

Απογοητευσεις 2006
1.Blind Guardian-Twist In the Myth
2.White Skull-Ring of the Ancients
3.Riot-Army Of One(δεν ξερω…δεν μου πολυαρεσε)!!
4.Ten-The Twilight Chronicles(μεγαλη απογοητευση απο μια πολυ αγαπημενη μπαντα,κριμα)
5.Dream Evil-United
6.Hammerfall-Threshold

Δισκαρες 2007 (μεχρι στιγμης)
1.Wizard-Goochan
2.Heavenly-Virus
3.Silent Force-Walk The Earth
4.Masterplan-MK 2
5.Thunderstone-Evolution 4.0

Tyrant hands off Gary Hughes :lightsabre: . Θα εχεις να κανεις μαζι μου :lol: :lol: :lol:

Για να μην νομιζετε οτι δεν σας παρακολουθω…

O Gary Hughes ειναι απιστευτος συνθετης,πολυ καλος τραγουδιστης αλλα ρε γαμωτο…μηπως εξαντληθηκε?Δεν ξερω…μετα τις μεταλ οπερες που ηταν φοβερες δε ξερω…τα 2 τελευταια των Ten δεν μου αρεσαν τοσο,η παραγωγη τους ηταν πολυ μετρια και τα κομματια μακροσκελη και κουραστικα σε καποια σημεια.Προσκυνω ομως τα 4 πρωτα αλμουμ τους που ειναι Θεικα!

Kai mazi mou!!!Gary Hughes Rules!!:smiley:

Mου φαινεται οτι θα γινω θαμωνας εδω :lol: :lol: :lol: ΠΟΡΩΣΗ

ΤΕΝ και Manchester RULE :vibrate:

To fear the force από Ten είναι κομματάρα…Μέχρι και το Babylon έδιναν ρέστα…Μετά ακολούθησε μια μικρή πτώση…Μακάρι να επανέλθουν δριμύτεροι…(Αντε ρε Gary!:lol: )

Ασε συναδελφε μονο το fear the force ; To RED :metal: :metal: δικε μου ;
Eχω ξενερωσει γιατι ο Gary ειναι χαμενος απο την πιατσα , δεν βγαινει για live με τιποτα και στην πρωτη του εξοδο απο το καβουκι θα σας ενημερωσω γιατι και στη Ζουαζιλανδη να παιξει εγω θα παω…
Και κατι αλλο VINNIE BURNS :metal: :metal: . Manchester ρε ειμαι καφρος :vibrate:
ΤΗΕ LONELIEST PLACE IN THE WORLD 100 ΩΡΕΣ ΣΟΛΟ ΑΑΑΑΑΑΑΑ:metal: :metal:
ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ:papas: :yesmaster: ΗUGHES
Aυτα…

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΙΝΚ http://www.neversaygoodbye.gr/
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΡΕΕΕΕ!
Οπως λεει και ο Μaiden παραληρημα τελος…

Mai re gamwto,oute ela live pia oi Ten,ta official site tous ehoun na doulepsoun kana hrono,genika den kanoun kiniseis energis mpantas kai gamwto den kikloforise pote to Dvd Live at the Gods tou 2001 gia na tous doume epi skinis mia pou den vlepw na tous vlepoume zwntana edw…

Daz…ti mou thimises me to Loneliest Place In The World…apla apo tis kaliteres heavy mpalantes EVER…10 lepta lupis…fisika o Vinny Burns kentage ekeini tin epohi…Isws na ftaiei kai to oti efige stin kaki poreia tis mpantas ta teleutea hronia…

:wink:

To προηγούμενο "Hellfire Club’’ που είχε φανερή στροφή σε πιο hard rock - ποζεράδικη φάση, το θεωρώ δισκάρα!
Στο τελευταίο συνεπώς, δεν με πείραξε η αλλαγή του ύφους (όπως πείραξε αρκετούς παλιούς οπαδούς), αλλά το επίπεδο των συνθέσεων…
Ανάμεσα σε κάποια καλά tracks, υπάρχουν και αρκετά fillers… :dunno:

@akis272:
Συμφωνούμε στα πάντα, με μοναδική εξαίρεση ότι εσένα το αγαπημένο Persuader είναι το δεύτερο, ενώ εγώ το θεωρώ μετριότατο και μεγάλη απογοήτευση!
Ίσως γιατί ήμουν πορωμένος με το αρκετά πιο κλασικό στυλ του “The Hunter” και αυτό ήταν αρκετά πιο μοντέρνο… :-k

Φίλε μου, μιλάμε για μεγάλη απογοήτευση… :frowning:
Οι Panzer είναι ικανοί για πάρα πολύ καλύτερο δίσκο από αυτό!
Αναμένουμε!

Φίλε μου Γιάννη, συμφωνούμε εννοείται σε όλα τα άλλα, ακόμα και στο ότι το “Never Ending” είναι πάρα πολύ καλό, αλλά το “Savage Souls” είναι για μένα από τους λίγους power metal δίσκους που μου άρεσαν τόσο πολύ τα τελευταία χρόνια…
Εντύπωση μου κάνει που έχουμε εδώ τόσο διαφορετική άποψη… :-k

Θα συμφωνήσω με Eagleheart!
Ούτε εμένα μου έκανε εντύπωση αυτός ο δίσκος! Ο τρίτος τους είναι, από ότι ξέρω…
Τα φωνητικά, πράγματι όμως, ε-ν-τ-ε-λ-ώ-ς Dio! Χαχα! :lol:

Συμφωνώ πάνω κάτω, εκτός από το Hammerfall, που δεν το θεωρώ τόσο κακό και τα Heavenly και Narnia που δεν μου άρεσαν τόσο… :dunno:

Το “The Call” των Heed δεν ξέρω πώς, αλλά μου ξέφυγε… :?
…και είμαι και οπαδός των Lost Horizon! #-o
Θα το τσεκάρω! :wink:

Τσεκαρε το οπωσδηποτε…αλλα να σου πω και κατι…μοιαζει ελαχιστα με Lost Horizon:)
Πιο πολυ μου εκανε για Nocturnal Rites στο στυλ του Grand Illusion…ακουσε το και εδω ειμαστε να τα πουμε!!:slight_smile:

Ωχ! Αυτό γιατί μου το είπες τώρα; #-o :lol:

  • Aπειρο . Εισαι δικος μου εσυ…Αμα ξαμολυθουν θα ενημερωσω…

Μπαλαντες καρμανιολες απο TEN οπως Valentine …yeah(εχω παρει χαπακι τωρα-ηρεμος)

Aυτοι που ειχα δει με Masterplan :metal: παιζουν? (Circle II Circle , Rob Rock )

Eπισης θα βγαλω καφροσυνη με τον OsamaBinLande και να πω οτι μολις ερχομαι απο ακρως τρομοκρατικη ακροαση του revenge των Allen / Lande .
Eνα εχω να πω …ΕΠΟΣ 64 λεπτων :metal: :metal: :metal:

TERROR8O CLUB

:smiley: TEN RULES DAZ…makari na apoktisoun perissotero koino stin Ellada…
Rob Rock tha vgalei kainourio pou na ne opote anipomonoume…oles tis solo douleies tou tis goustarw karga!!!
To Allen/Lande den to ehw akousei kala akoma gia na ekferw apopsi…apo mia akroasi pantws…den xerw…

:smiley: μην ανυσηχεις Maiden,το The Call των Heed ειναι ανωτερο κατα τιν γνωμη μου απο το Grand Illusion των Nocturnal Rites!
Ριξτου μια αυτια και πες…

Οντως, κι εμένα μου άρεσε!

To Messiah Kiss που εγινε και δισκοκριτικη σημερα δεν το εχω ακουσει…φαινετε ενδιαφερον απο αυτα που γρατηκαν…το εχει ακουσει κανενας?

Το Messiah Kiss το έχω ακούσει εδώ κι αρκετό καιρό και μου άρεσε αρκετά. Να προσθέσω επίσης το Lupus Dei των Powerwolf, το οποίο μου φάνηκε επίσης καλό.

Ezbrwxes Eagle me to Powerwolf:D :smiley:
Pragmatika poli kalos diskos,sigoura kaliteros apo to prwto tous,eutihws pou anevasan kai tis tahitites arketa!!!