Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Γεια σου ρε Λάμπη με τα review σου!!8)

Συμπαθητικοί οι Shadow Keep. Ειδικά δε το 6 track mini album είναι ένα επίπεδο πάνω, έχει μια άγρια ομορφιά με πολύ καλά “Αμερικανικά” φωνητικά. Δεν τους κάνεις με τίποτα Άγγλους.

bump!

http://www.rocking.gr/review1994.php

Λοιπον, τουτο δω ειναι ανελπιστα καλο. Waspιζει μεν, αλλα σε πιο hard-rockίζουσα φαση.

Πρόσφατα ανακάλυψα τους Δανούς Evil Masquerade και μπορώ να πω ότι μου αρέσουν!! Στα φωνητικά είναι ο Παπαθανασίου (Firewind)!
Κατέβασα τα 3 πρώτα albums. Έχει ακούσει κανείς το τελευταίο τους;

http://www.myspace.com/evilmasquerade

αα, επιασες ωραιο θεμα. Συμπαθες γκρουπ. Δε τρελαινομαι, αλλα η γνωμη τεινει προς το θετικο.

Τους ειχα αφησει στο δευτερο (ουτε που θυμαμαι πως το λενε). Τι λεει το τριτο;

Δεν τα έχω ακούσει ολόκληρα ακόμα, ένα περασματάκι έκανα μόνο. Αλλά κάτι μου λέει ότι το τρίτο (Third Act) είναι αρκετά καλύτερο από το δεύτερο (Theatrical Madness)! Δεν έχω τσιμπήσει ακόμα το τελευταίο, Fade to Black λέγεται και φαίνεται καλό (έχει και κάποια samples στο MySpace).

Ωραία μπάντα οι evil masquerade. Mastermind τους είναι ο Henrik Flyman των Moahny Moahna ενω ο τραγουδιστής των πρώτων τους 2 άλμπουμ είναι η αρχική φωνή των Royal hunt. Για να δούμε τι λέει το καινούργιο.

Δε με λέτε…

Εγω ακουγα παλιά, παλιό epic…

Πριν ακομα τα παρατησω και αφοσιωθω στις καφρίλες και το punk rock

αυτοι οι DOOMSWORD λένε τιποτα;

Θα με συγκινήσουν ή μπα;

θέλω οσο γίνεται αντικειμενική αποψη όσο γίνεται. ευχαριστώ

Eιναι το ιδιο το επικο μεταλ !!!

Για το αν θα σε συγκινησουν, νομιζω ειναι σιγουρο, αφου αυτοι το ‘‘νιωθουν’’ πιο πολυ απο οποιοδηποτε αλλο συγκροτημα. :wink:

Nαι ε; μακάρι αιντε να δουμε…

Απο φωνή πως πάμε;

Η φωνη ειναι ‘‘βαθια’’, ‘‘γεματη’’, ακριβως οπως πρεπει να ειναι για να αποδωσει το κλιμα και την ψυχικη φορτιση των καταστασεων.

Ως πρωτο τραγουδι ακου το αγαπημενο ‘‘Heathen Assault’’ απο τον δισκο Let Battle Commence.

Ωραία. “αντρική” δηλαδή οχι τιποτα…ξες εσυ…ντεμεκ…

Θα τους τσεκάρω κ θα σε πω

Θεωρω οτι στελνουν ολα εκεινα τα σκανδιναβικα γκρουπς, τα υποτιθεμενα ‘epic/viking’, στα πανυγηρια !!

οκ μ εψησες!!!

Απο που κρατάει η σκούφια τους αν επιτρέπετε;

Iταλια.

Ελα ρε!!!

Κ το χουν; Ρωτάω γιατι κ η Ιταλία εχει πολλές ντεμέκ τέτοιες μπάντες

Νατοι:

Ουτε φλαουτα και μελωδιες απο τα πανυγηρια του χωριου, ουτε ‘‘στολες τσολια’’, ουτε αστειες ποζες.
Γενικα οχι φρου-φρου κι αρωματα.

Αγνο, βαρυ, αργοσυρτο epic metal με γνησιο και αληθινο το συναισθημα του πολεμιστη.

Ωραία 8)

Ωραίο melodic power για όποιον θέλει να ακούσει,μπορεί τα τσεκάρει τους Almah!
είναι το project του Eduardo Falaschi γνωστού από τους Angra.Στους Almah έχουν παίξει ως guest γνωστά ονόματα από την power σκηνή.Πιστεύω ότι αξίζουν μια ματιά!Έχουν 2 album:
Almah [2006]
Fragile Equality [2008]


Now playing: Almah - Beyond tomorrow
via FoxyTunes

Almah πρέπει να τσεκάρω οπωσδήποτε κάποια στιγμή γιατί με έχει φάει αυτός ο πατεράκης:D