Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Να τες και οι ψαγμενες προτασεις του Eagleheart:lol: :lol: :lol:

Δε’νομίζω να ανέφερα Jag Panzer πάντως…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να 'σαι καλά!

Με έκανες και γέλασα! :wink:

δηλαδη η πλειοψηφια εισαι εσυ;:lol: :lol: καλο! δε μπορεις να επιβαλεις του αλλου τι θα ακουσει και σιγουρα αυτος δε προσβαλε εσενα. και οι savage circus κανουν αγνο ερωτα στα μισα πραγματα που ακους…

πωπω…μπραβο ρε αρχηγε. παλι καλα που εχω εσενα να μου δειχνεις τον δρομο. δες ποσοι ακουνε ελλαδα falconer σε σχεση με kamelot και ελα μετα να μου μιλησεις.

εκτος αν το παιζεις ο υπερψαγμενος που εχει ακουσει και γουσταρει το πρωτο tape demo των νεκρομπουρμπουρουμ και μας τη λες. επειδη τετοιος κανει μπαμ πως δεν εισαι. γενικα αυτοι οι ανθρωποι στη πλειοψηφια τους ειναι χαμηλων τονων, καθως ξερω περισσοτερους απ οσους μπορει να πιστευεις…

να η αποδειξη

θα σου λεγα ποσο ψαγμενος εισαι αδερφε, καπως τα περισσοτερα αν οχι ολα ειναι γκρουπ με πολλα χρονια παρουσια στο χωρο και με καμποσο κοινο. καλυτερα να μασας παρα να μιλας. τα μπογαλακια σου και δρομο…γιναν παιδια ψαγμενοι οι kamelot, control denied, heavens gate, metal church κ.τ.λ…ακομα και τους stormwarrior τους ακουν αρκετοι μονο και μονο λογω hansen.:lol:

ε, ρε γελια…να σαι καλα. ειχα καιρο να γελασω.:lol:

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να επισημανω σε ποιο μερος τους σωματος μου γραφω εσενα και τις
περισπουδαστες αποψεις σου.Ποσα ποστ εχεις?3000?Συνεχισε γερα γιατι και εγω διασκεδαζω με
την μπουρδολογια σου.
Και αμα θες να ανοιξουμε κουβεντα για ψαγμενη power μουσικη δε θα ξερεις που να κρυφτεις.Παρε λοιπον να εχεις
Kemestry
Kenziner
Adeslave
Agaroth
Lethal Steel
Light Bringer
Lost Chapter
Arkus
Atrium
Monolyth
Baron Blade
Beforce
Berserker (Ita)
Nitroxyde
No Class
Burning Buses
Character
Charisma
Citadel
Circle Of Tyrants
Phoenix Reign
Pharaoh
Power Assault
Power Quest
Prophecy
Projectil
Cryptic Visions
Crystal Clear
Raising Cain
Cult Disciples
Rata Blanca
Gravestone
Rebelsky
Dark Forest
Dark Empire
Darklyss
Deadly Sin
Defender
Adramelch
Deliverance
Sandstorm
Scanner
Screamer
Skythian Oath
Dreamstate
Signal Blade
Dynasty
Economist
Sirens
Eloriam
Empyreon
Speedblade
Powerlorde
Slough Feg
Eternal Reign
Steel Dawn
Eviliver
Strike Force
Messiah Force
Factor Cross
Surgical Strike
Fate Keeper
Taberah
Teaser
Templar
Thor
Threat
Gargoyle
Glacier
Tormented Soul
Gunfire
Treasure Seeker
Harvest Mountain
Undence
Fragmental
Fatal Force
Eternal Gate
Starlight
Soulsteeler

Ααααααααα!
Έκανες copy / paste από μια εγκυκλοπαίδεια, άλλαξες και λίγο τη σειρά για να φαίνονται, δήθεν, δικές σου επιλογές και κάτι έγινε! #-o
Άσε που τουλάχιστον το 1/3 από αυτά που postάρεις δεν ακούγονται! [-X

Καλή η προσπάθεια πάντως! :wink:

Καλα εσυ ακου λιγο Machine Men και ολα αυτα που ακους και σε κανουν να πιστευεις οτι εισαι μεταλλας
και ασε με εμενα να εχω το δικο μου μουσικο αρχειο.Αν σου στειλω mp3 οποιο συγκροτημα ανεφερα
θα το βουλωσεις μια και καλη?

Αν μου τα στείλεις σε βινύλιο, τότε θα το βουλώσω! :wink:

Μεταλλάδες των mp3s μου προκαλούν μόνο γέλια! 8)

Κατσε εσυ και πληρωνε!!!

οφ τοπικ > πέστα, πέστα :wink:

πεεεστααααα…

πωωωω…οκ. απλα να μη παιρνω στα σοβαρα τα ποστ σου ρε φιλε, επειδη ειναι επιπεδου νηπιαγωγίου

Φιλε ΕΓΡΑΨΕΣ φοβερη ατακα σου και την ασπαζομαι 100%!Να σε καλα ρε!!!
Τωρα για το φιλο μας τον powera ο οποιος πηγε στο metal archives και εκανε copy-paste μπαντες τι να πουμε!:lol: Οι μισες τουλαχιστον απο αυτες που κοπιαρε δεν ακουγοντε καν!!!:lol:

Φίλε powera, ως προς τα mp3 εγώ δεν θα σχολιάσω γιατί ο καθένας ανάλογα με την ηλικία του (αρα και τις δυνατότητες του) έχει και την ανάλογη “γνησιότητα” στη δισκοθήκη του. Ελπίζω μόνο να μην χρησιμοποείς το download μόνο για να κάνεις επίδειξη γνώσεων αλλά επειδή πραγματικά θές να ψαχτείς με νέα πράγματα.

Ακούμε που ακούμε λίγοι Heavy Metal, τρωγόμαστε και μεταξύ μας…[-X

Λοιπόν, ας επιστρέψουμε στο αρχικό κλίμα του τόπικ. Οι Σουηδοί Lion’s Share κυκλοφορούν νέο άλμπουμ με τίτλο Emotional Coma, το οποίο θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλό! Στακάτο heavy/power με speed στοιχεία ενίοτε! Οποιος ενδιαφέρεται να ακούσει παλαιότερο υλικό τους να πώ πώς τα CD τους βρίσκονται σε απίστευτα χαμηλές τιμές (πριν καναδυο χρόνια είχα πάρει το Entrance από το Rock City στη τιμή των 3-4 ευρω αν θυμάμαι καλά!)

Καινουριο Lions Share?Αυτο ειναι ωραιο νεο!!Δεν το ειχα παρει πρεφα!Πρεπει να εχουν αρκετα χρονια να ηχογραφησουν!Νομιζω τραγουδαει και ο αλα Dio των Astral Doors ε?
Οντως το ροκ σιτυ ριχε καποια cds τους σχεδον τσαμπα!Απο εκει τους εμαθα και εγω :slight_smile:

Σημερα το πρωι μου δωσανε το emotional coma αλλα ακομα δεν το εχω ακουσει τωρα αν πραγματι τραγουδαει ο “dio των Astral Doors” δεν θα μου αρεσει.
Οι Lion’s Share ειχαν γινει γνωστοι στην ελλαδα αν δεν κανω λαθος με ενα αφιερωμα που ειχε το metal hammer για power/proggresive δισκους και ειχε μεσα στην δεκαδα το “TWO” .#-o #-o #-o #-o

Εμενα παλι μου αρεσει ο Nils Patrik Johansson(ετσι λεγετε ο αλα Dio),τον κανω κεφι και στα Astral Doors αλμπουμ αλλα ιδιαιτερα στο τελευταιο Wuthering Heights που γενικα σπερνει!Μεγαλη power/prog/folk μπαντα που ειναι αδικημενη αρκετα!

Τεραστιος δισκος στον χωρο του epic metal που με ειχε τρελανει πριν καποιο διαστημα ειναι το πονημα των Overlorde που ονομαζετε The Return Of The Snow Giant!!!Μιλαμε για μεγαλη δισκαρα κλασσικου επικου ηχου!Shadow Of The Colossus και τα ο λαιμος τελειωνει!!!

Ναι ρε φιλε,εχεις δικιο!!Φοβερος δισκος και φωναρα ο τραγουδιστης!Ξερει κανεις ποτε κυκλοφορει το επομενο?Εχω ενα DVD απο το φοβερο φεστιβαλ KEEP IT TRUE οπου επαιζαν πληρες setlist και πραγματικα τα εσπασαν!
Eπισης καλη μπαντα ειναι και οι Ironsword,μου αρεσουν και τα 2 αλμπουμ που εχουν κυκλοφορησει!