Καλυτερο Helloween album με Andi Deris

Πες τα μαζί με Rania μπας και ακούσει κανένας!

γαμω το if i could fly δηλαδη :?

καλά, δε νομίζω πως για αυτό ψηφίζει ο κόσμος το dark ride…!

κάποιος μοδ να μεταφέρει την ψήφο μου από το dark ride στο oath πληζ…

Nαι ρε συ δεν ειναι λογος αυτος να ψηφισεις εναν δισκο ως καλυτερο!! Εξαλλου το Oath εχει κ αυτο hitακι κ μαλιστα πολυ ανωτερο!!!We’ve got the POOOWWEERRR, we are divine!!!8)

Σαν το if i could fly δεν εχει.Υπερτατο hitaki , που μπορεις να το βαλεις ακομα και σε καποιον που δεν εχει καμια σχεση με μεταλ και να του αρεσει…

νταξ, είναι χιτάκι, αλλά το dark ride έχει πολύυυυυυ καλύτερα κομμάτια

Και το Power ρε συ ακουγεται ευκολα απο καποιον μη μεταλα…Σ αυτο που λες εχεις δικιο ομως!! Δεν πιστευω ομως οτι το Dark Ride εχει παρει τοσες πολλες ψηφους μονο λογω IICF…Ειναι φοβερος δισκος σα συνολο, αλλα καμια σχεση με Οath που θυμιζει και βγαζει την επικουρα των Keepers!!

Time of the Oath χαλαρά! Γενικά το θεωρώ εκπληκτικό και σχεδόν ισάξιο και των πρώτων!

Αιώνια απορία θα μου μείνει τι βρίσκεται ποια όλοι στο time of the oath. Η αποθέωση της μετριότητας μου φαίνεται. Όχι τίποτα άλλο αλλά πολλές φορές συνηθίζω να ξεθάβω κάποιο άλμπουμ που δεν μου είχε αρέσει στο παρελθόν όταν βλέπω πολλά εγκωμιαστικά σχόλια, εδώ (όπως και σε άλλες περιπτώσεις) η γνώμη μου δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό, δεν άντεξα ούτε μέχρι τέλους να το ακούσω ξανά.:-s

Αυτό! Πολλές τραγουδάρες που θυμίζουν πολλές απο τις κλασσικές μορφές των Helloween που αγαπήσαμε!
Before the war
Kings will be kings
Time of the oath
A million to one
We burn
Wake up the pountain
Forever and one
Mission Motherland!

Δισκάρα:P

ωραία.τι σου αρέσει είπαμε από Helloween? Dark Ride,ok. Better και Master και δεν άντεξες να ακούσεις μέχρι τέλος το Oath. Ε, όχι!

…Tι εχουν δηλαδη τα Βetter και Master (και ειδικα το πρωτο??)
Εγω τρελαινομαι για το Oath αλλα και το Better τα σπαει:roll:

Ποιος είπε ότι έχουν κάτι? Ίσα ίσα που το Better than Raw ειδικά είναι το δεύτερο αγαπημένο μου από Deris era. Και το Master τέταρτο μετά από Dark Ride. Απλά δεν καταλαβαίνω πως κάποιος απαξιώνει τόσο πολύ το Oath ενώ του αρέσουν τα άλλα.

Ζήλεψα. Θα βάλω κι εγώ.

Master of the Rings [B]8[/B]
The Time of the Oath [B]10 [/B]
Better Than Raw [B]9,5[/B]
The Dark Ride [B]9,5[/B]
Rabbit Don’t Come Easy [B]5[/B]
Keeper of the Seven Keys: The Legacy [B]6 [/B]
Gambling with the Devil [B] 6[/B]
7 Sinners [B]5[/B]

Μάλλον δηλαδή.

Ζήλεψα. Θα βάλω κι εγώ.

Master of the Rings 8
The Time of the Oath 9
Better Than Raw 7
The Dark Ride 10
Rabbit Don’t Come Easy 4
Keeper of the Seven Keys: The Legacy 7
Gambling with the Devil 7
7 Sinners 6

Μάλλον δηλαδή.
Reply With Quote

To Βetter Than Raw ειναι μεγαλη δισκαρα κ αυτο, αλλα ενα επιπεδο πιο κατω απο αλλα (Μaster,TOTO,DR,Legacy)…Aπλα εχει πιο ιδιαιτερο ηχο κ ειναι πιο Ηappy Helloween φαση απ οτι τ αλλα…Πολυ αυστηροι ειστε ολοι με το Gambling ρε σεις…Ειναι κλασης ανωτερο IMO απο το Rabbit(χαλαρα το χειροτερο Deris era)

Master of the Rings–>[B]8.5[/B]
The Time of the Oath–>[B]10[/B]
Better than Raw–>[B]8[/B]
The Dark Ride–>[B]9.5[/B]
Rabbit Dont Come Easy–>[B]5[/B]
KOTSK:The Legacy–>[B]6.5 [/B]
Gambling with the Devil–>[B]7.5[/B]
7 Sinners–>[B]6.5*[/B]

[SPOILER]Το Legacy χανει πολυ απο το συνολο του.Αν ηταν μονος δισκος με το μπεστ οφ του διπλου(1.1,1.2,1.3,1.6,2.1,2.5,2.7)θα το βαζα τουλαχιστον μαζι με Gambling.Το 7 Sinners ειναι συγκριτικα πιο ‘solid’ δισκος που λεν’ και στο χωριο μου,πιο σταθερος(αν και ξεκιναει με τα 2 λιγοτερο καλα του δισκου)αλλα δε κανει το μπαμ,ενω το Legacy γενικα καρδιογραφημα αλλα με πραγματικα χαιλαιτς.Τον αστερισκο τον εβαλα γιατι οσο να ναι ειναι φρεσκος δισκος και θελω να δω πως θα μου κατσει με τον καιρο.Αυτο που με δυσκολεψε περισσοτερο ηταν ο διαχωρισμος Master και BTR γιατι κατα τη γνωμη μου ειναι τα 2 πιο ιδιαιτερα αλλα και πιο υποτιμημενα αλμπουμ της era και ειναι και διαφορετικα μεταξυ τους.Στο Master εχουμε ενα μπολιασμα των στοιχειων που κουβαλησε ο Andi απο τους Pink Cream περασμενα μεσα απο το παραδοσιακο Weikathικο φιλτρο,ενω στο BTR η μπαντα πειραματιστηκε και το κυριοτερο επιτευγμα ειναι η φρεσκαδα που αποπνεει ο δισκος.Συνθετικα δυσκολευομαι να βγαλω ακρη για το αν καποιο ειναι πραγματικα ανωτερο απο το αλλο,απλα με τα κομματια του Master ειμαι περισσοτερο δεμενος(και γενικα εχω τον δισκο μεσα στη καρδια μου)και γερνω λιγουλακι προς τα κει.[/SPOILER]

νομίζω η βαθμολογία με την οποία είμαι πιο κοντά μέχρι τώρα. θα βάλω κι εγώ αφού λιώσω και το 2ο μισό της περιόδου, δεν τα χω ακούσει πολύ καλά (με εξαίρεση το gambling που χω λιώσει και το φετινό που δεν έχω ακούσει ουσιαστικά καθόλου). σειρά κατάταξης μέχρι τώρα…

The Time of the Oath
The Dark Ride
Gambling With the Devil
Better Than Raw
Master of the Rings
κ.τ.λ.

το The Time of the Oath είναι ο πιο κλασσικός Helloween δίσκος της περιόδου χωρίς fillers, όλα τα τραγούδια είναι ένα κι ένα… skip ούτε για πλάκα.
το The Dark Ride για μένα πέφτει πολύ λόγω των Escalation 666 & Mirror Mirror… Βέβαια έχει ανόθευτα δεκάρια μέσα ε, All Over the Nations, Salvation, We Damn the Night, Immortal, The Dark Ride… δε θα ξεχάσω ποτέ πως ένιωσα όταν είχα ακούσει το All Over the Nations στο ράδιο!
το Gambling With the Devil είναι φρεσκαδούρα και μ’ αρέσει πολύ το στυλάκι του… ο αδικημένος του πολλ νομίζω…
το Better Than Raw είναι ο πιο πολύπλευρος συνθετικά δίσκος της περιόδου. σε κάποια σημεία με κουράζει κάπως, αλλά ο Weikath είναι πραγματικά σε μεγάλη φόρμα εδώ!
το Master of the Rings… ό,τι είπε ο από πάνω βασικά. έχει καλά τραγούδια, ανοίγει και πολύ εντυπωσιακά, απλά το βρίσκω κάπως :stuck_out_tongue:

Eιχα λιωσει σχεδον ολους τους δισκους καμια βδομαδα πριν το τελευταιο live για να μπω στο Ηelloween mode…Ειχα πραγματικα παρα πολυ καιρο να τους ακουσω και μου χανε λειψει…Η δικια μ βαθμολογια παει

Master Of The Rings 8,5
Time Of The Oath 9,5 (Anything My Mama Don’t Like ειναι το 0,5!!)
Βetter Than Raw 7,5
The Dark Ride 9
Rabbit Don’t Come Easy 5
Legacy 8
Gambling With The Devil 8,5( Eγω το βρισκω υπερδισκαρα, δεν ξερω τους περισσοτερους τι σας χαλαει)
7 Sinners 7

Μιας και βάλαμε βαθμολογίες κάμποσοι μέχρι τώρα (πέντε όλοι κι όλοι δηλαδή) έχει πλάκα ο Μ.Ο. (κάψιμο,ε?)

Master of the Rings [B]8,2[/B]
The Time of the Oath [B]9,3[/B]
Better Than Raw [B]7,8[/B]
The Dark Ride [B]9,6[/B]
Rabbit Don’t Come Easy [B]5,2[/B]
Keeper of the Seven Keys: The Legacy [B]6,9[/B]
Gambling with the Devil [B]7[/B]
7 Sinners [B]6,5[/B]

Για να δούμε!