Helloween

Στα @@ρια μου οι μεξικανοι απο τοτε εχουν γινει ενα σωρο live ακρως επιτυχημένα και με παρα πολυ κόσμο…τωρα αν εσυ απ τα χιλιάδες βιντεο που υπάρχουν στο you tube διαλέγεις να βλέπεις αυτα απ την πρωτη συναυλία στο Μεξικό που ηταν κονσέρβα νιωθωντας προδομενος τοτε τι να σου πω καποιο θεματάκι εχεις γιατι σίγουρα δεν εισαι οπαδός των helloween…φιλικα πάντα

Ρώτα τον από πάνω. Αυτός ΜΟΝΟ ξέρει. Και θα στα πει άνετα όλα, τώρα που είναι κλειστά τα σχολεία…

Για τον φίλο μας πάνω δεν υπάρχει άλλη μπάντα πέρα από Maiden, τσάμπα χαλάς τον χρόνο σου

Φιλε shadow το εχω καταλάβει μην ανησυχείς αυτο ήθελα να του πω να παει να γραψει σε thread για maiden γιατι εδω δεν…:joy:

Θα του αναλύσω τις πατατες των maiden όποτε και όπου θέλει αλλα βλεπω να έχουμε στεναχώριες μετα τωρα που εκλεισαν και τα σχολεία😂

Δεν έχουν πατάτες οι Maiden, μην λες τέτοια πράγματα, όλα τα έχουν πράξει εν σοφία. Αλλιώς είσαι μέλος του metallica family και δεν το ξέρεις!

Χαχαχα αλήθεια ποοο τι έχανα τοσο καιρό😂

Όλοι κάνουν και κακές επιλογές (“πατάτες”), οπότε και οι Maiden έχουν τις δικές τους, δηλαδή 2-3 μέτριους δίσκους, κάτι ελάχιστο για σχεδόν 40 χρόνια πορεία.

Αλλά δεν έχουν παίξει ποτέ κονσέρβα.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει το πρώτο live των Helloween στο Μεξικό, το δικαιολογώ δεδομένων των συνθηκών. Τους γουστάρω, τους έχω υπερασπιστεί πολύ στα 90’s όταν συνέχισαν να βγάζουν δισκάρες και όλοι τους έβαζαν κάτω από τους Gamma Ray και προφανώς θα πήγαινα να τους δω. Αλλά το να λέμε: “τι μιλάς εσύ για Helloween, κοίτα τις πατάτες των Maiden”, συγγνώμη αλλά είναι λίγο “ποδοσφαιρικό” επιχείρημα. Φιλικά πάντα :slightly_smiling_face:

Μαλλον φίλε δεν ειδες ολα τα post απ οτι φαίνεται… Εννοειται και δεν υπάρχει θεμα συγκρισης με maiden τωρα αν το trollarisma το δικο μας πιάνεται ένοχο ενω του φίλου clairvoyant που δεν εχει αφησει post χωρις να γραψει τα γνωστα του δεν πιάνεται τοτε τι να σου πω… Ενω οι Helloween 30 χρόνια τωρα εγιναν αυτο που ειναι με κονσερβες live? Τωρα αν σου εθιξα τους maiden εστω και για πλακα με συγχωρείς γιατι σε ειχα για 30+ δεν νομιζω οτι αμφισβητεί εστω και ενας την αξια τους μετα απο τοσα χρόνια

Έλα ρε εντάξει, κουβέντα κάνουμε. Καλωσήρθες στο forum (αν δεν κάνω λάθος). Αυτό με το 30+ δεν το κατάλαβα, αν μιλάμε για ηλικία είμαι 40. :sunglasses:

Τα είδα όλα τα post, απλώς εγώ βρίσκω τον Clairvoyant απολαυστικό, δεν είναι troll με την κλασική έννοια :slightly_smiling_face: Δεν πολυασχολούμαι και με το thread των Metallica, όπου τρολλάρει ασυστόλως, οπότε OK.

Οι Helloween είναι προσωπικά μεγάλη αγάπη, το ξαναλέω. Δε μου αρέσουν οι post-Dark-Ride δουλειές τους, αλλά μου φτάνουν αυτά που έκαναν μέχρι το 2000. Μπήκα στην κουβέντα καθαρά για τη σύγκριση με τους Maiden, επειδή μου φάνηκε σα να λέμε “τι μιλάτε κι εσείς που είχατε βγάλει το Virtual XI”, ξέρω γω. Αν ήταν κόντρα-τρολλάρισμα, ειλικρινά δεν το κατάλαβα.

Ω ρε γμτ, ειχα ξεχασει οτι τα σχολεια ειναι κλειστά. Ένα δεκαήμερο κόλαση μάς περιμένει :confused:

Καλως σας βρήκα! Φίλε πραγματικά βρίσκεις τον clairvoyant απολαυστικό και πιάστηκες απ την κόντρα trollarisma με maiden? :blush: Εννοειται κουβέντα κάνουμε και εγω 36 ειμαι εχω τελειώσει σχολείο χρόνια τωρα…οσο για Helloween για εμένα προσωπικά ειναι μακραν το καλύτερο metal συγκρότημα…τωρα δισκογραφικά εννοείται και εχουν βγάλει κάποια πολυ μέτρια album οπως καθε συγκρότημα…anyway ειναι κρίμα που δεν θα περάσει αυτη η περιοδεία απο Ελλάδα

εγω προσωπικα ντρεπομαι

οπως και μερικοι αλλοι

image

Έχουν απεργία οι καθηγητές σήμερα; Τι στο καλό, δεν έχουν διάβασμα οι μαθητές; Φροντιστήρια; Αγγλικά; Που πάει αυτή η χώρα;

εκανα κοπανα

Ωραία τα αστειάκια για τα μαλλιά αλλά παντού παίζουν headliners, και γενικά υποτίθεται ότι οι μεταλλάδες είναι ανοιχτόμυαλοι στο θέμα της εμφάνισης; Ή μήπως δεν είναι;

ειναι ανοιχτομυαλοι αλλα δεν ειναι ματαιοδοξοι και κομπλεξικοι

Δεν θα σε κακολογήσω γιατί κι εμένα δεν μου αρέσει η εικόνα αλλά από την άλλη δεν γίνομαι εμπαθής. Το προσπερνάω απλά.

Είναι ΟΚ να φοράνε ριγέ κολλάν, είναι ΟΚ να βάφουν το μαλλί, είναι ΟΚ να φοράνε make up είναι ΟΚ…να να να να να …αλλα δεν είναι ΟΚ να φοράει κάποιος περούκα.

Εγώ πιστεύω ότι όλα θα ήταν πιο ωραία αν δεν επιτρέπονταν οι κοπάνες.