Helloween

http://www.metalhammer.gr/magazine/hammer-tv/798-helloween-are-you-metal.html

  1. επιτελους ωραια γκομενακια σε κλιπ των 'ελλογουιν…

  2. καλουτσικο κλιπ καμια σχεση με παλιες παλαιοτερες αηδιες…εμφανιζεται και ο δρ.στειν

  3. μετριο τραγουδι…b side απο dark ride και μετα θυμιζει…αλλα οκ εκεινα τα ακουγαμε και λεγαμε “μα γιατι δεν το εβαλαν στο αλμπουμ;” και τωρα το εκαναν…

αυτα. περιμενω να ακουσω ολοκληρο το αλμπουμ.

UP THE PUMPKINS!!!

υγ:πολυ μαυριλα γτξμ.

Dr.Stein,Αναρμδντ:p

Βtw,εχουν βγει κι αλλα samples που αποκαλυπτουν ολοκληρο το ρεφρεν του The Sage και ισως παιζει γερα για το καλυτερο Weikath κομματι εδω και χρονια.

μάλλον μάπα θα το έλεγα το κλιπ.ένι γουέι θα δούμε.

this is the complete Live in The UK show (only I Want Out from Live in the UK was not recorded at this show)

/01 - Invitation.mp3 1.05 MiB
/02 - Eagle Fly Free.mp3 7.69 MiB
/03 - A Little Time.mp3 8.63 MiB
/04 - Dr. Stein.mp3 6.54 MiB
/05 - March Of Time.mp3 8.94 MiB
/06 - Future World.mp3 13.04 MiB
/07 - We Got The Right.mp3 10.66 MiB
/08 - Rise And Fall.mp3 7.09 MiB
/09 - A Tale That Wasn’t Right.mp3 9.07 MiB
/10 - Halloween.mp3 25.32 MiB
/11 - Guitar Solo.mp3 6.72 MiB
/12 - Keeper Of The Seven Keys.mp3 19.22 MiB
/13 - I’m Alive.mp3 5.78 MiB
/14 - Livin’ Ain’t No Crime.mp3 6.91 MiB
/15 - I Want Out.mp3 10.08 MiB
/16 - How Many Tears.mp3 13.31 MiB

Το κατεβάζω.:)Το έχετε ακούσει?

γαμαει

Εγω ξερω το live in the UK που εχει τα:
A little time
Dr.Stein
Future world
Rise and fall
We got the right
I want out
How many tears

Αλλο ειναι αυτο:-k:-k

Το ιδιο ειναι απλα ολοκληρωμενο σε bootleg.Δεν ηχογραφηθηκε ολο το setlist για την επισημη κυκλοφορια η μαλλον η EMI/Noise διαλεξε τα συγκεκριμενα απο οσα ειχαν ηχογραφηθει για να μπουν στο official release.

Thanks pumpkin!

το χετε παιδια?? 8O μπορει καποιος να μου το δωσει κ μενα??pleaseeee!

Τωρα κατεβαζς διαφορα bootlegs των helloween αλλα αυτο δεν το χει:!:

αυτον τον παπαρα τον Weiki,μια φορα να μην τον εβλεπα με το ρημαδι στο στομα…#-o

Κλασσικός υπέρ-καπνιστής!:lol:

Φοβερό. Για μένα το [U]καλύτερο performance[/U] από power μπάντα ever.

Ο Kai είχε πει οτι συζητιόταν μια “δεύτερη” κυκλοφορία του όταν οι Helloween ήταν ακόμα στην Sanctuary με περισσότερα κομμάτια καθώς είχε τα tapes και είχε πει ακόμα οτι ήταν κρίμα τέτοιο live να μην κυκλοφορεί με περισσότερα κομμάτια.
Απότι φαίνεται κάποιος είχε διαφορετική γνώμη και σταμάτησε και την κυκλοφορία του Live In The UK. 8O Τι να πωω

Λοιπόν επειδή αυτά είναι “λίγο” παλιά bootleg για να δούμε κάτι πιο πρόσφατο.

[B]Live In Winter Masters Of Rock (27.11.2010) - Video Bootleg[/B]

[SPOILER]Print 1 Print 2 Print 3 Print 4[/SPOILER]

μολις τελειωσα τις ακροασεις του keeper2. πολυ καλο αλμπουμ. το I Want Out ειναι προσωπικο αγαπημενο μιας και ειναι απο τα πρωτα μεταλ κομματια που ακουσα. οι κιθαρες σε αυτο κομματι ειναι και γαμω. το March Of Time ειναι επισης εξαιρετικη κομματαρα. τα Rise and Fall, Dr Stein, We Got The Right αλλα και το keeper (το 13-λεπτο) δεν μου αρεσαν τοσο (ενω το 13λεπτο στο keeper1 ηταν και γαμω και καθολου βαρετο). πολυ καλο αλμπουμ!

Φιλαρακι επισης κομματαρα ειναι και το eagle fly free το ακουσες;

φυσικα αλλα ειναι στο 9. εγω ανεφερα τα 2 δεκαρια και τα πιο μετρια. οσα δεν ανεφερα μου αρεσουν πολυ αλλα οχι οσο αυτα τα 2! :slight_smile:

Το Rise And Fall ειναι μεγαλη κομματαρα ρε σεις…And the queen became shameless she did it with a chair…Γαμαει λεμε!!:p:metal:Aξεπεραστος k ανυπερβλητος Weikath!!

Επισης τα επικς των Pumpkins δε μπορω πραγματικα να τα ξεχωρισω μεταξυ τους…Ολα 1 κ1 αγγιζουν την power τελειοτητα…(Ελαχιστα τεινω προς το The king for a 1000 years)!

ημουν αναμεσα σε γουολς οφ τζερικο, κιπερ 1 και 2.στην τελικη ψηφισα το κιπερ 1 αδικοντας βεβαια και τους αλλους 2 δισκους γιατι και οι τρεις αυτοι δισκοι εχουν κομματαρες.μιας και μου αρεσει περισσοτερο το χαλοουγουιν απο τα υπολοιπα κομματια εριξα τη ψηφο μου στο κιπερ 1

Keeper 2 πάνω απ’όλα τα άλλα και με διαφορά. Όλα τα κομμάτια χωρίς καμία εξαίρεση είναι σούπερ. Προσωπικό αγαπημένο άλμπουμ, ανάμεσα στα 5 καλύτερα μου από όλο το φάσμα της μουσικής…