Helloween

Παιζουν το Are You Metal? απο το 7 Sinners απο την περιοδο απο 2010 και μετα. Παντως εχει και αυτη η περιοδος κομματαρες οπως τα Hell Was Made In Heaven, The King For A 1000 Years, If A Mountain Could Talk και αλλα, αλλα εννοειται οτι τα περισσοτερα ΕΠΗ ειναι απο το 2000 και πισω.

Έχεις δίκιο, δε το πρόσεξα. :slight_smile:

Καλά, το “King for a 1000 years” είναι τεράστιο έπος, ίσως σαν μεμονωμένο κομμάτι να έιναι το καλύτερο της μετά-Keeper καριέρας τους. Γενικά εκείνος ο δίσκος - το Keeper “Legacy” - είναι ο μόνος μετά το 2000 τον οποίο μπορώ να ακούσω ολόκληρο, αν και έχει κι αυτός αρκετές αδυναμίες.

Και το 7 Sinners ειναι ωραιος δισκος, αυτο και το Keeper Of The Seven Keys - The Legacy ειναι οι καλυτερες κυκλοφοριες τους απο το 2010 και επειτα, τα υπολοιπα ειναι ανισοι δισκοι.

+1 για Σόφια

1 Like

Άντε γεια

1 Like

Ολόκληρο πλέον…

3 Likes

Μια ομορφιά είναι…

Μπυριτσα σε όποιον βρει που…“μοιάζει” το ρεφρέν…απο που ρε παιδί μου θα μπορούσε να… :sunglasses: έχει επιρροές ας πούμε. Ειδικα στο 2.45 για παράδειγμα.

Eμενα Hammerfall μου θυμιζει το ομωνυμο απο το Glory to the brave

αν εξαιρεσω λιιιιιιγο το ρεφρενακι που δεν μαρεσε και πολυ, μπορω να πω οτι ηταν καυλα το κομματι και το ευχαριστηθηκα

:wink: Πες μου ποια προτιμάς και θα τα βρούμε.
Πέραν αυτού το κομμάτι έχει όλα τα στοιχεία που αγαπήσαμε στους Helloween. Και εντάξει οι στίχοι είναι καπως αλλά πάνε ασορτί με την περίσταση οπότε δεν στέκομαι εκεί.

1 Like

Χαχα…παντως το τραγουδι δεν με τρελανε. Ευελπιστω ομως οτι μ αυτους τους συντελεστες θα προκυψουν καλα πραματα

3 Likes

Μένουν 2 μήνες ακόμα

1 Like

Ποσο βλακεία είναι τα reaction.
Επίσης τι ηλικίας είναι ο τύπος “που έζησε” τα keepers ? 40 βάλε ? (για να είναι πάνω απο 12)
Και αν ναί γιατί κάνει σαν 10 χρόνο ? (max)
Το κομμάτι είναι ας πούμε OK. Καλούτσικο.

1 Like

λογικα δε το καταλαβες αλλα ο τυπος που το ποσταρε ειναι ο ιδιος που ειναι στο βιντεο. (αρα θα δει αυτο που εγραψες)
επισης το να κανει καποιος <σα δεκαχρονο> ακουγοντας μια αγαπημενη μπαντα της εποχης του ειναι απο τα πιο ομορφα πραγματα σε αυτη τη ζωη…

6 Likes

Μια χαρά είναι το κομμάτι, βέβαια δεν έφτασα να κλαίω σαν κοριτσάκι όπως όταν άκουσα πρώτη φορά το Over The Rainbow από Unisonic, αλλά τον σκοπό του τον πέτυχε, να νιώσω σαν παιδί ξανά για λίγο

4 Likes

To “Over the Rainbow” μαζί με το “Follow the Sun” (και ας έχει σόλο ντροπή για τη δυναμική του τραγουδιού) είναι τα καλύτερα τραγούδια που έχει γράψει ο Kai εδώ και χρόνια.

ΚΑΙ ?
Εδώ ο τύπος sponsorάρει (διαφημίζει) αυτά τα video, προσπαθώντας να γινει viral στα Ελληνικά σε μεταλλάδες.
(ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ γιατι το οικονομικό μοντέλο αυτό μπάζει απο παντού, μονο σαν κίνηση ψωνισματος μπορώ να το δω) και ενώ δεν μου πέφτει λόγος πως χαλάει κανείς τα λεφτά του (αν θέλει να χαλάει 10ε για να σερβίρει καθυστέρηση, np) εγώ απλά μπλόκαρα το προφίλ και εκανα συσταση στο fb να κανει ignore παρόμοια βίντεο. Δεν μπορώ να τα βλέπω. Χαλάνε την αισθητική μου. Α και το μέσο για το οποίο γράφει συχνά πυκνά παρακαλάει επίμονα καλλιτέχνες για 100ρικάκι, για μπάνερ. Γλίτσα. Αν εσύ τώρα αυτούς τους μορφασμούς και το “ψευτοοπαδιλίκι” τα βρίσκεις “ρομαντικά” πάσο.
Εγώ τα βρίσκω βλακώδη και είναι αυτό το post είναι το reaction μου, στο reaction του.

Το κομμάτι με κερδίζει λίγο, αλλά είναι τραβηγμένο απο τα μαλλιά, για να βγεί και κυρίως το σώζει ο Kiske, οι άλλοι 2 κάτι προσφέρουν, αλλά ο Michi το απογειώνει (όσο παίρνει)
15+16 e το 7" XAXAXA ! Ντάξ.ΟΧΙ.