Helloween

Helloween
5 λεπτά ·

Michael Kiske Health Issues!

With regret we have to announce that Michael Kiske has voice problems, caused by our tiring travel schedule.
He gave his best during the first two shows in Mexico, but after consulting a doctor he was told his voice needs to rest.

We thought about cancelling tomorrow´s show in San Jose, Costa Rica, but HELLOWEEN and especially Michael don´t want to let the fans down. We know that many of you have anticipated this for a long time and made many sacrifices to attend our show!
Having this in mind, we decided to strip down the setlist so we can continue the tour.
Michael is eager to perform for the fans in San Jose, but unfortunately his participation will depend on tomorrows medical advice.

Thank you for your understanding!

Οταν λενε health issues εννοουν οτι εχει γερασει και επειδη εχουν γινει πολυ αργοι οι χρονοι αντιδρασης και τα αντανακλαστικα του, δεν παιρνει τις στροφες αρκετα γρηγορα ωστε να φαινεται οτι τραγουδαει κανονικα και οχι playback? Γιατι η φωνη του ακουγεται αψογη ολως τυχαιως στα live, θα ελεγε κανεις οτι ακουγεται λες και ειναι απο το CD.

ωχ θα παιξεις μπαλα και σ αυτο το τοπικ τωρα;

Γιατί, σε πλήγωσε; Άδικο έχει, αν πρόκειται για playback;

οχι ρε τι να με πληγωσει; απλα εχω παρατηρησει οτι τα κανει λιγο μπαχαλο ο συγκεκριμενος και ειναι “δυσκολος” στην κουβεντα.

τεσπα το ξενερωμα ειναι εις διπλουν τωρα και περιεργα πραγματα

Εγραψα κατι περιεργο?

απλα αποτι εχω καταλαβει δεν θα ακους κ ιδιαιτερα helloween και υπεθεσα οτι θα μπηκες για χαβαλε.

στην ουσια λοιπον οχι δεν ειπες κατι περιεργο, απλα ζω αυτη την στιγμη σε μια αρνηση και προσπαθω να συνδυασω το πλειμπακ που “αποκαλυφθηκε” με τα “health issues”

μας γαμανε το ονειρο οι μαλακες και δεν ειχα και καλο προαισθημα για το ολο θεμα του ριγιουνιον αλλα αυτο δεν το φανταζομουν ποτε

να το εκανε ο Deris να ελεγα οκ τα εφτυσε ο μαλακας, αλλα και ο Kiske;

φφφφφφφφφφφφφφφφ ΣΚΑΤΑ ας ελπισουμε να δωσουν μια λογικη εξηγηση -αν υπαρχει-

1 Like

Εχω κανει παμπολλα ποστς σε διαφορα τοπικ για τους Helloween. Τα τελευταια αλμπουμ με εχουν απογοητευσει, αλλα για μενα μεχρι και το The Dark Ride ηταν μια απο τις 2 μπαντες που ξεχωριζουν απο τον συρφετο του power metal (Blind Guardian η αλλη προφανως). Ειμαι μεγαλυτερος φαν της περιοδου με Deris, αλλα λατρευω ολα τους τα αλμπουμ μεχρι να βγει το Rabbit Don’t Come Easy, το οποιο ηταν τρελη απογοητευση. Απο τα υπολοιπα μονο το 7 Sinners θεωρω πραγματικα εξαιρετικο, ενω τα αλλα τεσσερα (Legacy 3, Gambling, Hell, God Given) εχουν καποια καλα τραγουδια αλλα ειναι επαναλαμβανομενα.

Οκ, αφου εδωσα τα διαπιστευτηρια μου, μπορω να κραξω με μεγαλυτερο δικαιωμα μια μπαντα που διοργανωνει αυτο το πραγμα, παιζει με playbacks σε παμπολλα σημεια σε ολα τα τραγουδια σχεδον, και στη συνεχεια βγαζει την ανακοινωση απο πανω πριν καν καλα καλα ξεκινησει η περιοδεια σχεδον? Αν δηλαδη ΔΕΝ ημουν φαν, ολα αυτα θα ηταν οκ?

Επισης σορρυ αλλα ο Deris ειναι πολυ πιο φερεγγυος σαν τραγουδιστης πλεον απο τον Kiske. Δε μου κανει καμια εντυπωση να μη μπορει πλεον να τραγουδησει ο Kiske.

1 Like

ναι αλλα εχουμε ακουσει/διαβασει αλλα πραγματα απο ατομα που εχουν δει live τον Kiske -εγω δεν το εχω κανει- και μου φανηκε το ολο θεμα του Playback περιεργο

τον Deris τον αγαπαω και περισσοτερο απο τον μιχαλακη για πολλους λογους αλλα live μερικες φορες ειναι τραγικος

για τα υπολοιπα μεα κουλπα και δεν ζητησα διαπιστευτηρια

θα ανοιγα συζητηση και για τα αλμπουμ που εγραψες αλλα με τι ορεξη να γραψεις μετα απο αυτα που εγιναν;

Άστο, γάμα το, το playback στα γαμάει όλα, σε κάνει να αμφιβάλεις και για όσα έχεις δει και ακούσει.

ναι ρε αλλα εδω;

εδω ειναι εκπληκτικοι ρε πουστημου και ο kiske δεν βγηκε ποτε να τραγουδησει

τι στο διαολο; νταξ εχει “βοηθεια” ο Ντερις απο τα μηχανηματακια αλλα απεχει παρα πολυ απο το πλειμπακ

παρτε τον liva για αναπληρωματικό kiske :stuck_out_tongue:

είναι απλό , ο Κισκε εκτέθηκε πιο πολύ απ όλους και αυτός … αρρώστησε

όσοι είχαν δει την εμφάνισή του με τους unisonic to 2012 , θα θυμούνται πόσο καλός ήταν ( και σίγουρα τραγουδούσε λαηβ ) . Δεν το έχει ανάγκη

Λόγω τεράστιας αγάπης στον ίδιο και στους helloween των keepers , θα κάνω μια προσπάθεια να δεχτώ ότι έχει πρόβλημα υγείας και απλά κώλωσαν να ακυρώσουν τις συναυλίες για να μην χάσουν φράγκα

Η ψυχρή μου άποψη όμως , είναι ότι δεν έκαναν πολλές πρόβες . Κακά τα ψέματα τέτοιο εγχείρημα ίσως ήθελε άλλους 6 μήνες καθημερινής πρόβας

Ο Ντερις δεν χρειάζεται χρόνο π.χ. γιατί είναι το βασικό μέλος . Ο Χανσεν για να ξαναγίνει δίδυμο φωτιά με τον Γουεηκαθ θέλει χρόνο αλλά είναι πιο εύκολο μεταξύ καλών κιθαριστών . Ο Κισκε όμως , για να θυμάται στίχους 20 τραγουδιών και να τα αποδώσει σχετικά πιστά στα ορίτζιναλ θέλει δουλειά που προφανώς δεν έγινε

2 Likes

δειτε παντως το eagle fly free και την προσπαθεια που κανει να τραγουδησει

ή εκοψαν το πλειμπακ αφου τους πηραν χαμπαρι :stuck_out_tongue: ή οντως εχει θεμα

Autocue.

Στα άλλα συμφωνώ, εκτέθηκαν και λογικά “αρρώστησε” για να δικαιολογηθεί όλο αυτό το πράγμα.

3 Likes

Το 12 ήταν απίθανος πάντως.
Από την άλλη στα βίντεο δεν φαίνεται να το διασκεδάζει και ιδιαίτερα και σίγουρα τα ηνία τα έχει ο Deris στο θέμα frontman.
Δύο είναι οι υποθέσεις μου ή όντως ήταν άρρωστος και για να μην ακυρώσουν έβαλαν και playback ή τελικά όλο αυτό με την αρρώστια είναι μια φρικτή δικαιολογία.
Μακάρι να είναι καλά ο άνθρωπος πάντως και να αρχίσει να ρολαρει το πράγμα στην πορεία

3 Likes

λενε οτι συνηθως η πιο απλη εξηγηση ειναι και η σωστη και αφου εγω βρισκομαι ακομα σε αρνηση θα παω μ αυτο

"Well, the rumor goes around that he’s got sick and had to use click tracks for some parts. "

παντως το 1ο show στο monterrey δεν ηταν “κανονικο” αλλα κατι σαν προθερμανση αν καταλαβα καλα

Άλλο πράγμα είναι το click track ρε.

Ε γαμησεμε πάω για υπνο :laughing:

1 Like