Helloween

Παντως στη συναυλια της Κοστα Ρικα, δυο (τρια) κομματια μάς χαιρετισαν: Livin’ Ain’t No Crime / A Little Time Play και Rise and Fall. Και τα δυο Κισκε φυσικα, το ενα ειχε τραβηξει πανω του τα φωτα. Ιδωμεν.

Ε, αφού είναι άρρωστο το παιδί…περικοπές…

Μα ενιωθε καλυτερα. Οχι;

νταξει ρε παιδια ειρωνευτηκαμε τρολαραμε καναμε χαβαλε αλλα με κινδυνο να γινουμε γραφικοι και να χαρακτηριστουμε φανμπουδες που μας κοροιδευουν μεσα στα μουτρα μας ισως θα πρεπει να περιμενουμε λιγο να ρολαρει το θεμα πριν γαμησουμε εντελως την φαση - πχ το “θα μαζευα φραγκα να παω αλλα τωρα με 3 βιντεακια που ειδα δεν θα το κανω” μου φαινεται αστειο-

γιατι οκ ειδαμε το πλαυμπακ στο 1ο σοου αλλα στα υπολοιπα δεν το ειδαμε -οκ ακουσαμε- και δεν μιλαω για θαυμα αλλα για την πραγματικοτητα (; ; )

με το κοψιμο των 3ων τραγουδιων -που ελπιζω να επανελθουν αργοτερα- εχουμε ξανα ενα τυπικο Andi-era σετλιστ -με την εννοια οτι τα εχουμε ξανακουσει- αν εξαιρεσεις το μεντλευ του Κai

αν δεν δω ξενερωμενο τον Weikath να τραβιεται πισω στην σκηνη και να καπνιζει ολα πανε καλα

αρνηση.

Εγώ πάντως μίλησα με το αδερφό μου χθες και λέμε τελικά μήπως τα τσιμπήσουμε αύριο τα εισιτήρια για Βουλγαρία. Ξερωγω… το συναίσθημα πάνω από την λογική ή κάτι τέτοιο. Και ποιος ξέρει όντως πως θα εξελιχτούν τα πράγματα. Αποκλείεται να μην είναι ενήμεροι πως τρώνε κράξιμο (και ο Blackie θα ξέρει φαντάζομαι αλλά αυτουνού δεν ιδρώνει το χριστιανικό αυτί :stuck_out_tongue: ). Ίσως στρώσει το πράμα

η βουλγαρια σταδιαλα πεφτει σε ημερομηνια που “δεν γινεται να λειπεις απο το μαγαζι θα εχουμε κοσμο εχουν αρχισει οι γιορτες”

και μαγνητοσκοπημένο να ήταν το happening που θα προβαλλόταν σε video wall ξέρω γω , θα πήγαινα να δω reunion helloween

στο playback θα τα χαλάσουμε .

Ας ηχογραφήσουν και τα όργανα σαν την eurovision , αν βρω ευκαιρία θα πάω

Αλλά δεν έχω άρνηση ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί . Εκτέθηκαν και το μαζεύουν . Χοντροκομμένα κιόλας

Αν ήταν άρρωστος θα αποδειχθεί στην πορεία . Απλώς δεν με πείθει το σκηνικό, μακάρι να κάνουμε λάθος

1 Like

Απάντηση από τον Hansen για την κατάσταση του Kiske και το set list:

He is improving … He was a bit sick when we left Germany and during the flight I started doing a lot of effort on the stage, especially as it was a problem in the lung. Now it’s improving and I imagine that for the next shows we will not play 2 hours and 50 minutes but 20 minutes less, giving it a little more time to recover. Of course Sascha and I will help as voices in the best way and united we are going to get.” (google translate)

Απάντηση από τον Hansen όσο αφορά το playback:

Well, in the first show, we had to make a decision because was feeling very bad and told us he did not know if he could do it. So, okay, we have a backup voice for him, which is for his hearing aid. You know, to have more control of the voice … But this time we said that for the more complicated parts of singing, I could use it, so I imagine it did a couple of times. Ok, we know that he works hard and really do not want to cancel the show. He sang and gave the best I can. He was like on all medications … They helped, but there were parts that had to be replaced. I think we made a good decision finally.
It would have been very sad that … With all the people who came to the show … Not that he could not sing at all, but that he was not 100% for his health. Canceling would be very disappointing for fans and for us too. We wanted to play, we wanted to go on stage, do a show … And people would have wanted that so we did!!” (google translate)

http://helloweenbrazil.blogspot.gr/2017/10/kai-hansen-fala-sobre-saude-de-kiske.html

εδώ όλη η συνέντευξη του Kai

απόψεις;

συγχωρούμε και βουρ για Βουλγαρία παίδες;;

[quote=“xenbast, post:970, topic:3112”]απόψεις;

συγχωρούμε και βουρ για Βουλγαρία παίδες;;[/quote]

Είναι μαλακία η ασθένεια, lose-lose κατάσταση. Στη θέση σας, θα περίμενα λίγο ακόμα να σιγουρευτώ και μετά θα έκλεινα.

Η πιο σωστή και τίμια κίνηση θα ήταν να ακυρώσουν τις τρεις εμφανίσεις στην Λ. Αμερική (ή όσες χρειαζόταν) μέχρι να στρώσει η φωνή του Kiske αφού κακά τα ψέματα αυτον θα πάει ο κόσμος να ακούσει. Εγώ όντως θα περιμένω να δω μερικά βίντεο ακόμα πριν πάρω την οποιαδήποτε τελεσίδικη απόφαση. Όλα αυτά με την προϋπόθεση πως το πρόβλημα ήταν το κρύωμα ε

2 Likes

Εγώ λέω να περιμένω μήπως έρθουν Ελλάδα, πέφτει και καθημερινή στην Βουλγαρία ρε γαμώτο

γενναία κίνηση του Kai να το παραδεχτεί πάντως και έχει και δίκιο ότι δε μπορείς να ακυρώσεις την έναρξη τόσο πολυαναμενόμενης περιοδείας.

Θα δείξει όμως το πολύ σε 10 μέρες θα ξέρουμε πως θα κινηθεί το πράμα…

3 Likes

Λοιπόν, Ελλάδα το κόβω ΜΟΝΟ για φεστιβάλ και εξηγούμε. Τσέκαρα χθες την χωρητικότητα του γηπέδου που παίζουν στην Βουλγαρία. Μιλάει για χωρητικότητα 12000+ που μπορεί να φτάσει τις 17000 όταν γίνεται συναυλιακή χρήση. Υποψιάζομαι λοιπόν πως και με 50€ εισιτήριο Ελλάδα θα θέλει τουλ 5000 κόσμο για να βγει το λάιβ. Ποιος θα ρισκάρει; (και που θα παίξουν; )

:joy::joy:

Επίσης σιγά την γενναία πράξη. Τους πήραν χαμπάρι και τα μαζεύουν όπως όπως τώρα

2 Likes

ήθελα να σε δω τι θα έλεγες αν ακύρωναν την έναρξη

και ναι από το να το κάνουν τελείως γαργάρα, καλύτερα που το παραδέχτηκε

Κι εγώ για φεστιβαλ λέω, πιστεύω 5000 μεταλλάδες υπάρχουν για να δουν Helloween εάν δεν υπάρχουν ε τότε δεν πειράζει ας μην έρθουν, δεν θα μας άξιζε να τους δούμε.

1 Like

Αυτό όμως δεν δείχνει γενναιότητα

2 Likes

Δεν είναι και τόσο εύκολο πάντως να ακυρώσεις την πρώτη συναυλία μιας τέτοιας περιοδείας μεταξύ μας. Και για τους ίδιους και για τον κόσμο. Και οκ δεν ήταν όλη η συναυλία playback ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται.

οκ σε έπιασα

1 Like

Όπως έγραψα και αλλού, όπως δεν υπάρχει “ολίγον έγκυος” έτσι δεν υπάρχει και “ολίγον πλεημπακ”. Ας μην ήταν εύκολο, θα μπορούσαν να αναβάλλουν 3-4 λαιβ και να ξεκινούσαν κατευθείαν από την Βραζιλία πχ και να γύριζαν κάποια στιγμή ξανα (ξέρω περισσότερα έξοδα, αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα). Δηλαδή δεν είναι εύκολο να αναβάλεις την έναρξη μιας περιοδείας επειδή είναι τόσο σημαντική, αλλά είναι εύκολο να πεις “γαμα το θα βάλουμε πλεημπακ και όλα κουλ και ας πρόκειται για μια τόσο σημαντική περιοδεία που όλα τα βλέμματα θα είναι στραμμένα πάνω μας”;

Εγώ ξαναείπα, αν πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό δεν θα τους κρεμάσω κουδούνια (αν ήμουν εγώ εκεί όμως θα ξενέρωνα όταν το μάθαινα).

3 Likes