Helloween

Με αυτά και μ’ αυτά ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι να βάλω το νερό να βράζει για να φτιάξω τον καφέ μου και να χώσω Time Of The Oath. Αν και το θεωρώ τουλάχιστον ισάξιο δίσκο με το Master of the Rings, με το δεύτερο έχω μια περισσότερο ιδιαίτερη σχέση (θα το βάλω στα καπάκια)

5 Likes

Εγώ λέω να βάλω τσάι, θα είναι 6 περίπου ιδανική ώρα. Και μόλις σκάσει το Anything… σπας και την τσαγιέρα και το καλό σερβίτσιο και μετά ποιος την ακούει την κυρά! Εκεί να δεις πόσο άνδρας πρέπει να είσαι…

3 Likes

Πρόσεξε μην σου αρπάξει το νερό και καεί…

Οντοπικ, master, time, dark είναι δισκάρες ατελείωτες…αν δεν είχαν τα keeper στο σεντούκι, για αυτά θα μιλάγαμε μόνο…

Όταν έβαζα το Time (και το Dark) πάνω από το Walls μόνο εγώ εισέπραττα τα πυρά του Vic… :stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/guides/A_Buyers_Guide_Helloween/15510

6 Likes

Το τσάι πειράζει στο στομάχι. Με χαμομήλι αμέσως καλύτερα

Τοξικέ έχω βραστήρα που κλείνει μόνος του. Καμία ανησυχία λοιπόν

4 Likes

ε το dark ride, οταν βγήκε είχε φάει τρελό γιούχα, και είχαν φύγει απο blast λογω χαμηλών πωλήσεων αν και ήταν ωραίο. μετά βγάλανε κατι
επίσης το 3ο keeper ήταν καλο και το straight out of hell. Παω να πιώ γάλα, με μισό κιλό ουίσκι, irish style. :stuck_out_tongue:

Πάνε τα σχόλια ποταμός! Είχε και αλληλογραφία θυμάμαι μετά! :slight_smile:

:cry:

η αλλαγή του site μας στέρησε πολύ υλικό στα σχόλια.

1 Like

ότι (έδειχνε πως) βαριόταν και βγήκε με το τσιγάρο κρεμασμένο (άποψη) και κοιτούσε τα παπούτσια του επί 90 λεπτά ήταν γεγονός.
Καλό live, αλλά ο Weikath ήταν και παρέμεινε κόπανος.

Τίμιο irish coffee!

Έχασα μια προίκα σεντόνια :stuck_out_tongue:

  1. EP/Walls

  2. K1

  3. K2

  4. BTR

  5. TOTO

  6. DR

  7. ΜΟΤR

  8. PBGA

…αυτά για να είμεθα και οντόπικ.

εμεις παντως καμια 30αρια ατομα στην σαλονικα στον μυλο που εγινε η συναυλια ηπιαμε καφεδακι με τον weikath πριν την συναυλια και καθολου κοπανος δεν ηταν.
εφυγε και καποια στιγμη και οταν γυρισε ειχε μια χουφτα πενες που μας τις μοιρασε.
μονο καρδουλες αν και δεν πληρωσε τον καφε και τον εψαχνε η σερβιτορα:grin:

1 Like

καλά εδώ μακαρίτης μεθυσμενος μουσικός, ήθελε να λουφάρει branded ποτήρια με΄σα στο σακάκι, που αν τα ζήταγε, θα του τα δίνανε, εύκολα. προφανώς και επειδή πήρε 3-4 TA ΣΠΑΣΕ !

Καλά, το “The time of the oath” χαντακώνεται από αυτή την παραγωγή. Πρέπει πραγματικά να προσπαθήσεις για να καταφέρεις τόσο χάλια ήχο, τα drums σχεδόν δεν ακούγονται!

Για μένα το “The time of the oath” χάνει στο νήμα τον τίτλο του καλύτερου Helloween δίσκου μετά τα 2 Keepers από το “Master of the rings” καθαρά λόγω ήχου, παρόλο που έχει καλύτερες συνθέσεις.

Εγώ το βάζω μετά τα Keepers κανονικά, απλά τέταρτο με ep/jericho στην κορυφή. Deris, Weiki, Uli, Grapow κεντήσαν όλοι στο Oath. Τεράστια δισκάρα

1 Like

Α ρε Μιχαλάκη είσαι τρέλα

Nai de diafono, alla poios noiastike. O Deris itan apla APSOGOS se ekeino to live, foveros frontman.

On topic:

  1. Better Than Raw
  2. Time Of The Oath
  3. Master Of The Rings
  4. The Dark Ride
  5. Keeper Of The Seven Keys II
  6. Keeper Of The Seven Keys I
  7. Seven Sinners
  8. Gambling With The Devil
  9. Walls Of Jericho
  10. Keeper Of The Seven Keys: The Legacy

Ta ypoloipa me opoia seira thelete, eite vgikan eite de vgikan to idio mou kanei, den ta akouo pote pleon.

3 Likes

9 μωρέ το walls;

Κατα τ αλλά σ αγαπώ επειδή αγαπάς τον andi

1 Like

De mou aresoun katholou ta fonitika tou Kai Hansen, kai einai o logos pou pote den psithika gia Gamma Ray (an kai prospathisa polles fores)