Helloween

Καλησπέρα. Kai ηγέτης στη σκηνη, weikath ηγετης backstage

Κριμα που δεν έρχονται Ελλάδα, εγω το απωθημενο το σκοτωσα πάντως.

4 Likes



4 Likes

Εγώ μόλις ξύπνησα και ακόμα πονάω . Η κοπέλα μου το ίδιο

Δεν θα αναφερθώ σε παιδικά όνειρα κλπ γιατί είμαι ακόμα παιδί και δεν είναι και μπάντα της γενιάς μου:grin:

Αλλά ρε αδέρφια, πως καταφερνουν οι τεράστιες μπάντες να αγγίζουν τις ψυχές με τον ίδιο τρόπο και ένταση μετά από 30 χρόνια;;;

Αν έβαζα τοπ 10 αγαπημένων συγκροτημάτων, οι helloween θα ήταν σίγουρα μέσα και ψηλά . Τρελός έρωτας εδώ και 3-4 χρονια με πολύ λιώσιμο στα EP-WOJ & Keepers

Το σόου είναι δυνατή εμπειρία , άριστο σε όλα του και είναι κρίμα να μην έρθουν Ελλάδα . Δεν με νοιάζει ποιά πλευρά δεν μπορεί ή δεν θέλει . Μετά από αυτό το τουρ εγώ δύσκολα θα τιμήσω λαηβ Helloween (χωρίς Kai & Kiske )

Η αρένα φιλοξένησε κατά εκτίμηση 6-7000(;;;:wink: αλλά παντού έβλεπα Έλληνες . Παίζει να είμαστε ο μόνος λαός που αντί να κάνει ένα μπλοκ να σηκώσει καμια σημαία να δει η μπάντα ότι κόσμος έκανε ταξίδι για αυτούς , δεν μιλάει ούτε στο διπλανό του . Να πηγαίνει κόσμος απ το ίδιο φόρουμ και να μην έχει πει ένα γεια :smiling_imp:

Η συναυλία - σόου ήταν και για μένα ένα όνειρο που πραγματοποιήθηκε . Φοβερή απόδοση από όλους. Θεατρικότητα , ειδικά ο Ντερις το χει μέσα του, ενώ ήταν και τρομερός φωνητικά . Τα κομματια της εποχής του ήταν σχεδον όλα πολύ ωραία .

Ο Κισκε με ενθουσίασε ιδιαίτερα φωνητικά . Ειναι πεσμένος αλλά και σε ένα επίπεδο που ακόμα μπορεί να σε συγκινήσει και να σε ανατριχιασει. Όπως συνέβη και στο tale that wasnt right

Που παρεμπιπτόντως παίχτηκε καπάκι μετά το forever n one κάτι που προξένησε ρίγη και δάκρυα σε αρκετούς απ ότι διαβάζω . Χαίρομαι γιατί χτες ήταν ίσως η πρώτη φορά που δακρυσα σε συναυλία

Ο Και για μένα είναι η μεγαλύτερη προσωπικότητα της χτεσινής σκηνής και είδα έναν καλλιτέχνη με τρομερή παρουσία , άνεση και όρεξη . Ηγετικος . Και λένε τον μπαμπά σας δλδ :stuck_out_tongue: . Το medley δεν με άγγιξε τόσο πολύ παραδόξως. Ίσως αυτό που ανέφερε ο @toxikos με τον ήχο του έπαιξε ρόλο . Δεν ήταν ότι δεν γουσταρα ( έπαιξε κομματαρες και φάνηκε ότι γουστάρει και ο Και ) αλλά δεν τρύπησε ραχοκοκαλιά

Ο weikath είχε το κλασσικό στυλακι του βαριεστημενου αλλά επειδή ήμουν αρκετά κοντά , είμαι σίγουρος ότι πλέον είναι μόστρα . Όταν π.χ έπαιζαν δισολιες έκανε γκριμάτσες οτι βαριέται κλπ . Περίεργο στυλ κιθαρίστα αλλά φοβερός

Γκροσκποπφ η δύναμη στο rhythm section , σταθερά πίσω να δίνει το σύνθημα

Κορυφαίες στιγμές η έναρξη με το Halloween , το back2back forever - a tale… Το eagle fly free που έκλαψα επίσης και το Keeper . Τι να πει κανείς για το keeper και τον τρόπο που το παρουσίασαν

Μόνο αυτό και το encore να έπαιζαν , δεν θα γκρινιαζα. Σπουδαίο επίσης κλείσιμο με future world και i want out

Γενικά αν μπορείτε κάντε μια θυσία και πάτε να τους δείτε . Καμία αρπαχτη , κανένα playback .

Νομίζω ότι μετά το χτεσινό, πρέπει να φτιάξω τις σχέσεις μου με τον Ντέρις και την περίοδο του.:grin:

6 Likes






5 Likes

Ήσουν μπροστα ρε μπαγάσα…εμείς όχι. Πάντως εγώ λέω ότι είχε περισσότερο κόσμο, αν και στις επτάμιση η εικόνα των κερκίδων ήταν απογοητευτική…μετά γέμισαν και ο κόσμος στην αρένα πήγαινε μέχρι πίσω… Εγώ λέω κάνα δεκάρικο ότι είχε, αλλά δε θα μαλώσουμε γι αυτό…εκτός αν θες να μαλώσουμε (εγώ δε θέλω)…

Πώς δουλεύω τώρα, ούτε που το ξέρω…

3 Likes

ωραιος ρε ρεμπελ

και ωραιο νυχακι :grin:

τζιν μπουφαν ειναι αυτο κατω απο τις φουτερ/ζακετες;

2 Likes

Btw, merchandise απαράδεκτο σαν εξυπηρέτηση, μπάχαλο από τα λίγα…παιδεύτηκε πολύς κόσμος, πριν και μετά από τη συναυλία…

1 Like

Ας γραψω και εγω λοιπον.
α)Δεν θα μπορουσε τετοιο stage production να χωρεσει σε ελληνικο venue
β)Απο τα καλυτερα λαιβ που εχω δει στη ζωη μου
γ)Ο Perfect Gentleman(ο ντερις ντε) διδαξε μπαλιτσα και βουλωσε στοματα.MVP για μενα
δ)ΕΠΙΚΟ το σοου με τον Seth & Doc

2 Likes

μας @@μησες με το 3

Απτο πρωι που βλεπω φωτο ζηλευω πολυ ρε πουστημ, ζηλευω που δε θα δω αυτο το μοναδικο γεγονος αλλα και λιγο που πανε να κλεισουν 2 χρονια απτην τελευταια συναυλια που ειδα στο εξωτερικο… εξω ειναι αλλη φαση, ειδικα αν πας επι τουτου.

Μακαρι να γινει κατι τελευταια στιγμη και να ερθουν ελλαδα αλλα δε νομιζω να εφταναν ποτε τις 7-8 χιλιαδες που διαβαζω για σοφια.

Εδιτ . Με καψατε, σιγοτραγουδαω το halloween απτο πρωι

1 Like

κι εγώ ζηλεύω γαμώ τις άδειες μου γαμώ

1 Like

Λοιπον,
Μα να τραγουδαει κοσμος τα Are you metal κ Waiting for the thunder (και καλα εκανε δηλαδη) και στα Starlight, Judas παναγιτσες;
Παντως για το live δεν εχω λογια.
Επιστρεφω αυριο, δεν την λες και ασχημη πολη τη Σοφια, ε; Γεια σας, παω για μπυριτσα.

4 Likes

Ναι ρε γμτ…εκεί δίπλα μου, οι Βούλγαροι τα έδιναν όλα σε Deris και στις μεγάλες μάχες καθόσαντε…

Πάντως η αλήθεια είναι ότι δίπλα μου ήταν δύο τύποι, που έχωναν σε όλο το σετ.

Εγώ προσωπικά στα Hansen κομμάτια έριξα λίγο τη φωνή μου προσπαθώντας να ακούσω αν του έχει μείνει τίποτα από φωνή.
Αλήθεια,πως σας φάνηκε φωνητικά ο Kai?

Playback δεν ηταν κι αυτος;

1 Like

Πλειμπακ ηταν και η ντραμς.

1 Like

Ειχα διπλα μου εναν μπαρμπα(50+ στανταρ) μαζι με την γυναικα του(ιδεα δεν ειχε η κυριουλα),σκαει με σχετικα καλο ρουχισμο,τζινακι ασπρο πουκαμισακι(τι σκατα λεω ρε πουστη μου).Βγαζει το πουκαμισο και εχει απο κατω μια αρκετα παλια μπλουζα Helloween,και στα κομματια απο Keepers & Jericho να τα δινει ολα…ε δεν συγκινησε ρε μλκς μετα?? Στην Ελλαδα αν πιαναμε 8-9 χιλιαδες σε κλειστο venue με τετοιο σετλιστ,θα επεφτε το κτηριο 100% !!
Γενικα το κοινο υποτονικο.Οπως το ειπε ο babytomato.Μεγαλυτερος χαμος εγινε στο Waiting for the thunder παρα στο Kai medley και το How many tears.


Και μια φωτο μεσα απο την πολη

7 Likes

Ο Κίσκε είναι στη φωτό;

:stuck_out_tongue:

4 Likes

Μου μοιαζει το καθικι :stuck_out_tongue:

4 Likes

Α, επισης να μην το ξεχασω, γενικα μιλωντας, αφηστε τα γαμωκινητα και χαρειτε το λαιβ. Μου σπασανε τα νευρα (ενταξει υπερβαλλω λιγο) να προσπαθουν να τραβηξουν διαφοροι ολο το λαιβ σε βιντεο. Μηπως χανουμε την ουσια του λαιβ, λεω εγω;

3 Likes