Homeland (Showtime)

τι γίνεται ρε μαλάκες :eek:

[SPOILER]Με προβληματίζει που η psycho δεν ξέρει τον καινούργιο υπεύθυνο της παρακολούθησης του Μπρόντι. Βλέπω παντού συνομωσίες λέμε…[/SPOILER]

Ουάου, πολύ καλό και το 4ο!

[SPOILER]Τι στο καλό ρε, περίμενε κανείς ότι θα τον πιάσουν έτσι στα μπαμ; Και δεν πολυκατάλαβα τι παίχτηκε τελικά. Είχε δίκιο η Κάρι ή έκανε λάθος; Την κατάλαβε ο άλλος ή όχι;[/SPOILER]

[SPOILER]δεν ξέρω για απόδραση αλλα εμένα μου μυρίζει γκουαντάναμο:-k[/SPOILER]

[SPOILER]Κατι αλλο που πολυ πιθανως να γινει τωρα,ειναι ο Εστες να παρει μπουλο και να χουμε καναν Σαουλ στην ηγεσια της CIA.

Παντως δεν το περιμενα με τιποτα να τον πιασουν απο τωρα.Ειδικα εφοσον εδειξε οτι τον υποψιαζονται και οι φιλοι του,περιμενα να συνεχιστει με αυτους να φτανουν στην αληθεια και να τον κυνηγανε και τη CIA να περιμενει να φανει καπου ο Αμπου Ναζιρ.

Ποτ,ο τυπας κι εμενα μου φαινεται ψιλουποπτος,αλλα ο Εστες φανηκε να τον ξερει.Εκτος και αν το πανε σε επιπεδα 24(Τζακ Μπαουερ) και εχουμε συνομωσιες γερουσιαστων και αντιπροεδρων και τετοια κουλα και ειναι και ο Εστες χωμενος.[/SPOILER]

Πολύ καλό και το 4. Η σιερά εξελίσεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς. Το τέλος του 4 θα μπορούσε άνετα να είναι και season finale.

Προχθες ανανεώθηκε και για 3 σεζόν με 12 επεισόδια. :slight_smile:

δεν ξέρω πως τσουλάει η 2η σεζόν, αλλά η αλήθεια είναι πως όταν έβλεπα την πρώτη έλεγα ότι δεν πάει για πάνω από 2 seasons… μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια και να έχει να δώσει ακόμα… πάντως (σπόιλερ για όποιον δεν έχει δει ολόκληρη την πρώτη σεζόν)

[SPOILER]εμένα το σκηνικό που παίχτηκε στο τέλος της πρώτης σεζόν με τον ναζίρ να δέχεται ψιλοαβίαστα την “αλλαγή πλεύσης”, δε μου κατσε πολύ καλά…[/SPOILER]

Πολύ καλό και το 2χ05. Γενικά η σειρά παραμένει στα ίδια υψηλά στάνταρ που έθεσε απ την αρχή ακόμα της πρώτης σεζόν. 17 επεισόδια σύνολο. Ούτε [U]ένα[/U] μέτριο

Παει και για 3ο κυκλο…http://www.huffingtonpost.com/2012/10/22/homeland-renewed-season-3-showtime_n_2002595.html

[SPOILER]Δεν μου αρεσε το σημερινο.Τεραστια αλματα σε ενα επεισοδιο,με μεγαλο λογικο κενο.

Ξαφνικα σε μια μερα καταφερνουν να τον πεισουν οχι μονο να ομολογησει,αλλα να αλλαξει τα μυαλα του και να γινει και διπλος πρακτορας φαση.Και σε ολο αυτο,κολλανε και την ΠΙΠΑ με τα βλαμμενα που τρεχουν στους δρομους της Ουασιγκτον και ,Ω ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ,χτυπανε τη Ρογια,τη μοναδικη τους ελπιδα να βρουν το σχεδιο του Αμπου Ναζιρ.Ναι,οκ,το γαμησατε λιγο.[/SPOILER]

[SPOILER]Κατ’ αρχήν δεν καταλαβαίνω πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι χτύπησαν τη Ρόγια. Καμία σχέση. Μια ράντομ κυριούλα ήταν. Η συγκεκριμένη σκηνή πάντως έφερνε λίγο σε σαπουνόπερα, και ήταν η μοναδική άσχημη στιγμή του επεισοδίου για 'μένα. Αλλά προφανώς θα παίξει κι αυτή το ρόλο της στη κεντρικό στόρι.

Τώρα στα υπόλοιπα που αναφέρεις, ας μη βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. Μπορεί να φαίνεται έτσι, αλλά δεν νομίζω να ισχύει ότι άλλαξαν τα μυαλά του. Απλά να το δείξει αυτό ήταν ο μοναδικός τρόπος να ξεφύγει. Λογικό δεν είναι να προτιμήσει να συνεργαστεί μαζί τους για την ασυλία, για τον ίδιο και για την οικογένειά του, παρά να πάει σε δίκη και να καταδικαστεί κλπ κλπ; Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν θα εξελιχθεί σε triple agent ξέρω 'γω; Έχει πολύ ζουμί ακόμα, πολλά μπορούν να γίνουν.[/SPOILER]

[SPOILER]Απο το οτι εδειξε τη φατσα της εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι η Ρογια.

Καμια σχεση ε?

Για τα αλλα,εγω σχολιασα το τι εδειξε το επεισοδιο,εναν και καλα σκληροτραχηλο και αφοσιωμενο στο στοχο του εξτρεμιστη,οπως μας παρουσιαζεται εξαρχης,να λυγιζει απο τα λογακια μιας γκομενας που πηδηξε και να πιανει πανω του το κολπακι good cop/bad cop.Νταξ,ισως να το γυρισουν τουμπα και να το παιζει σε πολλαπλα ταμπλω,θα δειξει,απλα δεν μου αρεσε τοσο η τροπη που δειχνει να παιρνει το πραγμα.
[/SPOILER]

[SPOILER]Ε ναι, δεν είναι η Ρόγια, όσο κι αν της φέρνει. :stuck_out_tongue: Αν κάναν κανά τέτοιο κουλό θα τους πέρναμε με τις ντομάτες.

Τώρα όσον αφορά τον Μπρόντι, κάποιο σχέδιο πρέπει να έχει. Μου φαίνεται σούπερ λογική η κίνησή του αυτή, καθώς δεν είχε άλλη επιλογή. Και η σειρά γενικότερα δεν μας έχει δείξει ότι διαθέτει τέτοιες σεναριακές ευκολίες, εκτός φυσικά της φάσης με το τηλέφωνο στο φινάλε της πρώτης σεζόν.[/SPOILER]

[SPOILER]Εμενα παλι μου κανει για τη Ρογια.Πολυ.

Μακαρι να μην ειναι αυτη,θα ναι μεγαλη μαλακια να γινει κατι τετοιο.[/SPOILER]

[SPOILER]Δεν είναι η Ρογια ρε συ Therion (Η Ρόγια φαίνεται στο προμο του επόμενου επεισοδίου). Κατα τ’αλλα και μένα με “χάλασε” λίγο αυτή η τροπή αν και συμφωνώ σε αυτό που λέει και ο tidus ότι απλά συμφώνησε για να τον αφήσουν. τόσα χρόνια ήταν φυλακισμένος και συνηθισμένος στα βασανησστίρια αν μη τι άλλο θα μπορούσε να αντέξει μισή μέρα με τη CIA και ένα μαχαιρωμένο χέρι. Ούτως η άλλως ο τύπος είναι “ηθοποιός”. είχαμε δει πόσο εύκολα πέρασε το τεστ της αλήθειας οπότε μπορεί εύκολα να το παίξει “συγκινημένος”. [/SPOILER]

[SPOILER]Μη βγαζετε βιαστικα συμπερασματα ουτε για τη μια μερια ουτε για την αλλη.Η Καρι μοιαζει να τον ψιλοεσπασε στην ανακριση.Της ειπε οτι τον πηρε τηλεφωνο η Ντεινα και της υποσχεθηκε να γυρισει κτλπ.Επισης ηδη μετα την αποτυχημενη αποπειρα με τη βομβα αυτοκτονιας αρχισε να αμφιβαλει και να θελει να μην παρει αλλο μερος στα σχεδια του Αμπου Ναζιρ.Απο την αλλη ομως δεν ειπε για το αρχειο που εκλεψε απο τη CIA ουτε οτι προειδοποιησε τον Αμπου Ναζιρ με το τηλεφωνο(μπορουσε να αφησει να τον σκοτωσουν και να μεινει “ελευθερος” απο εκβιασμους για να βοηθησει τους τρομοκρατες.Αυτο δειχνει ακομα αφοσοιωση).Αλλα πολυ βασικο.Οποιος χαλαει την καλυψη του καταληγει νεκρος και αυτος και η οικογενεια του.Αρα μια ενδοχομενη προειδοποιηση οτι τον ανακαλυψαν μπορει να οδηγησει στο να τον σκοτωσει ο ιδιος ο Αμπου Ναζιρ για να μη μιλησει.Και το ξερει αυτο.Γενικα μπερδεμενα πραγματα :stuck_out_tongue: και οι προβλεψεις μας δεν μπορει να ειναι ακριβεις[/SPOILER]

[SPOILER]Keep your friends close, keep your enemies closer… Ένας πολύ καλός τρόπος να ξεφορτωθεί τη δαιμονισμένη μαζί του Κάρι είναι να της πει επιτέλους αυτό που θέλει να ακούσει γιατί δε θα σταματούσε ποτέ να πιστεύει ότι και πάντα έτσι κ αλλιώς γι’αυτόν. Της δίνει αυτό που θέλει να ακούσει λοιπόν ότι και καλά τον έχει αποκρυπτογραφήσει εντελώς ότι “είναι καλός άνθρωπος κατά βάθος”. Τον βόλεψε ακόμα και γιατί είπε αλήθεια στη Τζέσικα περί CIA οπότε πάει και ο μπελάς στο σπίτι. Ένα ψέμα το καλύπτεις καλύτερα όταν θυσιάζεις και λίγη αλήθεια γενικά οπότε μια χαρά χρόνο έχει κερδίσει προς το παρόν. Και επί της ουσίας η σειρά γι αυτό υπάρχει για να αμφιβάλλουμε για άλλη μια φορά αν το έχει παίξει απλά τέλεια ή αν όντως άλλαξε μυαλά… [/SPOILER]

και το σημερινό γαματο

[SPOILER]Χάρηκα οταν ειδα τον μπατσο απο το Wire.Κριμα που δεν εμεινε για πολυ. :p.Ο Μπροντυ φαινεται να βοηθάει οντως.Περιμενω με τρελη αυπομονησια το επομενο…[/SPOILER]

[SPOILER]Και δεν σε χάλασε Σαούλ. Συνεχίζεται το τρελό σου σερί με το γυναικείο φύλο… [/SPOILER]

[B]Ο[/B] χαμός και στο χτεσινό!

[SPOILER]η ανώμαλη σκηνή με τους άλλους να “παίρνουν αυτί” το άγριο σεξ της συναδέλφου με τρομοκράτη και να συζητάν έξαλλοι απ την αμηχανία all the money [/SPOILER]