Homeland (Showtime)

το ξεκινησα και σκαλωσα!!

Πω ρε πούστη μου αυτή η Κάρι από τις πιο αχώνευτες καριόλες σε σειρά. Κάτι η κλαψομούνικη ασχημομούρα Claire Danes, κάτι ο κλαψομούνικος χαρακτήρας που της έχουν φτιάξει…στο λαιμό μου κάθεται:p
Κατα τ’αλλα κλασσικό επεισόδιο χομλαντ. Ο Μπρόντι δεν ξέρει τι να κάνει, η γυναίκα του δεν τον πιστεύει και του ζαλίζει τα παπάρια, η τρελή κάνει ότι της καυλώσει και στα τελευταία πέντε λεπτά γαμιέται ο Δίας:p

[SPOILER]Ρε ποιος είναι αυτός στο τέλος του 8; Υποθέτουμε Ναζίρ;[/SPOILER]

[SPOILER]Γιατί να το υποθέσουμε; Αφού αυτός είναι.[/SPOILER]

[SPOILER]Ναι, φτούνος είναι…απλά ξυρίστηκε[/SPOILER]

[SPOILER]Ω ρε, δεν τον αναγνώρισα. Θενξ.[/SPOILER]

Ακριβώς αλλά αυτό αρχίζει και κουράζει αν συνεχιστεί. Χώσε λίγο Σολ που τον έχεις και ακούει τα “α-ου”. Και αν τον έχεις μόνο γι’ αυτό τουλάχιστον βάλτου εικόνα :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Ποιος στον πουτσο ειναι παλι αυτος ο Νταρ Ανταλ?Εχει αναφερθει σε καποιο παλιοτερο επεισοδιο και τον ξεχασα εγω?Απο αναζητηση που εκανα λενε οτι ειναι ενας λετζεντερη black ops chief που στην ουσια βρισκεται πισω απο ολη την επιχειρηση,και η οποια απ’οτι φαινεται δεν ειναι αυτη που ολοι πιστευαμε.

Πολυ περιεργη και μπερδευτικη τροπη δειχνουν να παιρνουν τα πραγματα.Και πολυ “κομπαρσος” και φλωρικος ο ρολος του Μπροντι στα τελευταια επεισοδια.

Αλλα τουλαχιστον μας πεταξαν ΒΥΖΑΚΙΑ ΤΖΕΣΙΚΑ στη μαπα για να μας καλμαρουν.[/SPOILER]

[SPOILER]Sooooo… Ο Κουίν είναι black ops (από ένας γαμάτος χαρακτήρας, εξελίχθηκε σε μόλις ένα επεισόδιο, σε ΠΟΛΥ ΚΑΥΛΑ χαρακτήρας, hitman κι ετς) και πιθανόν και ο Έστες.
Περιπλέκονται τα πράγματα: Από τη μία, αν η όλη επιχείρηση πάει καλά, ο Μπρόντι θα πεθάνει, από την άλλη, αν δεν πάει καλά η επιχείρηση, ο Μπρόντι κάνει μπαμ ότι είναι διπλός πράκτορας. Μου φαίνεται ότι τον άσσο στο μανίκι, τον κρύβει ο Μπρόντι τελικά και ολόκληρη CIA την κοροϊδεύει ψιλό γαζί.[/SPOILER]

[SPOILER]ε καλα να πεθανει ο Μπροντι το θεωρω απιθανο,εφοσον εχει ανακοινωθει οτι θα υπαρξει και 3η σεζον.

Τωρα το τι σεναριακη ανατροπη θα μας πεταξουν στην μαπα στα τελευταια 3 επεισοδια,δυσκολο να καταφερουμε να το προβλεψουμε.[/SPOILER]

Δεν το έθεσα σωστά.

[SPOILER]Κανένα από τα δύο σενάρια που έχω στο σπόιλερ δεν θεωρώ πιθανό να γίνει (που στη λογική μιας ταινίας θα έστεκαν αλλά όχι εδώ), οπότε γι΄αυτό περιπλέκονται τα πράγματα. Εκτός του ότι είναι τελείως απίθανο να πεθάνει ο Μπρόντι, είναι και τελείως απίθανο να χάσει την εμπιστοσύνη του Άμπου Ναζίρ.[/SPOILER]

[SPOILER]Σε περιπτωση που ο villain στην 3η σεζον συνεχισει να ειναι ο Αμπου Ναζιρ,συμφωνω.Απλα κραταω ανοιχτο και το ενδεχομενο να εχουμε αλλαγη πλευσης στο σεναριο.Η εμφανιση αυτο του μυστηριου μπλακ οπς τυπα τοσο αργα στη σεζον δεν ξερουμε σε τι ακριβως σκοπευει.[/SPOILER]

[SPOILER]BYZAKIA ΤΖΕΣΙΚΑΣ λεμε και αφηστε τις αναλυσεις[/SPOILER]

AYTO!

[SPOILER]Χαμούλης έγινε και στο επόμενο αναμένεται μεγαλύτερος χαμούλης.

Σκατοαμερικάνοι (CIA και κυβερνητικοί) - Φλωροαμερικάνοι (οικογένεια Μπρόντι και Μάικ) - Τρομοκράτες (Ναζίρ και σια) και στη μέση Μπρόντυ-Κάρι-Σαούλ (άντε και Βίρτζιλ).

Πλέον, ο Μπρόντι πάει σε ανοιχτό πόλεμο με τον Ναζίρ. Θα πέσει μπατίνι.[/SPOILER]

Τα [SIZE=“4”]βυζάκια[/SIZE] δεν τα βάζουμε σε σπόϊλερ. Να βλέπει ο κόσμος να τρέχει να το δει το επεισόδιο. Πρώτη φορά έκανα να δω επεισόδιο 2 μέρες μετά και κοιτάξτε τι έχανα!

Αυτο δεν ειχε ΒΥΖΑΚΙΑ.

[SPOILER]Τελικα οντως ο Μπροντι προδωσε το Ναζιρ,αλλα το μισος του για τον Γουολντεν το κρατησε.Βασικα εγω το χαρηκα,ηθελα να πεθανει ο σκατοφατσας,οποτε γκοου Ναζιρ και Μπροντι.

Αλλα απο την αλλη δεν περιμενα ενας τρομοκρατης σαν το Ναζιρ να αφησει εναν πρακτορα της CIA ελευθερο.Αυτο δε συμβαδιζει και πολυ με το προφιλ που ειχαμε στο μυαλο μας ολοι για το Ναζιρ,του δινει καπως πιο “ανθρωπινο” χαρακτηρα και δειχνει ουσιαστικα οτι εν τελει ολος του ο αγωνας ηταν για να σκοτωσει τον Γουολντεν αποκλειστικα για εκδικηση για το θανατο του γιου του,και τα υπολοιπα δεν τον ενοιαζαν τοσο.

Η Καρι στο τελος παντως δεν καταλαβαινω γιατι παει να το παιξει κομμαντο,ναι ουαου πηρες μια σιδεροβεργα και θα πιασεις ετσι τον αλλον που εχει οπλο.

Ο Σαουλ μαλλον θα αναγκαστει να κρατησει το στομα του κλειστο σχετικα με τους μπλακ οπς,και πιθανως θα μαθουμε στο επομενο την ολη επιχειρηση που κρυβεται απο πισω.[/SPOILER]

Καταρχήν σιγά τα βυζιά της ξενέρωτης ρε.

Τώρα την σειρά την ανακάλυψα πριν 2 βδομάδες και μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο.

[SPOILER]Μόνο εγώ πιστεύω πως ίσως να ξεκάνουν τον Σαουλ; Δηλαδή τι να κλείσει το στόμα του κλειστό, δεν είναι από τους τύπους που θα πάει παντού με ένα τέτοιο μυστικό. Εδώ δεν πήγε στους new york times όταν βρήκε την εντολή για βομβαρδισμό του σχολειού. Απλά ο τύπος πλέον ξέρει πάρα πολλά και τον βλέπω να παθαίνει κανένα “ατύχημα” σύντομα.

Βασικά το μόνο που μπορεί να τον σώσει είναι ο θάνατος της άλλης της κουφάλας που επίσης κατά τα φαινόμενα θα σώσει και τον Μπροντι. Ενδιαφέρον θα έχει αν ο Μπρόντι ανακοινώσει πως πάει για πρόεδρος μετά από αυτό και μετά θα ψάχνεται όλη η CIA.:lol:
[/SPOILER]

:offtopic:

Δεν έχεις δει Firefly ε;

Έχω δει αλλά δεν θυμάμαι να τα μας τα δείχνει εκεί :-k Εντάξει καλή είναι απλά στο homeland μου την σπάει πολύ.