House of Cards

Αυτό εικάζεται από παντού… βέβαια δεν υπάρχει τίποτα επίσημο και γιαυτό έβαλα ερωτηματικό :stuck_out_tongue:

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο πάντως όντως.
3 επεισόδια ακόμη…Λιγότερο εγκεφαλική η σεζόν, περισσότερο συναίσθημα, εννοείται στα ίδια πολύ υψηλά επίπεδα.
Οι πρωταγωνιστές υπέροχοι όπως πάντα ενώ ο Λαρς Μίκελσεν ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ σαν Πούτιν, εεεε Ρώσος πρόεδρος. Αυτό το παγερό βλέμμα σκοτώνει.

Ξανά όταν την ολοκληρώσω με περισσότερα.

Καλύτερο σπάσιμο fourth wall έβερ στο τέλος του 6ου!

Επεισοδιάρα το 6ο !!!

Έπεσε τρελός μαραθώνιος. Τα έβγαλα σε 2 απογεύματα και τα 13 επεισόδια. Πριν από λίγο τελείωσα το τελευταίο. Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή δεν ήταν η τελευταία σεζόν. Με την καμιά δηλαδή.

Κατά τα άλλα σίγουρα η καλύτερη ως τώρα, επιβεβαίωση την ανωτερότητα της από όλες τις υπόλοιπες σειρές αυτή την στιγμή. Παρότι έχει πολύ αργούς ρυθμούς δεν μπορείς να ξεκολλήσεις με τίποτα. Νιώθεις ένοχος που σε πολλά σημεία συμπαθείς αυτούς τους χαρακτήρες. O Underwood είναι ο αντίχριστος που ποτέ δεν υπήρξε τόσο γοητευτικός επί της οθόνης.

εγώ δεν το έχω τελειώσει ακόμα αλλά έχω παρατηρήσει μια αλλαγή στον χαρακτήρα της Κλαίρ. Σαν πολύ καλή να είναι τώρα. Πιο παλιά απειλούσε την άλλη που ήταν έγκυος επειδή ξερωγω είχε ζητήσει ασφάλεια.

[SPOILER]Βασικά εμένα μου φάνηκε περισσότερο ότι έγλυφε, κυρίως την άλλη την υπουργό, παρά ότι έγινε καλή. Αλλά ο χαρακτήρας γενικά έχει κάποιες αλλαγές.

Αυτός που ξεχώρισε πάντως ήταν ο Doug. Στις 2 πρώτες μου φάνηκε λες και ήταν κανένα ρομποτ, εδώ επιτέλους έγινε κάπως πιο ανθρώπινος. Κάτι που έκανε το φινάλε της δικής του ιστορίας ακόμα πιο συγκλονιστικό. [/SPOILER]

Τα είδα όλα και εγώ.
Εξαιρετική για ακόμη μια φορά η σεζόν.
Πιο συναισθηματική και οι σεναριογράφοι πιστεύω πέτυχαν διάνα επικεντρώνοντας το ενδιαφέρον περισσότερο στην σχέση του ζευγαριού.

[SPOILER]Έτσι και αλλιώς οι μεγαλύτερες αυτοκρατορίες άρχισαν να παρακμάζουν εκ των έσω πρώτα.[/SPOILER]

δεν μπορει να μην παιξει 4η σεζον, δε γινεται

σιγουρα θα χει 4η σεζον…that being said,
νομιζω αυτη ηταν η πιο αδυναμη απτις προηγουμενες.Worth watching οπως και να χει,αλλα οι προηγουμενες 2 μου φανηκαν αρκετα πιο δυνατες

ανανεωθηκε για 4τη σεζον.

Φευγω γιατι δεν εχω δει την τριτη ακομα

Οπωσδήποτε κατώτερη των άλλων δύο σεζον, αν και ακόμα είμαι στη μέση, δεν το βλέπω να γυρνάει το ματς

η πιο δυνατη σειρα που έχω δει μέχρι στιγμής
Αγωνία, αποφθέγματα δυνατά το αγαπώ

https://www.youtube.com/watch?v=Se44ed4KBMA

Μια τελειότητα και η 4η σεζόν, σε μια μέρα την έβγαλα. θα το ξαναγράψω, αυτή είναι σίγουρα η καλύτερη σειρά αυτή την στιγμή.

Για καλύτερη σειρά δεν ξέρω , πάντως η 4η σεζόν είναι σαφώς ανώτερη από την μετριότατη τρίτη…

σε μια μερααααααα???

Γάμησε και το τελευταίο, και η σεζόν.
ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ

30/5/2017…Ποιος περιμένει τόσο ρε π…η μου!! Πάντως και η ημέρα της ανακοίνωσης αλλά και η ανάποδη σημαία δεν θεωρώ οτι είναι διόλου τυχαία…:smirk:

Τελείωσα με την 5η σεζόν χθες. Γενικά καλή αλλά η πραγματικότητα τους έχει ξεπεράσει κάπως. Βέβαια τα επεισόδια γυρίστηκαν πριν βγει ο Trump αλλά μάλλον οι σεναριογράφοι ακολούθησαν την προεκλογική του καμπάνια με μεγάλη ευλάβεια. Το κακό είναι πως όλα εδώ μεγαλοποιούνται σημαντικά, το πράγμα ξεχειλώνει σε αρκετές περιπτώσεις και εκεί είναι που αντιλαμβάνεσαι ότι η πραγματικότητα του Trump είναι πιο τρομακτική από τις υπερβολές της σειράς.

Ακόμα και έτσι βέβαια αξίζει τον κόπο, οι χαρακτήρες συνεχίζουν να είναι δηλητηριώδεις και σαγηνευτικοί την ίδια στιγμή και πάντα κρατάει την ένταση σε πολύ υψηλά επίπεδα ακόμα και όταν δεν γίνεται τίποτα το ιδιαίτερο. Για ερμηνείες δεν χρειάζεται να πω και πολλά. Το δίδυμο Spacey-Wright είναι ίσως το καλύτερο σε οποιαδήποτε σειρά παίζεται αυτή την στιγμή και όλοι οι β’ ρόλοι είναι εξαιρετικοί.

Αν και ήταν η χειρότερη σεζόν εξακολουθεί να είναι η αγαπημένη μου σειρά αυτή την στιγμή μαζί με Fargo.