House of Cards

[quote="_Dead, post:40, topic:26538"]
Τελείωσα με την 5η σεζόν χθες…[/quote]

Μετά μανίας κρατιέμαι να μην δω ένα ένα τα επεισόδια!! Θα κάνω λιιιγο ακόμη υπομονή για να παίξει Σαββατοκύριακος Μαραθώνιος! Εμένα πάλι η 3η μου φάινεται κάπως αδιάφορη. Αυτή σου ήρθε χειρότερη από την προηγούμενη?

Η 4η μου άρεσε πολύ. Το κακό με την 5η είναι οι αναπόφευκτες συγκρίσεις με την σημερινή πολιτική κατάσταση στις ΗΠΑ. Παρότι η πραγματικότητα δεν έχει κάποιες από τις υπερβολές τις σειράς καταφέρνει και τους ξεπερνάει. Δεν είναι κακή σεζόν σε καμιά περίπτωση, ίσως σε μερικούς φανεί καλύτερη από την 3η (που εμένα μου φάνηκε γενικά οκ). Έτσι και αλλιώς σε 3 μέρες την έβγαλα. Δεν βγάζεις μια σεζόν σε 3 μέρες αν δεν είναι καλή.

1 Like

Εγώ για να πω την αλήθεια, δεν πολυκαίγομαι να την δω την 5η σεζόν. Παρόλο που η 4η ήταν καλή και ανώτερη της τρίτης, το όλο πράγμα άρχισε να κουράζει.

αυτό.
ψευτοσποιλ για φιναλε

εμένα μου φάνηκε ότι το τράβηξαν από τα μαλλιά και όχι ότι η πραγματικότητα την υπερέβη. ειδικά στα δύο τελευταία επ, έπαθε λίγο σερλοκ των τελευταίων σεζόν ο φρανκ.

Μόλις τελείωσα την 5η… :dizzy_face: Μέχρι και το 10ο επεισόδιο με διαφορά η χειρότερη σεζόν. Στα 3 τελευταία κάνει μια ρελάνς και το σώζει κάπως. Θεωρώ ότι έτσι όπως τ’αφηνει, η επόμενη αναμένεται με πιο πολύ ενδιαφέρον από ότι οι υπόλοιπες.

[SPOILER]Την καργιόλα!! :imp: [/SPOILER]