Iced Earth- Incorruptible 2017

Το the veil που αποθεωνεται δεν μου εκανε ως κομματι μπαμ,προτιμω το brothers,το raven.

Support στους metallica ποτε θα παιξει ο σαφερ?

Δηλωση stu block, δεν την παλευει με το ten thousand strong ,λογικο το βρισκω,ειναι δυσκολο κομματι για live ειδικα η εισαγωγη.

I can tell you there are certain songs, like goddamn it, I don’t like doing ‘Ten Thousand Strong’ sometimes, but I got to do it. Goddamn it, I don’t like doing ‘Wolf’, but I got to do it.

Μια χαρά το βρίσκω, μετά από αρκετές ακροάσεις το μοναδικό που βρίσκω για πέταμα είναι το Seven Headed Whore τα υπόλοιπα λίγο πολύ μου αρέσουν όλα, με κορυφαία τα Clear The Way, Raven Wing, Defiance και Black Flag.

Μπα ; είσαι και εσύ πυροβολημενος από τις καραμπίνες του Papa Het ; :smile:

zelda concert :stuck_out_tongue: To incorruptible γαμάει μαζί και το δεξι χερι του Schaffer…Να πω όμως και κάτι αρνητικό…ωρες ωρες μου την σπάει ο Stu…Ο τύπος δεν έχει καθαρή άρθρωση…to “a” με σε μια λέξη πχ το κάνει ν ακούγεται " iieeeeaaaaaa" βλαχοαμερικανίλα (αν και Καναδός)

'Εχω να αγοράσω cd των ΙCE DEARTH από εποχές Ηorror Show… Το Incorruptible όμως γαμούσε με κάθε ακρόαση όλο και περισσότερο, έπρεπε να το αποκτήσω. Τι κι αν ξεφουσκώσει μετά από λίγο καιρό. Έτσι έγινε και με το Book of Souls, έτσι γίνεται με όλα. Προς το παρόν οι γείτονες το έχουν μάθει απέξω και δεν τους χάλασε! Άντε καλά να περνάμε!

σίγουρα αγαπημένο σου αλμπουμ το number of the beast Τζον ;;; Δεν μας πείθεις φίλε :stuck_out_tongue:

επίσης στο 06:38 του βίντεο λέει μια μεγάλη αλήθεια για μπάντες - οπαδούς

στο 11:14 πείθει κανένα ή λέει αρλούμπες πάλι ;;;

Θα περιμενα σαν κιθαριστας που ειναι να εμβαθυνει λιγο και να πει δυο κουβεντες για το παιξιμο σε καθε αλμπουμ,επιρροες κλπ,ανταυτου εχουμε μια ρηχη παρουσιαση δισκων στο στυλακι,ποσο γαματο ειναι το black sabbath,ποσο γαματο ειναι το ride the lighting,το αγαπημενο του killers.Στο tv war πιο αναλυτικα τα λενε.:smiley:

Βασικά ποιος δεν έχει νιώσει αυτό που λέει όταν σχολιάζει τους AC/DC ; Φοβερό συναίσθημα…

Από Papa Het και MegaDave :stuck_out_tongue_winking_eye:

Εν τω μεταξύ το The Relic είναι καρφί από την τριλογία του Something Wicked…ωραίο και πάλι

Ωραίο το βίντεο, ωραίο και το κομμάτι… ρε κοίτα να δεις τι πάθαμε με δαύτους φέτος

Γελάω ακόμα με το rocking που δεν το είχε προτεινόμενο(όχι ότι μας νοιάζει κιόλας) Το album δεν ξεφούσκωσε καθόλου. Τα σέβη μου

Να μην γελάς, απλά πες πως δεν συμφωνείς. Εξακολουθώ να πιστεύω τα ίδια που εγραψα και το καλοκαίρι 7+/10

πολυ πλαστικο δηθενιά. Για μένα πεθαναν κάπου στο horror show και το ζόμπι απλά χορόπηδάει ακόμα για κανα φράγκο. Ιδια φάση και Annihilator και διάφοροι άλλοι που επειδή κάποτε έγραψαν 1-2-3 καλά αλμπούμ, απλά τον παίζουν.

Ακόμα γελάω διαφωνώντας

Πολύ καλός βαθμός για Iced Earth το 2017, νομίζω είναι στο ίδιο επίπεδο με το Dystopia

γκουντ φορ γιου

Νομίζω με ανθρώπινη παραγωγή θα με έφτιαχνε ακόμα περισσότερο

Καλά το Black Flag είναι τεράστια χιτάρα. Άνετα θα μπορούσε να αντικαταστήσει αυτά τα δύο (2) κομμάτια που παίζονται έξω εδώ και 20 χρόνια. Όπως μπορούσε και το Anthem.

Συμφωνώ με τα περισσότερα παιδιά

Όταν πρωτοβγηκε είχα βάλει 6/10 . Πλέον που το έχω ακούσει αρκετά , το βρίσκω πάρα πολύ καλό 7/10

Αν μπορέσω θα πάω να τους ξαναδώ τον Γενάρη