Iced Earth

dark sαga χαλαρα…
the hunter - violate - i died for you - vengeance is mine και η 3λογια για κλεισιμο…
νομιζω οτι ειναι αρκετα…

Το αγαπημένο μου έβερ ειδικά για την ερμηνεία από το 03.43 και μετά.
Οργή,πόνος,ατσάλι και μεετσαλλλ!!!

Forced power besieged in me
Showing visions of what will be
Now obsessed with my fate
I must go forth and conquer…

Night of the stormrider φυσικά.

Ανάμεσα σε Burnt Offerings και σε Something Wicked ψήφισα το 2ο διότι (πέρα απ’ τα 2 hitάκια) έχει και το εντελώς αδικημένο έπος Stand Alone!!!

Έχω πάψει να ασχολούμαι με αυτούς από το Something Wicked αλλά θα ψηφίσω γιατί δε νομίζω να έχουν βγάλει κάτι που να μου αρέσει από εκεί και πέρα.
Πάντα το Burnt Offerings ήταν το αγαπημένο μου, κάτι λίγο μπροστά από Dark Saga. Ένα κι ένα όλα τα κομμάτια, φινάλε με το πλέον αγαπημένο μου Dante’s Inferno, γενικά 10αράκι καθαρό ο δίσκος. Την έχω ακόμα την αντεγραμμένη κασέτα που είχα λιώσει στο λύκειο. Σνιφ…

μεγάλη αγάπη οι Iced Earth, o κάθε δίσκος είναι διαφορετικός και δύσκολα συγκρίνονται, ψηφίζω Night of the Stormrider γιατί είναι απ τους πρώτους μέταλ δίσκους που άκουσα και σπέρνει απ την αρχή μέχρι το τέλος… εννοείτα αγαπάμε απο πρώτο μέχρι και Horrow Show, το Glorius Burden θα έλεγα οτι είναι ένας πολύ καλός Iced Earth δίσκος εκτος απο 2-3 κομμάτια που πατάω πάντα next γιατι δε τα παλεύω… 8)

Αντικειμενικά Burnt Offerings. Υποκειμενικά Dark Saga

ενα εχω ακούσει το burnt offerings,οπότε ψηφίζω αυτό.Πραγματικά φοβερό αλμπουμ,αρκετά thrashato.Απο τα 4 τελευταία τους αξίζει κανένα???

Oχι.To horror show είναι το μόνο αξιόλογο αλλά δεν συγκρίνεται με τα προηγούμενα.

Εντάξει…το Burnt Offernings είναι μακράν το καλύτερο… Η σαπίλα και η μελαγχολία που εκπέμπει αυτός ο δίσκος δεν υπάρχει στα υπόλοιπα…είναι ότι πιο ατμοσφαιρικό (με την χέβι έννοια) έχουν βγάλει και τραγούδια σαν τα Burnt offerings, Diary, Last December, creator failure, brainwashed και φυσικα το ΕΠΟΣ Dante’s inferno δεν έχει κανένα άλλο άλμπουμ:wink:

dark saga θα παρω εγω!!

παντα ημουν αναμεσα σε offerings και saga…
οχι πως και τα αλλα ( μεχρι horror show) υστερουν πολυ

burnt offerings και πονάνε τα μυαλά μας

τεράστιο άλμπουμ

και ακολουθεί το Night of the Stormrider

Ειμαι μεταξύ των Dark Saga και Something Wicked This Way Comes, δεν ξέρω…

Burnt Offerings οπωσδήποτε.
Και από κοντά Dark Saga.

Φιξντ

είσαι χάρντκορ εσυ :stuck_out_tongue:

Είμαι φανατικά Greel-ικός βασικά.

και καλά κάνεις
έχει επιστρέψει με νέα μπάντα να ξέρεις

Burnt Offerings

Στα συν: Ίσως ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει σε βινύλιο!!! Το βοηθάει και η παραγωγή.

Ιδέα δεν είχα, ωραίο το κομμάτι! :thumbup: