Iced Earth

Τα φωνητικά μου άρεσαν αρκετά. Το ότι άλλαξαν το κομμάτι μουσικά δεν μου άρεσε και τόσο…

και εγώ δεν τρελάθηκα…

Ισχυει μερικά riff αλλάξανε, και ειδικά προς το τέλος εκει που μπαίνει το επίμονο galloping στην κιθάρα πριν το “Ιmagine a place where every horror comes to life…” δεν έπρεπε να αλλάξει.

Εχει παρει κανεις VIP ή μόνος μου θα’μαι στο meet &greet? Δε με χαλάει.:stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol::lol3::lol3::lol3:

δακρυσα!

κ τωρα που σοβαρεψα…περαν της ευστοχης πλακας…ακουγεται ευχαριστα θα ελεγα.barlow δεν προκειται να ηταν εννοειται…ουτε θα ξανα-υπαρξει βεβαια(παντα αντικειμενικια:p) αλλα μου αρεσει ποοοολυ περισσοτερο η φωνη για το συγκροτημα απο τους 2 αλλους πλην του ματ

Καθόλου άσχημο το αποτέλεσμα…και σε σημεία το λέει ωραία το ποιήμα… να περιμένουμε ένα Days of Purgatory 2;;;

Ακριβώς αυτό. Η νέα εκτέλεση δε με χαλάει (με εξαίρεση το σημείο με τη λατινική απαγγελία που κόπηκε κακώς γιατί έκανε γαμώ τις ατμόσφαιρες). Ετοιμαστείτε για ένα γαμηστερό live:D

Πολυ καλα τα φωνητικα δεν το περιμενα τοσο καλα!!!

καλα φωνητικα αλλα δεν νομιζω οτι επρεπε να ξαναβγαλει το
dantes inferno και με τον καινουργιο τραγουδιστη
σαν να ακυρωνει τον Matt ειναι.

αύριο βράδυ ελάτε να ακούσετε και εσείς δείγματα του πόσο καλά κολλάει η φωνή του Block με τους Iced Earth και να το συζητήσουμε on air…:wink:

Trampakoula, θα ξαναέρθεις θέλω να πιστεύω, ε…

Πάτρα? άνετα. το συζητάμε αυτό τον καιρό :smiley:

η εκπομπή θες να είναι AOR ή ατσάλι; :smiley:

on topic, το Iced Earth είναι, ως τώρα, μάλλον ο καλύτερος [U]αμιγώς[/U] heavy metal δίσκος που έχω ακούσει φέτος.

ατσάλι μωρέ! :lol:
άηντε να τον ακούσουμε το δίσκο μπας και το σώσει η μπάντα μετά από τόσα χρόνια

Αυτό ακριβώς. Αν και αυτός ο δίσκος ΔΕΝ ε άστα να πάνε.

ε, τι να σου πω. εμένα με έχει κάνει να θέλω να πάω ΚΑΙ στις 2 συναυλίες.

υπάρχουν και κλασσικά σημεία Iced Earth (μια τακτική που με ενοχλεί πολλές φορές) αλλά είναι τόσο καλά παιγμένα/τοποθετημένα που δεν με πειράζει καθόλου.

αστέρι ο Block και γενικά ομοιογενής, μια γροθιά ο δίσκος.

Θα αρκεστώ μάλλον στην μία της Σαλονίκης!

Μακάρι να μπορούμε να λέμε μετά από αυτό το δίσκο ότι ακούμε και πάλι Iced Earth χωρίς ντροπή. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μετα από 4-5 ακροάσεις.

ΟΚ η φωνή του Stu ευχάριστη έκπληξη.

1)Γιατί άλλαξε τα καυλωτικότερα (ναι έχει συγκριτικό βαθμό) riff?
2)Tα drums, και ειδικά η μπότα, γιατί τόσο τριγκαρισμένα?

Αν αυτή είναι η παραγωγή του Dystopia, έχουμε ένα θέμα.

Για την διασκευή δεν χρειάζεται να σχολιασουμε κάτι…είναι από τα κομμάτια που ακόμα και αυτός που το έγραψε δεν έχει δικαίωμα να το αλλάξει αλλά οκ…συστήνει τον Stu σε παλιότερο υλικό και σίγουρα προσπαθεί να προωθήσει το νέο album ρίχνοντας γέφυρες στο παρελθόν… μετα από 2 μετρια album επιστρέψαμε ή κάτι τέτοιο.
Τα drums όντως έχουν ένα θέμα, τώρα που το λες, ισως παρακανουν αισθητη την παρουσία τους …αλλά όσο άκουγα το album δεν με πολυενδιέφερε και να σου πω την αλήθεια ούτε καν που μου πέρασε από το μυαλο πως υπάρχει πρόβλημα. Πάντως η παραγωγή του Dante’s αν και μοιάζει με του Dystopia είναι εμφανώς πιο μπουκωμένη και βαριά. Μην ανησυχείς πάντως δεν νομίζω πως θα απογοητευτεί κανείς φαν της μπάντας. Δίσκος διαμάντι!

κοίτα να δεις ρε που από τους πεθαμένους θα βγάλουμε και διαμάντι!

γαμώ :slight_smile:

Αυτός ο πλαστικός ήχος στα ντραμς είναι σοβαρή αιτία για να σταματήσω να ακούω μεταλ. Κατά τα άλλα καλά το λαλάει ο νέος αλλά καμία σύγκριση με το πρωτότυπο…

πολύ τζαπανίλα ο ήχος στα τύμπανα.