Iced Earth

Ένας είναι ο σκλάβος ρε, το είπε και ο τέλης ο σταλόνε κάποτε:

“Ο Σκλάβος είναι σιωπηρός και η πούτσα του είναι μαύρη, πάρτη στο στόμα γρήγορα σαν ναναι παξιμάδι”

3 Likes

Νομίζω ότι αυτό συνοψίζει τα πάντα!
Οτιδήποτε και να ειπωθεί από εδώ και μπρος θα φαίνεται απελπιστικά πεζό και ανούσιο…

1 Like

το βάζω εδώ για να θυμηθώ να το δω μετά τη δουλειά :stuck_out_tongue:

4 Likes

Ανέβηκε, δίδαξε λίγη μπαλίτσα στον (τίμιο κατα τ’ άλλα) Stu κι έφυγε

1 Like

Δεν νομίζω ότι δίδαξε κάτι που δεν έχει ο Stu. Πέρα από το προσωπικό στυλ που έχει και έβαζε στα τραγούδια ο Barlow, φωνητικά ο Block δεν υστερεί καθόλου.
Κατά τα άλλα μπράβο στον Stu γιατί φαίνεται ότι πράγματι το διασκέδασε και έδειξε και το κατάλληλο respect στον Barlow καθ’όλη την διάρκεια του τραγουδιού.

1 Like

Ναι, μωρέ, έτσι για την υπερβολή το είπα. Σίγουρα ο Stu αξίζει και με το παραπανω να είναι η φωνή των Iced Earth αλλά όσο και να το κάνουμε το συναίσθημα που έβ(γ)αζε ο Barlow δεν το είχε κανείς τραγουδιστης των ΙΕ. Αλλά ναι, ωραίος ο Stu και φάνηκε το respect

3 Likes

Γελάνε και τα μουστάκια του Schaffer, εντάξει φωνάρα ο Barlow, ότι και να πει κανείς για τους Iced Earth δεν χωράει αμφιβολία ότι υπήρχε ταλέντο σε αυτή τη μπάντα.

3 Likes

ντάξ ό ένας το προσποιείται, ο άλλος απλά ανοιγει το στόμα του και η διαφορά κανει ΜΠΑΜ. Ταλέντο σ αυτη τη μπάντα είχαν οι drummer και μερικοι lead κιθαρίστες αν και πρέπει να παράδεχτώ τον J οτι εβγαλε κάμποσα ωραια ριφφάκια και οτι ανακύκλωσε πετυχημένα τις 2-3 δακρυβρεχτεες μπαλάντες, που ο block δεν μπορεί να πεί.

ορεα σαν τα μπισκοτα?? :wink:

3 Likes

φταιν τα greeklish.

έλα @drenie σου δίνω πάσα αλα Ινιεστα σε κενή εστία :stuck_out_tongue:

το είχα ξεχάσει αυτό το έπος . Κλάμα :joy:

2 Likes

γιατι το ακουσα αυτο τωρα ; χα χα χα χα χα!!

1 Like

Τι υπερεπος ειναι αυτο?!!? Εχω δακρυσει απο τα γελια με στιχους και με φωνη και με κιθαρες και ολα ρε

Our songs are awesome
For 15 year olds
Thrashy but not so much
Tribute to the gods
We will write the same song
For the millionth time
And you better like it
Or else you’ll die

:joy::joy::joy::joy::joy:

Metal, it will never die
Gallop, tr tr tr tr aaaay-ah
Mosh, like it’s 1999
Brothers, and sisters are alive (in athens)

2 Likes

καλα οι τυπάδες αξίζουν ξεχωριστό θρεντ . Τρολλάρουν και κανα 2 άλλα είδη και κάνουν και ωραία cover . Είναι φάση Ανώριμοι ( καφρο-μπαντάρα )

Ναι ρε τους ξερω, το ΜΟΝΟ ΠΑΣΟΚ ειναι απλα απο τα καλυτερα πραγματα που εχω δει/ακουσει στη ζωη μου. Με αφορμη το βιντεο που εβαλες τσεκαρα ολο το αλμπουμ τους απο το 2015 και εχω λιωσει ολη μερα σημερα με δαυτο.

1 Like
2 Likes

Αφηνω αυτο εδω…
12 Likes

Συγκινήθηκα.

1 Like

Φωνάρα ακόμα!

1 Like

Πω ρε μλκ. Το σκεφτομουν να παω… και λεω τι να παω να κανω αφου δεν τρελαινομαι για Demons & Wizards, μου αρεσουν 3 τραγουδια με το ζορι. Οκ θα επρεπε να το περιμενω οτι θα επαιζαν και κανα 2 τραγουδια απο καθε μπαντα, αλλα η φαση με τον Barlow πρεπει να ηταν επος. Οκ τουλαχιστον γλιτωσα απο το να δω τα μουτρα του Σαφφερ.