In Flames

Ουτε σε χαρακτηρισα ουτε σου εκανα επιθεση, απλα ειπα οτι με την ιδια λογικη που λες εσυ για παρωπιδες μπορει να το πει και καποιος αλλος. Δεν υιοθετω καμια απο τις 2 κατηγοριες.

Τεσπα άκου το δισκάκι…πιστεύω ότι θα σου αρέσει μετά από 2-3 ακροάσεις. Έχει πραγματάκια να πει.

Ωραιο μελωδικο “ποπ” metal… Προσωπικά μου κάνει…

Να προσθέσω και το Dead Eyes στα αγαπημένα του δίσκου. Ελπίζω να μπει στον τραπεζικό μου λογαριασμό κάνα φράγκο με τόση διαφήμιση που τους κάνω :stuck_out_tongue:

καινούργιο κομμάτι

[B]The End[/B]

https://www.youtube.com/watch?v=yafxUluB6DA&feature=youtu.be

Και αυτό μάλλον είναι το εξώφυλλο του άλμπουμ.

Είναι πρώτη φορά που δεν τρελαίνομαι με καινούριο τους τραγούδι. Μου άρεσε πολύ όλο το Siren Charms…

Το Siren Charms το μίσησα όσο λίγα άλμπουμ. Αυτό μου φαίνεται στο πολύ άνετο καλύτερο από όλο το προηγούμενο τους. Αλλά γενικά δεν τραβάει και τόσο. Έχουν να με ταρακουνήσουν πραγματικά από το come clarity.

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα λέει και το υπόλοιπο. Ίσως πολλοί πίστευαν ότι με το που υπέγραψαν στην Nuclear Blast θα βγάζανε δίσκο back to the roots αλλά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο προς το παρόν.

Τι back-to-the-roots και back-to-the-Playground/Sense να πάνε, ευχαριστημένος θα είμαι.

Βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με τον Dead για το Siren Charms. Τεράστια απογοήτευση, τρία-τέσσερα κομμάτια μπορώ να τα ακούσω, ολόκληρο το δίσκο ούτε για αστείο. Σε αντίθεση με τα δύο προηγούμενα, που μια χαρά στέκονται ακόμα. Για παραπίσω δε μιλάμε καν.

Θα έπαιρνα θάρρος από το λόγκο στο εξώφυλλο και το αποπάνω κομμάτι, αλλά ένα The Truth που ανέβασαν σήμερα με προσγείωσε απότομα. Μακάρι, αλλά δύσκολα.

Παρα πολυ ωραιο το The End, το The Truth ειναι σιγουρα… περιεργο. Εχει πολυ αμφιλεγομενο ρεφρεν, αλλα το υπολοιπο τραγουδι εκτος απο το ρεφρεν ειναι αρκετα καλο.

Αυτες οι χορωδιες με τα παιδακια τι φαση? Χρησιμοποιουνται πολυ τωρα τελευταια στην pop, το οποιο δεν ειναι και τεραστια εκπληξη αφου οι In Flames ειναι ψιλοποπ εδω και πολλα χρονια. Νομιζω σταματησα να τους παρακολουθω μετα τη φυγη των Nordstrom και Stromblad… (οπως και οι περισσοτεροι που ξερω δηλαδη)

Το The Truth είναι ακόμα χειρότερο, τουλάχιστον το The End με κάποιες ακροάσεις το γούσταρα κάπως. Αλλά αυτό με τα παιδικά ρεφρέν είναι πρόβλημα. Και καλά πιασαρικα αλλά ανοστα…Πρώτη φορά εδώ και σχεδόν 20 χρόνια που δεν ενθουσιαζομαι

Το truth πρέπει να είναι από τα χειρότερα μουσικά κομμάτια που άκουσα στην ζωή μου. Τι σκατά τους ήρθε και έγραψαν τέτοια μαλακία δεν μπορώ να καταλάβω. Πραγματικά απαίσιο!!!

Πολυ μετρια πραγματα παιδια.Δεν παει αλλο με αυτον τον radio friendly ηχο,δυστυχως εχουν χασει το μονοπατι οι In Flames και κριμα για τετοια μπαντα που εχει γραψει ιστορια

χωρίς έμπνευση όπως συνηθίζουν τελευταία, μετριότητα στην καλύτερη και τα 2 κομμάτια…κρίμα
και λαιβ στο wacken πέρυσι πιάσανε πάτο
κάποτε την αγαπούσα αυτήν την μπάντα
κρίμα
έχουμε τους Dark Tranquillity τουλάχιστον :wink:

εμενα παραδοξως μου αρεσαν και τα δυο τραγουδια. Το πιο popειδες (τυπου Linkin park ) truth δεν με χαλασε. αυτο το we are - we are σου μενει στο μυαλο.

Το the end καλο αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.

Πλεον πατανε σε φορμες τυπου Bring Me The Horizon.


πολύ ποπ αλλά αυτή τη φορά καλό.

Ρε τα είπαμε ! Θα είναι καλός και αυτός ο δίσκος .

Έχω την εντύπωση από αυτά που έχουμε ακούσει ότι πάνε προς αυτή την πιο pop φάση - radio friendly αλλά το κάνουν με περισσότερα δικά τους στοιχεία ώστε να υπάρχει το original στοιχείο και έχουν και καλύτερη ποιότητα οι συνθέσεις από ότι είχε τουλάχιστον το siren charms. Ίσως είναι πιο κοντά στις 2 δουλειές πριν από αυτό .

Ωραία μπάντα οι Bring Me The Horizon. Kι έχουν και κάποιες κομματάρες όπως Happy Song, Avalanche κτλ. Παρεμπιπτόνως είναι το μέλλον της rock σύμφωνα με δηλώσεις των Korn. http://www.rocking.gr/news/korn-rock-future-headliners/28173

Οι Bring Me The Horizon δεν θα ακουστουν πολυ στην Ελλαδα , αλλα αν πεις σε καποιον οτι το ηχογραφησαν στα Black Rock στη Σαντορινη θα νιωσει και υπερηφανος!

Ακου και την προηγουμενη δουλεια τους το Septimental .

Μπορει να ειναι λιγο “φλωροι” για καποιους αλλα αυτο που κανουν το κανουν παρα πολυ καλα και ολο και μεγαλωνουν σαν ονομα !

Οι In flames αν και εχουν αλλαξει τον ηχο τους , κρατανε μια ποιοτητα στις δουλειες τους.

όχι και “λίγο φλώροι” Δημήτρη. Boyband είναι τα παιδιά :joy:

Αν και θα συμφωνήσω στο

την αμαρτία μου θα την πω. Αν αυτοί είναι το μέλλον , ζήτω που καήκαμε

Είναι κλασσική περίπτωση μπάντας που “απλά δεν είναι για μένα”. Και αυτό το λέω γιατί δεν πολυγουστάρω να μειώνω κανένα καλλιτέχνη . ( αν και το έκανα λολ )

Για το νέο In Flames, θα μιλήσουμε εν καιρώ, αλλά φοβάμαι

1 Like