In Flames

Όλα έχουν το ενδιαφέρον τους ακόμα και τα τελευταία, το I, The Mask είναι μια χαρά δίσκος, τώρα αν ψάχνουμε για νέο Clayman ε χλωμό.
Σίγουρα πάντως A Sense Of Purpose είναι δισκάρα.

1 Like

Ιδού και μία λίστα για τους In Flames.
Διαφωνώ με το ποσο χαμηλά έχουν το Clayman βέβαια.

1 Like

fixxxed

1 Like

:joy:

2 Likes

:stuck_out_tongue:

2 Likes

Το “Clayman” δεν θα το ξαναβάλεις έβδομο. Το “Clayman”!

1 Like

Λιστα απο Metal Hammer ειναι σφραγιδα πιστοποιησης προφανως, δε θα εδινα σημασια προσωπικα.

Εβδομο αναμεσα σε 13 αλμπουμ σημαινει ακριβως στην μεση, νταξει περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, αλλα γελαει ο κοσμος προφανως.

Η δικη μου λιστα:

  1. Whoracle
  2. Clayman
  3. Colony
  4. The Jester Race
  5. Reroute To Remain
  6. Soundtrack To Your Escape
  7. Lunar Strain

Τα αλλα δεν τα εχω ακουσει αρκετα, αλλα υποψιαζομαι απο τα ελαχιστα δειγματα πως τα 3 τελευταια δεν με ενδιαφερουν και ιδιαιτερα ως κυκλοφοριες. :sunglasses: :upside_down_face:

1 Like

Πρέπει ΑΜΕΣΑ να ακούσεις Come Clarity και A Sense Of Purpose!

3 Likes

Come Clarity όντως “άμεσα”, η τελευταία δισκάρα που έβγαλαν οι In Flames (γιαμέναπροφανώςγνώμημουναπεράσει)

Από το A Sense Of Purpose μόνο 2 κομμάτια ακούω πια, το I’m The Highway ("from here to new grounds suppose I will do it alone ~ θα το γράφει και στον τάφο μου) και το συγκλονιστικό:

Kάπου εκεί τους έχασα, το Sounds… ήταν ο τελευταίος δίσκος τους που αγόρασα και δεν πρέπει να το έβαλα ποτέ 2η φορά, με τα επόμενα δεν ασχολήθηκα καν, ακόμα έχω τραύμα ένα λάηβ βίντεο του Only For The Weak για το οποίο φίλος σχολίασε “ωραίοι οι Ονιράμα” :pleading_face:

Καλά κάνουν και παίζουν ό,τι παίζουν, εμπορικά φαντάζομαι τα πηγαίνουν καλύτερα από ποτέ και γεμίζουν αρένες(ή κάπως έτσι τέλος πάντων), αλλά εγώ θα μείνω με τους Dark Tranquillity μου.

1 Like
  1. Clayman
    . Jester’s Race
  2. Colony
  3. Whoracle
  4. Soundtrack
  5. Come Clarity

Τα υπολοιπα, δεν με έχουν αγγίξει.

Έχει κι άλλες κομματάρες το A Sense… Mirror’s Truth, Disconnected, Alias, Sober and Irrelevant… μια χαρά δισκάρα.
Το Sounds… ήταν μια στροφή προς τον πιο soft ήχο, παρόλα αυτά έχει τραγουδάρες όπως το Ropes, Enter Tragedy, Where The Dead Ships Dwell, The Puzzle, Deliver Us γαμώ, αλλά καταλαβαίνω γιατί σε κάποιον παλιό οπαδό μπορεί να μην αρέσει αλλά είναι και λίγο κρίμα

1 Like

Ρε

Και Lunar Strain γαμεί.-

1 Like

Σωστός και Move Through Me και και και φοβερός δίσκος τι να λέμε τώρα

1 Like

αχρείαστο και πολύ πιο φλατ από το κανονικό

:roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :face_vomiting:

sorry, double post:


:joy:

4 Likes

απτα 4 re-recorded tracks του Clayman, μονο το pinball map σεβεται τις ριζες του,τα υπολοιπα ειναι παρωδια.

1 Like

Μόλις ανακάλυψα ότι τον περασμένο Νοέμβριο είχαν κάνει tour οι IN FLAMES μαζί με τους RED !!

2 Likes

Ελα μωρη πατριδα Βικη Ψαρακη

(εννοειται δεν την ξερω πρωτη φορα την βλεπω, δυνατο λαρυγγι ομως)

Jesper Strömblad &
Peter Iwers &
Daniel Svensson &
Niclas Engelin &
Mikael Stanne.

Οριακά Fiction.

6 Likes