Indie κυκλοφορίες


έλα ρε παιδί μου, Foals στο Lablogotheque :!: :smiley:

Μια ομορφιά.

τα έχουμε ξαναπεί
αυτό ο τύπος που έφτιαξε τα take away shows του LaBlogotheque κάνει την δουλειά των ονείρων μας! τα πιο πετυχημένα και αρτιστίκ sessions είναι!
πέρυσι του χώθηκε και το pitchfork και κάναν και φεστιβαλάκι αν δεν κάνω λάθος…

όποτε βάζω το take away show των arcade fire στο ασανσέρ… μόνο χαμόγελα!

κυκλοφόρησε το νέο Thee Oh Sees (Floating Coffin)
έχω ακούσει μόνο το minotaur που ειναι τοοοοοοοοοοσο PIXIES <3 http://www.youtube.com/watch?v=aeD3-sdGf1c (το βιδεο ασχολίαστο :-s )
έχει ακούσει κανείς τίποτης από δαύτο?

στα άλλα σημαντικά
νέος iron and wine πολύ jazz και ποπ, καλό αλλά δεν ενθουσιάστηκα…

και ο kurt vile αποθεώνεται πηγαίνοντας παραπερα τον ήχο του

Το περσινό τους άκουσα πρόσφατα το οποίο είναι ψιλομέτριο.

Εχω κολλήσει εδω και καιρό με το τελευταίο I Like Trains το οποίο είναι διασκάρα και αξίζει να τσεκαριστεί.

[B]Tame Impala x Outkast ? ?Prototype?
[/B]http://www.gorillavsbear.net/2013/05/02/tame-impala-x-outkast-prototype/

:bow:

εχετε ακούσει το τελευταίο National?

δεν είμαι 100% σίγουρος που να το βάλω, αλλά μάλλον εδώ θα τύχει καλύτερης ανταπόκρισης. Στο τελευταίο American dad χώνεται ένα κομμάτι από τούτη εδώ τη μπάντα ονόματει Wax Fang από το album La La Land του 2007 (κακό όνομα, κακό εξώφυλλο, αλλά υπερβολικά δυνατό indie/alternative rock)

check-άρετε εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=51wZem-UwPI

χμμμ δε λέει και πολλά.

παντως τα 3 κομματια που χουν βγει
ειναι πολυ καλα!!!

το νέο vampire weekend είναι μια αναίσχυντη indie pop αστών!
τα πόλο μπλουζάκια του παρελθόντος φαντάζουν φτηνιάρικα πια!

διέρευσε και These new puritans album

Διερρευσε ο δισκος σε γνωστα ονλαιν μαγαζακια…τον δανειζομαστε(:p) και ξεκιναμε το 1ο ακουσμα 8)


ποπο ομορφιές!

οι xx έχουν ένα τέλειο κενάκι 2-20 ιουλίου… λέω γω τώρα μπας και για ejekt :stuck_out_tongue:

Ποτε κυκλοφορησε νεο vampire weekend και δεν το πηρα χαμπαρι?? #-o

Το εχει ακουσει κανεις??

Για μένα αρκετά μέτριο, με 2-3 αρκετά καλές στιγμές!

Αλλά νιώθω πως μπορούσαν και κάτι παραπάνω ας πούμε…

Αν δεν είχε αυτά τα τρολοποπ σημεία μέσα μπορεί και να ακουγόταν…

Καινουργιο κομμάτι White Lies εδώ. [B][I][U]White Lies - Getting Even[/U][/I][/B] , πιο synth-pop από ποτέ και μέτριο.

Συμπαθητικό το τελευταίο Frightened Rabit (Pedestrian Verse), όσοι αρέσκονται στους Μαξίμο Παρκ, τσεκάρουν. [B][I][U]Acts Of Man[/U][/I][/B]

Περσυνος δισκος απο τους [B]Imagine Dragons[/B]. Συμπαθητικος, με τα [B]Radioactive[/B] & [B]It’s Time[/B] να ξεχωριζουν κατ’εμε. Τους πετυχα κιολας, χθες στο live stream του Rock am Ring!

^^ Δεν μπορώ να πως πως μου άρεσε το από πάνω, AΛΛΑ μιας και αναφερθηκε η λέξη Radioactive, να πούμε πως περιμένουμε νέο δισκο Kings Of Leon φέτος, με την μπάντα να έχει ήδη παίξει ζωντανά δύο κομμάτια από τη νέα δουλειά.

Προσωπικά γούσταρα πολυ και τα δύο, αλλά ειδικότερα το ‘It Don’t Matter’ γιατί ο ήχος τους ακούγεται ξανά, southern, RnR και βρώμικος μετά από χρόνια!!

Αν μαζευτούμε κιόλας ακροαταί αρκετοί, κάνουμε και κανα θρεντάκι για τον δίσκο. Προς το παρόν, ας ελπίσουμε πως The KOL are back!

[B][I][U]Super Soaker[/U][/I][/B] , [B][I][U]It Don’t Matter[/U][/I][/B]

Δεν είπαν ότι θα κάνουν πιο νεανικό δίσκο με “youth” ήχο ? Μακάρι να επιστρέψουν σε παλίοτερες καταστάσεις αλλά δεν το βρίσκω και πολύ πιθανό. Να κανουμε και τοπικ και απ’όλα αλλά πραγματικά έχω κουραστεί αυτό "ας ελπίσουμε ότι KOL/AM/Muse/Radiohead/Whatever is back

Προφανώς δεν το λέω για σένα αλλά για την κατάσταση στην indie και στα “μεγάλα indie” συγκροτήματα σήμερα