Indie κυκλοφορίες

Για μένα, μία από τις πιο αναμενόμενες indie (pop) κυκλοφορίες είναι το καινούργιο alt-j.

Έχουμε ήδη το πρώτο single.

Να πω ότι οι Klaxons έγιναν πιο “χαρούμενοι”, πολύ πιο pop. Δεν λέω το αποτέλεσμα ότι είναι και κακό αλλά ξενίζει κάπως

Μωρη ΜΠΑΝΤΑΡΑ :smiley:

θεοι!

^Μου αρεσε κι εμενα αυτο.
“Fuck the ancient ways”

Δεν ξέρω πόσοι έχουν πάρει χαμπάρι την παρακάτω νοσταλγική ομορφιά, αλλά αξίζει. Είναι σαν οι Pixies να κατευθύνονται προς την dream pop ή κάτι τέτοιο.

Posse-Soft Opening [2014]

το νέο strand of oaks έχει ωραία τραγουδάκια μέσα… πως και δεν το έχει αναφέρει κανείς?


Πανέμορφος δίσκος … Απ’ την αρχή μέχρι το τέλος …

και το νέο Dry the River καλό

Πείτε όμως για Alt-J!

strand of oaks πολυ καλο

Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα. Το εχω ακουσει πολλες φορες, αλλα το πρωτο μου φαινεται μερικες κλασεις πιο πανω.

Δισκάρα έβγαλε πάλι ο Hadreas! Έχει εξελιχθεί αρκετά…
Μόλις με 3 δίσκους στο ενεργητικό του… Από τους κορυφαίους σύγχρονους “singer-songwriter”, πια!

δισκαρα και οι magic numbers ισωσ το κορυφαιο τους

Τώρα δα λάηβ στρημινγκ η εμφάνιση των Alt-J στο Παρίσι

Ξεκίνησαν με hanger of the pine, τώρα παίζει το δεύτερο κομμάτι.

Ακους Panda Bear;

Με αφορμη το αρθρο του ροκινγ, και για να θυμηθω λιγο τις εξπεριμενταλ μπλιμπλικοριζες μου, γτ κακα τα ψεματα μερικοι από εμας από τα μπλιμπλικια ξεκινησαμε και μετα αρχισε να κυλαει το μεταλ στις φλεβες μας :):stuck_out_tongue:
να δηλωσω φαν του Panda Bear απο παλια και να σας προτρεψω να (ξανα)ακουσετε και λιγο παλιοτερα κομματια του (προτεινω απο 8ο κομματι και κατω στη λιστα του last.fm - τα καινουρια σε λινκ στο αρθρο του ροκινγ). Κι εδώ ένα βιντεο που μαρεσει ιδιαιτερως.
Μιλαμε για τον ιδιο μουσικο που συνεργαστηκε με Daft Punk στο [I]σε αγαπαω-Random Access Memorie[/I]s!

Οι Decemberists βγάζουν δίσκο και το ανακοινώνουν με τον πλέον ιδιαίτερο τρόπο

:smiley: Επιτέλους, άντε να δούμε τι θα φκιάξουν οι θεούληδες.

Λοιπόν ο δίσκος είναι υπέρμετρα ΤΕΛΕΙΟΣ. Σίγουρα καλύτερο από το πολύ καλό The King Is Dead. Σύγκριση με πιο πίσω δεν γίνεται γιατί αλλάζει το ύφος (εδώ έχουμε στην ουσία φολκίζον pop rock με διαφορα άλλα στοιχεία βεβαίως βεβαίως).

Έχει κολλήσει και παίζει ΟΛΗΜΕΡΙΣ.

(δεν έχω σε γιουτιουμπ τα καλύτερα κομμάτια του να ποστάρω, τα κατεβάζουν οι κακές δισκογραφικές).

^ Ευτυχώς που τα λες και τα γράφεις, για να του δώσουμε την προτεραιότητα που του αξίζει!

Εγω για Ιντερπολ ήθελα να πω, πως…δεν ρε γμτ. Παρα τις σειρήνες για δισκάρα, εμένα το El Pintor δεν με κερδισε. Υπάρχει κανένας άλλος που είναι μαζί μου? :-s

Επίσης και για να ζωντανέψει λίγο το δύσμοιρο τουτο θρεντ να πουμε πως ο Μιχάλης ο Κρονιν βγάζει δισκάκι και ήδη έχει κυκλοφορήσει το [I][U][B]Made my mind up[/B][/U][/I] στα γνωστά ακούσματα του. Είναι από τους δισκους που περιμένουμε για το 15. Κατα Μάϊο μεριά θα το χουμε.

Όταν άλμπουμ παίρνει 5.6 στο πιτσφορκ, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να γαμάει. :wink:

Το Interpol καλό ήταν. Σε καμία περίπτωση δισκάρα βέβαια.