Internet Provider. Ποιον?

Όχι ρε, έχει κλείσει προ πολλού. Εξαγοράστηκε πέρυσι (αν δεν κάνω λάθος) από την Ον Τέλεκομ.

Δεν έχει λείψει σε κανέναν, είναι βέβαιο.

Conn-x έχω, από το 2006.Δεν θυμάμαι ούτε μία φορά που να μου έπεσε η σύνδεση.
Βέβαια δεν έχω αλλάξει την σύνδεση ώστε να είναι ταχύτερη, οπότε κατεβάζω με 200Kb/s στην καλύτερη :lol:

Πρέπει να κάνεις ανανέωση της σύνδεσης γιατί ο ΟΤΕ συνεχίζει να σε χρεώνει με τις παλιές τιμές αν αφήσεις έτσι την σύνδεση σου το μόνο πού είχε γίνει ήταν αυτόματη αναβάθμιση αλλά αν έχεις την σύνδεση από το 2006 τσέκαρε πόσα πληρώνεις και πόσο χρεώνει ο ΟΤΕ μπορεί να μην πληρώνεις περισσότερα αλλά μπορεί να δίνεις και τα διπλάσια.

Ίσως ο ΟΤΕ να έχει την καλύτερη σύνδεση αλλά είναι η πιο ακριβή:wink:
Και το σπαστικό με την Forthnet δεν ξέρω αν γίνετε και στις άλλες εταιρίες είναι ότι σου κόβουν πολύ γρήγορα το ίντερνετ αν δεν πληρώσεις:(

Πάντα ανάλογα τη περιοχή. Η ΟΝ που είπε ο Γέροντας, αν εξαιρέσεις το router που δεν είναι ούτε γτπ, μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα, δλδ άλλαξα router και είμαι κομπλέ. Επίσης connx πολύ καλό (αν και λίγο ακριβό σε σχέση με τα άλλα, όχι από επιλογή του) έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση με πολλά άτομα στο τμήμα.

Θες να μου εξηγήσεις το οχι από επιλογή του? Γιατί εγώ ξέρω ότι από επιλογή του το κονεξ είναι ακριβότερο απ τα υπόλοιπα. και ο οτε γενικά.

Καθαρά για λόγους ανταγωνισμού. Πρέπει να πουλάει ακριβότερο το προϊόν του ώστε να έχουν νόημα ύπαρξης οι υπόλοιπες εταιρίες. (αυτό έχει απο-φασιστεί από την Ε.Ε.Τ.Τ.). Για ακριβώς τον ίδιο λόγο σταμάτησε το vdsl καθώς όντας ο μοναδικός που έχει την δυνατότητα τοποθέτησης οπτικών ινών, οι άλλοι πάροχοι διαμαρτυρήθηκαν. vdsl για όσους δεν γνωρίζουν ονομαστική και πραγματική ταχύτητα στα 50Mbps(down)/10Mbps(up). τρελά πράγματα. και όλα αυτά στην οικία.

conn-x εγω και δεν εχω κανενα προβλημα[SPOILER]βεβαια οταν κλεισω παλι χρονο λεω να το γυρισω σε hol:roll:[/SPOILER]

δεν ξέρω αν αυτό είναι το επίσημο “παραμύθι” αλλά καμία σχέση με την πραγματικότητα. τεσπα δεν θα επεκταθώ στο θέμα, άλλωστε οι πολιτικές τις εκάστοτε εταιρίας δεν με αφορούν σαν καταναλωτή.

Τέσπα νόημα δεν έχει όπως είπε, ούτε εγώ είμαι στον ΟΤΕ. Απλά είναι λίγο χαζό να έχεις υψηλότερες τιμές σε σχέση με τους άλλους…Δεν πιστεύω να το “θέλει”.

O OTE αναγκαζεται απο την ΕΕΤΤ να κανει διαφορα γενικως που δεν τον συμφερουν, για να μην υπαρξει μονοπωλειο.

Εννοείς πως δεν ξεκίνησε ή ότι ξεκίνησε και σταμάτησε; Γιατί αρκετοί έχουν βάλει ήδη vdsl. :-k

Ξέρει κανείς να μου πει ποιοι Providers στα Σεπόλια (κοντά στο ΜΕΤΡΟ πιο συγκεκριμμένα) είναι καλοί?

3 χρόνια στη Forthnet και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν έχω μείνει ποτέ χωρίς δίκτυο. Πολύ βασικό για μένα ήταν ότι έχει ανοίξει κατάστημα πολύ κοντά στο σπίτι μου οπότε αν ήθελα κάτι πήγαινα και ρώταγα(που δεν χρειάστηκε αλλά αυτό ήταν το σκεπτικό). Και το καλύτερο…ένα φιλαράκι έπιασε δουλειά στο τεχνικό τμήμα οπότε αν ποτέ χρειαστεί κάτι έχω και το κονέ :stuck_out_tongue:

ξεκίνησε πιλοτικά όπως ξέρω, αλλά τελικά δεν θα το συνεχίσουν. Αυτή ήταν η τελευταία ενημέρωση που είχα πριν 1 μήνα. θα ξαναρωτήσω μήπως άλλαξε τίποτα…είχαν αντιδράσει οι άλλοι πάροχοι καθώς δεν είναι σε θέση να περάσουν ίνες

Και να μην περασουν.Καθε μηνα ολο και καποιος θα σκαβει δρομους και πεζοδρομια.

για να πω την αληθεια βαριεμαι να διαβασω ολες τις σελιδες πισω.

το ερωτημα: θελω να βαλω ιντερνετ. ποια εταιρεια να προτιμησω? ειμαι αναμεσα σε cyta και forthnet. τα λεφτα ειναι σχεδον ιδια. (η hol δεν παιζει γιατι ειναι μαλακες και δε δινουν διαθεσιμοτητα στο σπιτι)

[SPOILER]περιοχη κεντρο Ιωαννινων αν βοηθαει[/SPOILER]

Μας ρωτας αν θες να βαλεις ιντερνετ?

α οκ. λαθος το ερωτηματικο εκει. για παροχους μονο :stuck_out_tongue:

Εγω 6 χρονια κοντα με 4νετ ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Μια φορα το 8μηνο να εχω ψιλο-αποσυνδεσεις, αυτο.