Internet Provider. Ποιον?

φορθνετ και εγώ.
3 χρόνια και δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα

Προσυπογραφω και εγω για Forthnet, πανω απο 3 χρονια και σπανια εχει γινει καμια αποσυνδεση

Καλύτερα να κάνεις μια μίνι έρευνα στη περιοχή σου ώστε να δεις ποιος πάροχος είναι ο καλύτερος στη περιοχή εκείνη. Πχ όσοι έχουν forthnet στη περιοχή μου αντιμετωπίζουν προβλήματα.

ΟΤΕ ότι καλύτερο κυκλοφορεί… ειδικά σε θέματα stream βλέπεις την διαφορά… Δίνεις κάτι παραπάνω είναι αλήθεια αλλά αν το σηκώνει η τσέπη σου πιστεύω ότι αξίζει…

Ίσως κάτι σχετικό…

Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις θα ισχύσουν τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο στη Λ.Μεσογείων, στη Μιχαλακοπούλου και στη Λένορμαν λόγω εργασιών.

Πιο συγκεκριμένα, από τις 13 έως τις 31 Αυγούστου και τις ώρες 7:00 με 12:00 θα πραγματοποιηθεί τμηματική διακοπή της κυκλοφορίας των οχημάτων στην οδό Λένορμαν λόγω εργασιών αφαίρεσης κιγκλιδωμάτων από την κεντρική νησίδα.

Από σήμερα, Πέμπτη έως και τις 28 Σεπτεμβρίου (22:00-6:00) θα διακόπτεται τμηματικά η κυκλοφορία σε Λ.Μεσογείων, Μιχαλακοπούλου και Λ.Π.Κανελλοπούλου, λόγω εργασιών τοποθέτησης δικτύου οπτικών ινών.

Του ΟΤΕ είναι; Για ιντερνετ; :-s

Αυτό, επειδή ο καθένας θα σου πει ότι αυτό που έχει είναι το καλύτερο, κάνε μια έρευνα με τους γείτονές για να δεις κατά πόσο είναι ικανοποιημενοι είναι από τις ταχύτητα την εξυπηρέτηση κτλ.

το ξεχειλώνω λιγο και λέω οτι μέσω των παε της σουπερ λιγκ απο τις επόμενες μέρες θα μπορείς να προπληρώσεις ενα χρόνο nova και να έχεις τα παρακατω κανάλια με 299 ευρω αντί των 600+ που εχει
*αν ειχε ακομη ενα πρωταθλημα απο αυτά που εχασε η νοβα θα ήταν πολύ καλή προσφορά
τωρα της εχουν μείνει
Super League ΟΠΑΠ
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Premier League
Euroleague
Πρωτάθλημα Αργεντινής

ΟΤΕ νομίζω είναι ο καλύτερος απλά είναι μακράν πιο ακριβός. Εγώ έχω forthnet εδώ και καιρό (επαρχία όμως) και τον τελευταίο χρόνο περίπου είμαι μια χαρά. Στην αρχή όμως είχα πάρα πολλά προβλήματα. Ελπίζω να έχουν στρώσει γενικά.

θελω να αλλαξω απο οτε για πειτε ποσο σας ερχεται ο λογαρισμος για 24αρι φορθνετ,χολ και συτα?

Για συνδεση με ευρωπαικους παροχυς ναι οντως οτε ειναι ο καλυτερος. Εγω εχω forthnet απο το 2007, τοτε δηλαδη που πρωβτοβγηκε το 24ρι double play, αλλα παντα ημουν μεχρι μεγιστο στα 8 Mbit, λογω 4 χιλιομετρων αποστασης απο το dslam. Επειδη προσφατα πηγα να βαλω hol double play lite λογω οικονομικου, μου εκανε προσφορα η forthnet και απο τα 44 ευρω παγιο, πλεον ειμαι στα 25, οποτε εμεινα εκει :smiley:
Παλι καλα που μου καναν την ρπσφορα αυτη, επειδη τα τηλεφωνα στο εξωτερικο ειναι σε καθημερινη βαση και δεν πληρωνω ουτε σεντ με την forthnet.
Παντως αν παιζεις σε ευρωπαικους servers, να ζητησεις να στο γυρισουν σε fast path. Κερδιζεις 20-30 ms με αυτον τον τροπο.

να ρωτησω και κατι αλλο, οταν βλεπω χολ-20ε,συτα-18,φορθνετ-19 ξερω γω μιλαμε για τελικη τιμη η εχει τιποτα επιπλεον παγια? τοσο ερχεται ο λογαριασμος?

Όταν λένε 20ε και 19ε σημαίνει ότι ο λογαριασμός θα σου έρχεται το διπλάσιο αλλά θα έρχεται κάθε δύο μήνες που είναι και λογικό.

Εγώ για forthnet 24mb+ απεριόριστος χρόνος προς σταθερά πληρώνω 35ε. Ο λογαριασμός έρχεται 70 ευρώ το δίμηνο.

Απλως να συμπληρωσω πως οποιος καλει σε κινητα απο το σταθερο, να περιμενει κατι παραπανω στο λογαριασμο, γιατι στο (δικο μου, τουλαχιστον) προγραμμα της forthnet δικαιολογει μεχρι 60’ σε κινητα. Κατα τ’αλλα ναι, ουτε κρυφες χρεωσεις κτλ παιζουν, οτι σου εχουν πει αυτο πληρωνεις

οκ, ευχαριστω…θελει λιγο ψαξιμο τελικα…:?

υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να μένει θεσσαλονίκη κάτω τούμπα να με πει την εμπειρία του από καμια εταιρία…?? είμαι μεταξύ hol (15 ευρά) και forthnet (17.90)…

βασικά έχει βάλει κανένας wind…??

Στα κινητα ειναι 60 λεπτα ναι.Αλλα παει καπως η χρεωση.
Καθε τηλεφωνο που κανεις κατω απο λεπτο,πιστωνεται ως τηλεφωνημα
λεπτου.Οποτε ουσιαστικα εχεις 60 μονολεπτα τηλεφωνηματα.

τελικα αποφασισα, χολ θα βαλω… εχει ακριβη εγκατασταση (85) αλλα το φοιτητικο ειναι 15 το μηνα το 24αρι και συμφερει φουλ…

Ας πω κι εγώ τη δική μου ιστορία.

Ψάχνω να βάλω το φθηνότερο ιντερνέ που υπάρχει εκεί έξω. Δε με ενδιαφέρουν δωρεάν χρόνοι ομιλίας, ούτε οι χρεώσεις ανά λεπτό, δεν πρόκειται να κάμω τηλέφωνα. Δεν με νοιάζει αν δεν πιάνει αστρονομικές ταχύτητες, ούτε νταουλοντς πρόκειται να κάνω.

Απλά να προσθέσω ότι στο κόστος υπολογίζω και το κόστος ενεργοποίησης καινούριας γραμμής. Επίσης, δεν παίζει φοιτητικό.

Σκεφτόμανε για wind, we’ll see.

Cyta με κλειστά τα μάτια, 14?/μήνα
Δε νομίζω να υπάρχει φθηνότερο, η wind 24άρι adsl το δίνει στα 20?

15,17 ευρω λέει η wind στα 24
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/?gclid=CL3R7qPLirMCFe7MtAodE28AWA

Η Cyta 14 ευρώ στα 4 Mbps και 18 ευρώ στα 24 Mgbps. Και έχω και την εντύπωση ότι το κόστος ενεργοποίησης καινούριας γραμμής στη cyta είναι πάνω από 100 ευρώ ενώ στη wind κανα 80αρι. Βέβαια στο περίπου αυτά, γιατί δε βγάζεις και εύκολα άκρη στο site της cyta.