Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Εβλεπα βιντεο απο το live chapter και ειπα να σας υπενθυμισω οτι ερχεται η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ. Καθε κουβεντα για support ειναι μαλλον περιττη.

5 Likes

καλύτερα 50 ευρώ και κανένα σαπορτ, παρά Ghost κλπ ημίμετρα με περισσότερα πάντως… Πλην των παιδιών του αρχηγού :stuck_out_tongue:

Αν είναι με Πρηστ , ας είναι και πάνω από 60 ευρώ \m/

3 Likes

Ας μην το ανάγουμε σε διαγαλαξιακό το ζήτημα

Άμα δεις τους Ghost live πιθανότατα να αλλάξεις άποψη. Δε συζητάω για Volbeat, εκεί θα αρχίσουν και οι συγκρίσεις :wink:

1 Like

Σιγα τους Γκοστ λαιβ. ΟΚ ειναι, δεν τραβηξαμε και τα μαλλιοβυζγια μας.

2 Likes

+1 (αν και πέρσι στο χελφεστ τους περίμενα πιο διασκεδαστικους τους βόλμπιτ, οι Γκοστ είχαν γαμήσει btw)

Πάντως νομίζω πως αν ισχύει η τιμή (50€) δύσκολα θα έχουμε τόσο μεγαλα δεύτερα ονόματα (priest ή volbeat)

Παντελή το Meliora τους άλλαξε τελείως. Μιλάμε καραγούσταρα, καμία σχέση με τότε που τους είδα με Candlemass εδώ Ελλάδα

Στο Χεβι Μπαι Δε Σι τους ειχα δει Κωστα. Δεν ξερω πως εχουν γινει τωρα, ειναι η αληθεια.

Γι’ αυτο σου λέω. Είχαν τρομερό σόου και με φοβερό δίσκο στην πλάτη τους (που στήριξαν την εμφάνισή τους).

2 Likes

Αν δεν σου αρέσουν , δεν σου αρέσουν .:wink:

Για volbeat δεν αναφέρθηκα . Είναι σπουδαία μπάντα

Για συγκρίσεις , με κάτι άλλο φαντάζομαι . Γιατί με Μεηντεν δεν συγκρίνεται κανείς :smiling_imp:

2 Likes

Έχουν τεράστια διαφορά, τους είδα 2 φορές με διαφορά ενός χρόνου και έτριβα τα μάτια μου…

2 Likes
2 Likes

εχετε δίκιο. οι priest σταματάνε κομμάτια επειδη μπήκαν λάθος στα live all the time, αλλώστε (ειρωνία)

Πάντως ισχύει ότι η συναυλία έχει διαφημιστεί αρκετά. Μου έχουν πει ότι ψήνονται να πάνε άτομα που ξέρω που ακούνε από classic rock μέχρι ηλεκτρονική μουσική. Άγνωστο βέβαια αν θα το τηρήσουν.

1 Like

ακριβως αυτο! Οκ ειναι αλλα μην τρελαθουμε κιολας!. Μια χαρα θα ειναι να τους φερουν με maiden, κολλανε καλα.

Τι εννοειτε νεαρε μου οτι εχουμε μετρο συγκρισης για αναλογιες? Τι αναλογιες, αναλογιες καφε?

Λογικά σήμερα δεν πρέπει να ανακοινώσουν τιμές και ώρες διάθεσης των εισιτηρίων;

Καλά, άσε τι πρέπει :grin:.

Εγω θα ελεγα εκτος απο τις τιμες και τις ωρες διαθεσης, δεν ΠΡΕΠΕΙ να μας πουν και κανενα αλλο συγκροτημα? Θα τα μαθουμε τον Ιουνιο??? Α ρε Ντιντιδες, ενα καλο κανετε, 10 κακα…:poop:

British Lion
Bruce Dickinson
Iron Maiden
Και είμαστε καλυμμένοι :stuck_out_tongue:

1 Like

Οπως σου απαντησαν παρακατω γιατι ειναι μαλακια να ειναι στο καγκελο ακυροι τουριστες που ξερουν μονο το Fear Of The Dark και το The Trooper. Μακαρι να ερθει οσο περισσοτερος κοσμος γινεται, μακαρι καποιοι να κολλησουν το μικροβιο και να ασχοληθουν παραπανω στο μελλον. Αλλα θεωρω οτι τα Front Of Stage εισιτηρια θα τα παρουν αυτοι που θα τους ενδιαφερει η συναυλια οχι μονο για να κανουν check in και να βγαλουν selfie με την μπαντα στο φοντο. Προσωπικα αν καιγομαι για μια μπαντα θα κανω οικονομια να παρω Front Of Stage εισιτηριο, αν οχι θα παρω το απλο που ειναι μια χαρα.

6 Likes