Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Εκτος και εαν…επειδη ακουγεται το spitfire να τα “καταστρεφει” αυτα εξαιρεθούν…θα μαθουμε σημερα… :slight_smile:

1 Like

Δεν νομιζω οτι συμβαινει αυτο, αλλα θα δουμε…

Πρεπει να μπαινεισ σε ολα το threads και να μιλασ για τους Metallica βγαζοντας χολη για ολους τους αλλους? Ναι εισαι ο μεγαλυτερος οπαδος των Metallica, εσυ τα ξερεισ ολα, εσυ εχεις μονο δικιο. Μην μας τα κανεις τσουρεκια ομως.

2 Likes

Ειπα…δεν ξερω και εγω εαν συμβαινει…λεω μια μικρη πιθανοτητα.

Μπααα δεν έχεις γνωρίσει τον @drenie :stuck_out_tongue:

1 Like

Γιατι σημερα περα απο τις ανακοινωσεις για τα Live , θα μας ανακοινωσουν και το setlist?

Καλά καμία σχέση ο Παντελής όμως…

το κομπλεξιλικι ειναι αλλων και τους αναφερουν σε ολα τα threads, Οχι δικο μου , γατακι.

Άντε να γίνει η επίσημη ανακοίνωση να τρελαθούμε!
Χαίρομαι που διάβασα πως στο Rockwave υπάρχει εισιτήριο με υδατογράφημα. Γιατί τις αηδίες του Viva δεν τις μπορώ…

αγνωστο, αλλα το λιγοτερο θα μας ανακοινωσουν το θεμα της περιοδειας…πχ Legacy Of The Beast, η με album αφτερ 90’s.

2 Likes

Εγώ αναφερόμουν σε αυτό [quote=“Clairvoyant, post:23, topic:60853”]
Ναι εισαι ο μεγαλυτερος οπαδος των Metallica, εσυ τα ξερεισ ολα
[/quote]

αλλά όποιος έχει(ς) την μύγα…νιαου

1 Like

Αυτο φανταζομαι και εγω.

1 Like

ναι βρε γατογατακε. το καταλαβα. αλλα σε τρωει το κωλαρακι σου να την πεις την τρολλια σου . Θα σκασεις εκει στα κεραμιδια.

@Sofa_King και παλι μπορει καποιος να ειναι σιγουρος για τις επιλογες ; ετσι κι αλλιως πανω κατω εχουν σταθερο setlst σε καθε περιοδεια. Με το καλο να ερθουν και ας παιξουν οτι θελουν.

2 Likes

Εγώ θα έλεγα λίγο ηρεμία με τα ‘να παίξουν ότι θέλουν’ μην μας βάλουν κράμα Dance-Matter-Frontier και ξενερώσουμε :stuck_out_tongue:

Εν το μεταξύ η σελίδα τους πέφτει συνέχεια από το πρωί.

οχι κανενας δεν ειναι σιγουρος για τις επιλογες…κουβεντα να γινεται, στην αναμονη ειμαστε…Λογικα εως τις 14.00 θα εχουμε μαθει τι παιζει…δεν μιλαω για setlist…ας μαθουμε πρωτα που παιζουν και ολα τα αλλα ειναι το λιγοτερο. MAIDEN ρε!!!

1 Like

Κι εγώ με αυτό το “after 90s” δεν ενθουσιάστηκα και ιδιαίτερα, μάλλον Legacy of the Beast θα είναι η φάση, τύπου Best Of…

1 Like

Ναι το πιο πιθανο παντως ειναι Legacy of The Beast, οπως εχει ειπωθει πολλες φορες εδω μεσα.

3 Likes

με τετοιο back catalogue πολυ δυσκολα δεν θα ειναι Best of.

3 Likes

Εμενα δεν με χαλαει τιποτα, αλλα αν αποφασιζα εγω θα συνεχιζα τα History Tours και θα ειχα ενα setlist βασισμενο στους δισκους απο το No Prayer For The Dying μεχρι το Virtual XI, προσθετωντας και κομματια απο τους δισκους μεχρι Seventh Son OF A Seventh Son. 6 απο αυτα και τα υπολοιπα 9 απο την περιοδο που προανεφερα.

2 Likes

Βρε θα δουμε Maiden και θα κοιταξουμε το setlist.

1 Like