Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Καθολου ψεμματα, εγω την αληθεια ειπα στον υπευθυνο του Ticket House και μου λεει αφου ο πρωτος εφυγε και εμεινες εσυ πρωτος θα γραψω την ωρα που ηρθε εκεινος. Αν δεν ειχε παει καθολου ο Soren αλλωστε παλι εγω θα ημουν πρωτος, απλα ο υπευθυνος του Ticket House εγραψε την ωρα που πηγε ο Soren για να φανει πιο εντυπωσιακο. Αλλωστε τετοιες μικρες σαλτσουλες ομορφαινουν την ιστορια. :yum:

@trunksan Στο Ticket House δεν εχει ποτε καπελο.

3 Likes

Στο Ticket House δεν έχει ποτέ πλέον καπέλο, από τότε που ψηφίστηκε ο αντίστοιχος νόμος. Μέχρι τότε, χρέωναν κι εκεί 10% παραπάνω.

1 Like

Μακάρι να έρθουν οι Manowar, μόνο και μόνο για να παίξουν κάτω τις μπ@λες του Harris.

1 Like

Το κασε των Manowar παίζει να είναι μεγαλύτερο από των Maiden και των Priest μαζι άρα δε παίζει :stuck_out_tongue:

Ρε φέρτε τις playback pumpkins να μην πάει κανείς…

4 Likes

ναι οκ είπαμε στην γριά να χ3σει και αυτή ξεκ0λwθηκε…
περιμένετε εσείς με 49ε να δείτε ολα τα απωθημένα σας…
τα γνωστά ελληνικά και οι paradise lost θα είναι σαπόρτ

2 Likes

Πάντως αν υπάρχει καμία πληροφορία για Helloween, πείτε το ρε παιδιά!

Σε 2 βδομάδες παίζουν στο Βερολίνο (όπου μένω), αλλά η συναυλιακή μου εμπειρία εδώ είναι τόσο χάλια, που θα προτιμούσα να τους δω στην Ελλάδα ακόμα και για λιγότερη ώρα. Υπάρχει περίπτωση να ανακοινωθεί τίποτα τις επόμενες μέρες ή να κάνω την καρδιά μου πέτρα και να δω Helloween στο Βερολίνο; :slight_smile:

Εισιτηριάκι για διήμερο πάντως έκλεισε (σήμερα-αύριο). Maiden δε χάνονται, Priest δε με χαλάνε.

2 Likes

Να δεις Helloween εκεί που είσαι ότι και να γίνει εδώ

5 Likes

κάνε αυτή τη…θυσία :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ρε, η θυσία δεν είναι για τους Helloween! Εννοείται ότι θέλω να τους δω! Για την ξενέρωτη πόλη είναι.

Όχι ότι θα είμαι στο “κάγκελο”. Και στην Ελλάδα πίσω βρίσκομαι συνήθως με τη μπυρίτσα μου και βλέπω. Αλλά στην Ελλάδα υπάρχει παρέα και έχει περισσότερη πλάκα.

3 Likes

Δες τους εκει γιατι Ελλαδα το βλεπω δυσκολο.

2 Likes

Έμαθα ότι Priest θα δούμε μαζί! :wink:
Για τους Maiden δεν έχω απαιτήσεις, ξέρω ότι θα σε χάσουμε!

Μαζι θα τα δουμε ρε εννοειται…

μέχρι να σας χωρίσει…το mosh pit

αμην

4 Likes

:joy:

1 Like

Τι διαβάζουμε εδώ μέσα…

2 Likes

Οὕς ὁ Θεός συνέζευξεν, mosh pit μή χωριζέτω.

2 Likes

Χτύπησα και γω διήμερου για να είμαι καλυμμένος.
Maiden, priest headliners ευρωπαϊκού επιπέδου άρα κανένας λόγος για γκρίνια.
Volbeat και ghost πιο πιθανό να έρθουν και άσχετα αν μας αρέσουν η όχι είναι απο τα μεγάλα ονόματα του σήμερα. Manowar και Halloween τα βλέπω χλωμά γιατί με τις συγκεκριμένες περιοδείες μόνο headliners θα ερχόντουσαν στην Ελλάδα.

2 Likes

Μολις παρελαβα και εγω…

μου αρεσει παντως που στελεχος 1 ειναι η δευτερη μερα…:slight_smile:
και μενα μου πηραν tickets σημερα…λογικα αυριο θα τα εχω.
Δεν ξερω αλλα νομιζω απο Τριτη θα παιξει νεα τιμη…