Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Το κόστος των αεροπορικών ήταν αποτρεπτικό για μένα όσο και αν το διήμερο με Priest μαζί είναι όνειρο. Ειδικά αν έρθουν και οι Volbeat μαζί που είναι πολύ αλητεία στα live τοιυς. Ο2 Arena ξανά λοιπόν. Το μόνο που με χαλάει είναι το support. Οι Killswitch Engage ποτέ δε μου άρεσαν.

edit: Ρωτησα εκει τον τυπο στο Musicland πως παει η προπωληση,μου απαντησε πως για Μειντεν εχουν φυγει 3-3500 εισιτηρια γενικα(200 απο τα οποια ειναι απο εξωτερικο).Το γραφω με καθε επιφυλαξη ε…

2 Likes

Σπουδαίο νέο ακόμα κι αν είναι ανεπιβεβαίωτο

Πολύ καλά νέα. Δεν το θεωρώ απίθανο. Επίσης με το σωστό promotion θα έχουμε πολλούς απο εξωτερικό. Το Live είναι πολύ πιο φτηνό σε σχέση με άλλες πόλεις και η ημερομηνία συνδυάζεται τέλεια με διακοπές σε κάποιο νησάκι. Άντε μπας και πάρουμε μπρος στον τομέα “τουρισμός και συναυλίες”. Με σωστή οργάνωση ο ξένος θα προιτιμήσει λαιβακι Ελλάδα στην μισή τιμή + τέλειος καιρός. Ευρώπη καλοκαίρι ολο βρέχει στα festivals. Αλλά και αυτοί στο rockwave, σάπιο απαρχαιωμένο website, δεν βοηθάει καθόλου τον ξένο χρήστη,

2 Likes

Και εδώ η απόδειξη ότι προωθώ το event με κάθε τρόπο μπας και πάρουμε μπρος. (υπήρχαν πολλες απαντήσεις). 'Αντε Λώρη πάρε ιδέες. Τσαμπέ promotion σου κάνουμε!

6 Likes

Επίσης, με το καπνογόνο δεξιά ο Dickinson θα κάνει μεγάλες χαρές! :grin:

3 Likes

καθόλου απίθανο δεν είναι να έχουν φύγει 2 με 3 χιλιάδες εισιτήρια μέχρι τώρα αν λάβεις υπόψην τον ενθουσιασμό της πρώτης 7μάδας. ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι

1 Like

Ούτε να μην ανακοινώνεις τα support βοηθάει τον συναυλιακό τουρισμό πάντως.Φτιάξε καλό billing και θα έρθει και ο κόσμος.

2 Likes

Δυστυχώς είμαστε χρόνια πίσω σε αυτό. Το μόνο καλό είναι οτι βλέπουν συναυλία maiden στα πλαίσια festival με 54 ευρώ ( γιατί τόσο είναι ηλεκτρονικά). Δηλαδή στην μισή τιμή ή ακόμα και πιο χαμηλά σε σχέση με τις περισσότερες πόλεις.

2 Likes

Ελλάδα για συναυλία θα έρθει ο καμμενος Μεηντεντας ( και ρησπεκτ σε όλους ) ή αυτός που θέλει να το συνδυάσει με ταξιδακι να δει την Αθήνα

Όπως πχ πήγα εγώ Ρώμη. Ήθελα να την δω σαν πόλη αλλά οι Μεηντεν με τράβηξαν

Δε νομίζω να είναι το οικονομικό αλλά η τρέλα για την μπάντα . Όπως έρχονται τόσοι Βούλγαροι εδώ για Μεηντεν . Δεν είναι ότι δεν πάνε στην χώρα τους ή ότι θεωρούν το ευρώ φτηνό ( φαντάζομαι δλδ )

1 Like

Καλά προφανώς. Συναυλιακός τουρισμός λέγεται. Και στην Δυτική Ευρώπη που οι αποστάσεις είναι πιο κοντινές είναι ο κανόνας. Αλλά αφυ είναι καλοκαιράκι με ένα σωστό πακετο (2-3 μέρες festival+ camping+ άλλα facilities) μπορεί να γίνει σωστά η φάση , αλλά θέλει δουλεία, λεφτά και μεράκι. Επίσης σε πολές πολεις δεν βρήκα εισιτήρια (γιατι για κάποιο λόγο και Ολλανδία που μένω και αλλού, άμα δεν στηθείς απο τις 7 το πρωί την πρώτη μέρα της προπώλησης μπρόστα στο PC, ξέχνα το live). Οπότε να μια ακόμα ευκαιρία για τον διοργανωτή να κυνηγήσει τους ξένους . Αλλά όπως είπα, ούτε το site του rockwave δεν ρολάρει στα Αγγλικά

1 Like

Με κάθε επιφύλαξη παιδιά, εγώ άκουσα ότι έχουν πουληθεί 15.000 εισιτήρια για Maiden…

5 Likes

Θα σπάσουμε κάθε ρεκορ . Θα πεθάνει κόσμος

2 Likes

αν χρειαστεί θα κόψουν τα δέντρα

7 Likes

Λίγο ακραίο μου φαίνεται αυτό… Αλλιώς πάμε για sold-out μετά τα Χριστούγεννα ξερω γω ( και εγώ ακόμα δεν έχω πάρει εισιτήριο)

Να σου πω την αλήθεια μου …δεν το πιστεύω. Μην τρελαθούμε κιόλας

1 Like

Η αλήθεια είναι ότι χτες πέμπτη μέρα προπώλησης και υπήρχαν ουρές στο Ticket House. Αλλά και πάλι 15.000 προπώληση μου φαίνεται και μένα υπερβολικό.

Η δικιά μου πρόβλεψη είναι ότι μπορεί να χτυπήσει κόσμο σε ανάλογα επίπεδα με αυτόν που μάζεψαν οι Big4 το 2010.

Μου αρέσει που του απαντάτε και σοβαρά, άντε την πρώτη μέρα να έφυγαν καμία 500αρια μαξ, αν έχουν φύγει συνολικά 2-3 χιλιάδες θα είναι υπέρ αισιόδοξος υπολογισμός. Σιγά μην άφηνε ο Λώρης τόσα πολλά εισιτήρια στα 49 ευρώ.

3 Likes

Ήδη σκέφτεται τι μαλακία έκανε που τα έβαλε μόνο €49.

4 Likes

Θα δουμε τωρα καμια 65αρα και θα κλαίμε. Τα διήμερα μην αλλάξει μόνο γιατί δεν γράφει ΠΟΥΘΕΝΑ οτί θα ανεβεί η τιμή των διήμερων. Αν το κάνει θα είναι μέγιστη πουστιά.