Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

“9 παρά” εισιτήρια, θα πει περίπου 450 χιλιάρικα έσοδα. Πρέπει να πήρανε 250 οι Maiden για να έχει “σχεδόν” βγει. Πολύ λίγα μου φαίνονται.

1 Like

Μπορεί να εννοεί πως βγήκε η αμοιβή των Maiden μόνο (χωρίς εφοριες κλπ).

€400.000 ακούγεται πως είναι η αμοιβή των μέηδεν

400000 ακούγεται λογικό. Κατι χαζά που λέγανε για 1000000 είναι που γέλαγε ο κόσμος…

1 Like

Τόσα πολλά?? Για sabbath to 2005 είχε ακουστεί ότι πήραν 200χλρικα…Δεν ξέρω πολλα μου φαίνονται τα 400

Δεν παίζει οι σαμπαθ να πήραν μόνο €200.000 το 2005 (ο ένας μπορεί :stuck_out_tongue: ) . Για Μέηδεν αυτά άκουσα πως ζητούσαν για να έρθουν. Δεν είναι πάρα πολλά ούτε και πολύ λίγα. Πχ Priest νομίζω πως έρχονται με τα μισά σχεδόν

Τεσπα το θέμα είναι ότι έρχονται

1 Like

Ο Κουτρουμπής ζητάει περισσότερα, πόσα να ζητήσουν οι Maiden δλδ; :no_mouth:

4 Likes

α) εχει φόρους 30 + %
β) παιρνουν και $ απο σπονσορες.
γ) παραπάνω είναι αλλα οχι τραγικά. Κι αν είναι εκει 6 μηνες πριν, μια χαρά παει.

μάθετε να γράφετε ελληνικά ρεεεε!!

1 Like

Η αμοιβή τους στην book of souls περιοδεία πόσο ήταν;

Υψηλοτερη. Το θεμα ειναι οτι πλεον πολλές μπαντες - οχι όλες μας εντασουν στο “χαμηλο” τιμολογιο, φτωχων Βαλκανικων και Ανατολικο-Ευρωπαικων χωρων. Αλλα και παλι έχουμε φορους και εισφορες πολλαπλασιες.

legolas sorry alla den exo greek sta windows mou cause I don’t use them. greeklish is more simple for me

Παιρνει λιγοτερο απο ενα λεπτο να εγκαταστησεις ελληνικα σε οποιαδηποτε Windows πλεον.

3 Likes

yeah my man, but he doesn’t use them

4 Likes

Γελάει ο κόσμος…

:rage: φαίνεται ότι τέτοιες μαλακιες θα βάλουν γιατί σκανε τα φράγκα για να φέρουν τους τζιτζιφιογκους που λέγαμε πιο πανω

Ρε παιδιά είναι φως φανάρι. Φέρνει τα σιγουράκια ο Λώρης. Maiden - Priest για να πιάσει τους μεταλλάδες και φέρνει και τους τζιτζιφιόγκους για να πιάσει τους άλλους. Αυτούς που στις 6 Ιουλίου την Παρασκευή θα είναι στους Artic Monkeys και μετά τη συναυλία θα συνεχίσουν τη διασκέδασή τους σε κάποιο ελληνάδικο. Και την επόμενη μέρα το Σάββατο θα τα σπάνε στην παραλιακή στον Αργυρό.

Προφανώς δεν περισσεύουν λεφτά για Volbeat και Ghost. Όταν μάλιστα γλυκανάλατα συγκροτήματα τύπου Artic Monkeys και 30 seconds to Mars έχουν μεγαλύτερο κοινό εδώ στην Ελλάδα.

5 Likes

Μακάρι να έπαιζαν Volbeat! Τέσπα! Έστω, Priest + Maiden back-to-back. Μια χαρά!

Γελανε και οι πετρες…
Οι WEB παντως ειναι πολλη καλοι, τα σπανε. Ηθελα να παω στο Remedy να τους δω πριν κανα μηνα, αλλα δεν τα καταφερα ( παρολο που ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου ).
Οσο για τους Monument,χαλαρο συγκροτηματακι ειναι,καλα θα περασει η ωρα.

Λωρη, ιδιος με τον Μαρινακη εισαι παναθεμα σε. Μας πουλαει φουμαρα, παιρνουμε διαρκειας και μετα βαραμε τα κεφαλια μας που τα πηραμε.