Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Oι Evanescence είναι επίσης μεγάλο όνομα εμπορικά. Γεγονός που δεν αλλάζει ό,τι και να λες.

Επιχειρήματα;

Το Fallen γαμάει . Τίγκα στα radio friendly αλλά καλά ως τραγούδια , χιτάκια . Να το πα :grin:

1 Like

Τα ίδια με αυτά που ανέφερες εσύ για τους Artic Monkeys. Το γεγονός ότι παίζουν στα πιο γνωστά φεστιβάλ σε πολύ υψηλές θέσεις. Βάλε επίσης και πωλήσεις δίσκων (μόνο τις πωλήσεις και την επιτυχία που έκανε το Fallen να βάλεις καταλαβαίνεις).

Βασικά δεν αμφισβήτησα την εμπορικότητα των Artic Monkeys. Κριτική για τη μουσική τους έκανα. Και από πότε η εμπορικότητα είναι ο αποκλειστικός παράγοντας επιτυχίας και καταξίωσης ενός γκρουπ; Αν είναι έτσι τότε οι Sabaton είναι και με τη βούλα ανώτεροι από τους Accept. Για να μην πάμε και σε άλλα είδη μουσικής και αναφέρουμε τον Justin Bieber που τους κατουράει όλους εμπορικά.

kai kallitexnika(gia tous akomplexaristous akroates mono)

2 Likes

κατουρα μας τζαστιν ν αγιάσουμε. (κατα το κεντερη κατουρα να γινουμε μαστουρ(ι)α !)

1 Like

εις το ορθόν

Με 88 ευρω θα δουμε μεηδεν (μετα απο 7 χρονια) και πριστ αλλα πρεπει να κλαψουμε γιατι δεν μας φερνουν γοστ και βολπιτ. :joy:

5 Likes

Θα ανακοινώσει καλύτερα support όσο πλησιάζει ο καιρός, μην τρελαίνεστε. Τώρα ότι κι αν ανακοινώσει δε θα δώσει ώθηση στα εισιτήρια… Έχει ακόμα ένα 6μηνο.

Ωραια ρε Dr,με αυτη τη λογικη,βαλτους μαζι την ιδια μερα χωρις κανεναν αλλον να τελειωνουμε ! Θα ηταν το ιδανικο…

Ρε μεταλλοπατάρες της πουτσας που σας έπιασε ξαφνικά πόνος για του Evanescense πως λέγονται αφήστε μας πια. to Fallen βγηκε το 2003!!! Σοβαρευτείτε έχουμε 2018 και οι Μαϊμούδες σας αρέσει δεν σας αρέσει ειναι top όνομα και στην μουσική τους είναι πάρα πολύ καλοί. Ξεκωλείστε την ζωή σας και ακούστε και άλλες μουσικές. Καίω το χέρι μου οτι οταν βγηκε το fallen κράζατε.,Επίσης μεταξύ μας , ένας δίσκος δεν φέρνει την άνοιξη και από Live παρουσιά… Δεν . Μακάρι να έρθουν οι arctic monkeys και θα παω και εκει , και priest και maiden. Άντε πια

2 Likes

ΓΙα να μην λεμε οτι να ναι και παραπονιομαστε συνεχεια , Web ειναι αρκετα καλοι σε live και οπως καποιος ειπε πιο πανω μην τους υποτιματε φετος εβγαλαν πολυ καλο δισκο.Rollin’ Dice που τους ειδα φετος μαζι με Nighstalker μου αφησαν καλη εντυπωση!!

Υ.Γ. οι Artic Monkeys ειναι μπανταρα και πολυ θα γουσταρα να τους φερουν!!

1 Like

Μλκ, ο καθενας αναπαράγει μαλακίες που διαβασε καπου, που είναι αντιγραφες απο καποιο press release.

Εν τωμεταξυ μουσικοι απο δευτεράτζες γκρουπ, βγαίνουν και σχολιαζουν το κράξιμο που τρωνε ή το οτι δεν τους σαπορτάρουν. Εχει βγει μεγαλο-μουσικάντης που δεν μπορουσε να κρατησει “βασικο” ρυθμο σε πρόβα και δεν εχει παίξει σε 2 συγκροτηματα διασκευών - επειδη το επαιζε και βιρτουοζιτε τρομαρα του και έβγαζε χολή.

Παντως και η Στικουδάρα είναι τεράστια … μουσικός. θα ταίριαζε στο lineup.

Σου απαγόρευσε κανείς να πας στις Μαϊμούδες; Κριτική στη μουσική τους κάναμε απλά. Δεν τους θεωρώ σοβαρό ροκ τι να κάνουμε τώρα. Απαγορεύεται να πούμε την άποψή μας; Τα τραγούδια τους είναι η χαρά του RED 96,3. Πιο εύπεπτα radio friendly τραγούδια πεθαίνεις.

Προφανώς είναι top όνομα και πολύ καλοί σε αυτό που κάνουν αλλά εμένα προσωπικά αυτό δεν μου λέει κάτι. Και ο Bieber είναι top όνομα και πολύ καλός σε αυτό που κάνει. Δεν τους εξισώνω με Bieber αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Σύγχρονο ροκ και σαφώς πιο ποιοτικό είναι οι Kings Of Leon κατά τη γνώμη μου.

Επίσης σύμφωνα με το σκεπτικό σου, μην πας να δεις Priest και Maiden. Δηλαδή εν έτει 2018 ακούς ακόμα Maiden/Priest ?? Το Painkiller βγήκε το 1990. Ήμαρτον.!!

Κι εγω δε θεωρω σοβαρο μεταλ τους Maiden, αλλα ναι, απαγορευεται να πουμε την αποψη μας. Τα τραγουδια τους τα βρισκω την χαρα του 15χρονου μεταλλα, και πιο ευπεπτα pop metal τραγουδια πεθαινεις.

Προφανως ειναι τοπ ονομα στο μεταλ οι Maiden και καλοι σε αυτο που κανουν, αλλα εμενα προσωπικα αυτο δε μου λεει κατι. Και η Lady Gaga ειναι τοπ ονομα και πολυ καλη σε αυτο που κανει. Δεν τους εξισωνω με Lady Gaga, αλλα καταλαβαινεις τι εννοω.

Συγχρονο μεταλ και σαφως πιο ποιοτικο ειναι οι Leprous κατα τη γνωμη μου.

Η τελευταια σου παραγραφος με βρισκει συμφωνο.

2 Likes

Εκει που λες τις μαλακιες για maiden, kick, ban, kill, die, die, die και δώρο ενα babyoil.

1 Like

Απλα δεν τρελαινεται για maiden νταξει δεν μ κανει εντυπωση λογικο το βρισκω ,μια απο τα ιδια πανω κατω τους σεβομαι σαν μπαντα ειναι τεραστιοι θα παω να τους δω οταν ερθουν αλλα ως εκει η μουσικη τους πλεον με κουραζει πολυ

για τις ιντριγκες του quintom λεω. πες τπτ για ατσαλλικα να σηκωθει στα πισινά.

Κλ ότι τα λέει λίγο υπερβολικά νταξει μωρεε λεπτομέρειες :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Με τις μαλακίες που διαβάζει ο quintom καλά κάνει, μιζεροσυζήτηση από τις λίγες πιάσατε. Αν έχετε τα λεφτά φέρτε όποιον θέλετε, μιζέρια 101

2 Likes