Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Απο ολους σας, το σαρκασμο στο ποστ μου για αυτα που γραφουν οι αλλοι, μονο ο ματια τον επιασε…

1 Like

Λογικο. Ηταν πολυ καλα κρυμμενος.

3 Likes

Εχετε μαζευτει πολλοι τελικα που δεν ξερετε τι λετε. Αν σας ελεγε ο Λωρης οτι θα τους δειτε με 55€ μετα απο 8 χρονια θα του περνατε πιπες. Τωρα που σας μιλησε για Festival τσινατε γιατι περιμενατε να δειτε και Ghost. Φυσικα θα κανει τα παντα για να βγαλει λεφτα οποτε η εξελιξη ειναι λογικη.
Τωρα οι εκφρασεις

μονο λυπη προκαλουν για αυτον που τις γραφει. Συνεχης προσπαθεια να βρισκεται στο επικεντρο των συζητησεων. Εκτος απο ωριλα χρειαζεται και βοηθεια αλλων ειδικων οι οποιοι δεν χρησιμοποιουν στηθοσκοπιο αλλα ενα καναπε για κουβεντα.

10 Likes

Και εσύ το ίδιο κάνεις και σε χειρότερο επίπεδο κιόλας.

Ε οι maiden βγάλαν πριν 2 χρόνια δισκάρα και στα live και οι 2 είναι παραπάνω από επαγγελματίες. όχι σαν την Εμιλυ που ζορίζεται να βγάλει φωνη. Την γνώμη σας καλά κάνετε και την λέτε.

1 Like

Ποιός είναι ο δεύτερος επαγγελματίας εκτός του Gers;

5 Likes

Τι έγινε εδώ μέσα, βλέπω 40 ποστ από χθες, κάτι θα έγινε!
Και υποτίθεται ότι δεν κάνω φέισμπουκ για να μη διαβάζω μαλακίες.

5 Likes

Το θρεντ εχει γινει ‘‘ο πιο ψαγμενος κερδιζει’’

Λωρη φερε γουασπ σαπορτ να ανεβει το φεστιβαλ σου δυο επιπεδα

5 Likes

Κι εγώ το ίδιο έπαθα, νόμιζα ότι έγινε κάποια σημαντική ανακοίνωση!

Τώρα να βλέπει κάποιος Maiden με ~50 ευρώ και να γκρινιάζει για τα support, εγώ δεν το καταλαβαίνω…
Η αλήθεια όμως είναι ότι είναι ωραίο να βλέπεις και καλά support, ειδικά σε φεστιβάλ. Και υπάρχουν πολλές καλές μπάντες που θα έρχονταν χωρίς καμια τρελή αμοιβή.

Για παράδειγμα, οι Audrey Horne! Τους είδα χτες στο Βερολίνο και ήταν εξαιρετικοί. Έχουν και Maiden-ικές δισολίες :wink:

5 Likes

Ποιοι Audrey Horne μωρε τώρα; Αυτούς τους μέτριους που τους σπρώχνει η εταιρεία; τστστστσ

5 Likes

Θα γράψω και στο thread των Audrey Horne για το live, απλώς σκεφτόμουν πόσο καλά θα κούμπωναν σε ένα Rockwave. Ο φίλτατος Primal είμαι σίγουρος ότι θα άλλαζε άποψη αν τους έβλεπε live. Τους έχω δει και παλιότερα, αλλά τότε ήταν πιο “χύμα” με λαθάκια κλπ. Χτες ήταν συγχρονισμένοι κιθάρες-μπάσο στην εντέλεια! Και εξαιρετικός ντράμερ.

6 Likes

Πραγματικα μου φαινεται αστειο να υπαρχει γκρινια για τα support, πρωτον γιατι αν σας ελεγαν θα δειτε Iron Maiden και Judas Priest σε δικα τους live χωρις support με 49 ευρω εισιτηριο θα κανατε τουμπες και δευτερον γιατι υπαρχει πολυς καιρος ακομα μεχρι τον Iουλιο και το πιθανοτερο ειναι οτι θα ανακοινωθουν και αλλα μεγαλυτερα ονοματα. Ελεος με την μιζερια…

4 Likes

Γιατί οι Evanescence μόνο το Fallen έχουν; Και το The Open Door και το ομώνυμο το Evanescence δισκάρες είναι. Και να είσαι σίγουρος ότι και ο επόμενος δίσκος όταν τον βγάλουν πάλι δισκάρα θα είναι.

Δεν είναι επαγγελματίες στα live οι Evanescence? Μόνο οι Maiden και οι Priest είναι;; Ζορίζεται η 36χρονη Amy να βγάλει φωνή και δεν ζορίζεται ο Halford που είναι 67 χρονών. Μάλιστα…

Kαι μια πολύ πρόσφατη δήλωση από τον Bono των U2 o οποίος είπε ότι η σύγχρονη ροκ μουσική έχει γίνει κοριτσίστικη και δεν έχει μέσα της θυμό. Με κάτι Artic Monkeys να θεωρούνται ροκ και να κατακλύζουν τα ραδιόφωνα δεν μου κάνει εντύπωση.

Είχα γράψει ένα μικρό ποστ αλλά το έσβησα

Συμφωνώ απόλυτα . Όλο και κάτι καλό θα προκύψει όσο περνάει ο καιρός

Ειδικά αφού ακούγεται ότι η προπωληση πάει καλά , ίσως τον παίρνει να σπρώξει κάνα 100ρικο για 1-2 μεγάλα σαπορτ ονόματα

2 Likes

Είναι ήδη. Αυτό, και το επόμενο Maiden.

1 Like

Και το επόμενο Μεταλλικα

Αναλόγως, αυτό μπορεί να είναι και ήδη μάπα, εξαρτάται.

1 Like

kourasate

1 Like

oi axristoi kommounistes mods autou tou forum na svisoun ta dekades spam sxolia

1 Like