Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Τι δε θυμάσαι, εδώ την άλλη φορά κοιμήθηκα στον καναπέ :stuck_out_tongue:!

1 Like

Εισιτήρια κάμπινγκ τέλος. Sold out

Σε τρεις μερούλες θα ξέρουμε και setlist :stuck_out_tongue:

Ρε παιδια τι μαλακια ειναι αυτη.
Θα έρθουμε από πόσα χιλιόμετρα, μόνο ο ένας εχει εισιτήριο καμπινγκ, κάποιοι έχουν πάρει απλό διήμερο γιατί δεν είχαν πάρει πρέφα το καμπινγκ και οι υπόλοιποι θα αγόραζαν απέξω…
Και μας ειπαν τικετ χαουζ ότι όποιος δεν εχει combo τικετ δν μπαινει καμπινγκ…δηλαδη 1-2 στη σκηνη των 5 ατόμων που έχουμε και θα είναι άδεια και οι υπολοιποι στο αυτοκινητο; WHAT THE FUCK?

Μαλακία, αλλά στην Ελλάδα ζούμε, κάπως θα μπουν και οι υπόλοιποι…

3 Likes

Το άτομο που έχει αναλάβει το συγκεκριμένο θέμα είναι επιεικώς καθυστερημενος…οποιος πηρε εισιτηριο καμπιγνκ δλδ θα έρθει με δίκη του ατομική σκηνή; Σκηνή και άτομο; μέσα σε αυτή δεν θα χωράνε άλλοι; έλεος…

Ρε μαν γιατί δεν το έτρεξες λιγο νωριτερα να βγαλεις ακρη? Βασικά αλλαγή εισιτηριών χρειαζοταν και μάλλον γινοταν. Αλλά και συ χθες ρωτας εδω μεσα αμα κάποιος μίλησε… Συγνώμη αλλά εσύ είχες θέμα, εσύ έπρεπε να μιλήσεις . Ειχαν πει εδω και κανενα μήνα οτι δεν έχουν μείνει πολλά για καμπινκ χτες ειπαν οτι 9 το βραδυ παπαλα. Εσυ τους πήρες σήμερα? Κια στα φεστιβαλ του εξωτερικου δνε μπαινει κανεις στο καμπινγκχωρις εισιτήριο καμπινγκ. Δεν παει ανα σκηνη αλλά ανα άτομο. Να ξέρουν ποσους και ποιους έχουν μέσα στον χώρο (επίσης ειναι και μπανια, τουλέτες κτλ). Τέλος πάντω, καταλαβαίνω τον θυμό σου, αλλά είναι απολύτως λογικό οτι όλοι όσοι μπουν πρέπει να έχουν εισιτήριο καμπνγκ. Αλλά όπως είπε και ο φίλος από πάνω, κάπως θα μπουν. Λιγες μερες νωρίτερα να το χες τρέξει και πιστεύω θα είχε βγει άκρη

1 Like

vasika sta festival tou e3oterikou to pack einai me to camping automata u don’t have to buy a special ticketo (toulaxiston sto Wacken kai sto Graspop pou xo paei)

1 Like

Μηπως εισαι το ατομο που εχει αναλαβει το καμπινγκ του ροκγουειβ και για αυτο θιχτηκες;
Στα περισσοτερα φεστιβαλ του εξωτερικου που ξερω ειτε γιατι εχω παει ειτε γιατι το εχω ψαξει ή εχουν παει γνωστοι μου, ολοι οσοι εχουν εισιτηριο δικαιουνται και καμπινγκ = δεν μενει κανεις στο δρομο και μαλιστα το πληρωνουν. Έστω και 5 ευρω να ειχε παραπανω το καμπιγνκ οι μισοι δεν θα επαιρναν, Κλασικη νοοτροπια έλληνα να αγοράζει χωρίς να χρειάζεται. Στανταρ πολλοι απο αυτους που πηραν με καμπιγνκ δεν θα μεινουν καν. Και στην τελική αμα δεν εχεις υποδομες μη το κανεις ρε φιλε και μην απορεις και κλαιγεσαι γιατι ολοι επιλεγουν ξενα φεστιβαλ (ή κοινώς βουλγαρια) και οτι δε ερχονται μεγαλα ονοματα…
Και τέλος το θεμα δεν ειναι οτι δεν το ετρεξα εγω ρε μαν, εγω για την παρτη μου καβατζωμενη ειμαι αλλα ξερεις υπαρχει και παρεα καποιες φορες που ειτε δεν μπορουν να εχουν ολοι λεφτα ταυτοχρονα ειτε δεν καθονται πανω απο ενα πισι να βλεπουν οτι μαλακια ανεβαζει το “rockwave” είτε δουλεύουν οι καημένοι και όταν είσαι και από την άλλη ακρη της ελλαδας (ευρώπης) δεν δίνεις 80αρικα για την πλακα σου χωρις να εισαι σιγουρος αν θα παρεις αδεια κλπ…

Στα περισσότερα έχει πακέτο με ή χωρίς camping

Μου λέει σε κάποια φάση (νομίζω μεσημέρι πριν τη δεύτερη μέρα του Into Battle Fest πέρσι τον Δεκέμβρη), “δεν πίνω” και του λέω "τι δεν πίνεις ρε μαλάκα; έχουμε πιει από 5 μεγάλες ο καθένας σε 2 ώρες και απαντάει ο θέουλας “ε άμα μου την βάλεις μπροστά θα την πιώ” :stuck_out_tongue:

5 Likes

man pragmatika gia auta ta 2 pou 3ero den eida gia xoris camping dioti to camping site einai edos festivalikou xorou alla ektos stages xorou. sto Graspop eixe 1 day tickets opou an den eixes to sosto vraxiolaki den anoige i porta gia na peraseis (yeah extra metra gia na min boun tipota treloi kai tous anatina3oun olous an valeis pos to belgio einai dipla stin galia)

Δεν θίχτηκα καθόλου απλά ως πρωην συναυλιακός κράχτης και γνώστης πλεον από συναυλίες εξωτερικού, έχω σταματήσει να κατηγορώ για τα πάντα το Ελλαδιστάν. Άρχικά να αλλάξουμε εμεις την συναυλιακή παιδεία μας (γιατί δεν έχουμε , μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε) και μετά να αλλάξουν και οι διοργανωτες, ξέρουμε τις πατατες που έχουν κάνει. Δεν δουλευω στην Didi αν και θα ήθελα γιατί βλέπω κάποια πράματα στα social media που μόνο για γέλια είναι. Στο θέμα μας όμως. όντως στο graspop μαζί με το τικετο παίρνεις και είσοδο για καμπινγκ. ΑΛΛΑ, ο χωρος ειναι τεράστιος. Πρακτικά αυτο δίπλα στο terravibe δεν υπάρχει χώρος. Σε άλλα φεστιβαλ (download ka) το camping είναι ξεχωριστό. Οσοι μπαίνουν μέσα πρέπει να έχουν εισιτήριο άσχετα με σκηνές που λες. Αυτό για την Βουλγαριά ας πάνε. Μας τα πρήξαν φέτος με Βουλγαρια αλλά πέρα απο Sabaton, Maiden, Priest Που θα δουμε εδω ολο το line up ειναι παπαριες (με εξαιρεση POZ και προσωπικους αγαπημενους Kutlur schock) Εδω ένας άλλος πριν κάτι μέρες είπε (Ο Λωρης φαίνρει αλτερνατιβ, οποτε παω Βπυλγαρια) Αυτοί είμαστε ρε πουστη μου να λεμε τους volbeat αλτερνατιβ οποτε παμε στους γειτονες για να κανουμε"ζημια" στον Λώρη. Κλαιω με την μαλακία που μας βαράει. Τέλος αφου λες εσυ εισια καβατζομενος αλλα οο φίλοι το θέμα, αν εσυ το ξερες πες τους "κινηθείτε ρε παιδια, πάρτε ενα τηλ) Δηλαδή τα εισιτήρια υπηρχαν απο Νοεμρη, δεν βγήκαν τελευταίο μήνα. Τέλος πάντων, καλή καρδιοα, θα βρείτε ακρη αλλα μην το αφήσετε για 19 Ιουλη

https://downloadfestival.co.uk/tickets/

Τα περισσότερα φεστιβάλ έχουν εισιτήρια με κάμπινγκ η χωρίς, quiet η όχι, μονοημερα ή τριήμερα κλπ κλπ.

2 Likes

όχι δεν είμαστε…αυτοί

Και πιστεύω ότι θα αποδειχτεί από την υποδοχή που θα έχουν αυτές οι μπαντες από το κοινό ( εμάς )

1 Like

Έτσι την πατάω κι εγώ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εσύ και ο @pantelis79

2 Likes

χαχα η πεθεροπληκτη με τους μειντεν … !

Χρονοπουλος λεει πως εφυγαν 25k

5 Likes

Πιθανότατα ισχύει, πριν από ένα μήνα περίπου είχαν ήδη φύγει πάνω από 23000, οπότε… Πιστεύω θα έχει 30-32k κόσμο. Προσωπικά έχω τουλάχιστον 4 γνωστούς που θα έρθουν 100% και δεν έχουν πάρει ακόμα εισιτήριο και δεν είναι καν βαμμένοι μεταλλάδες, οπότε υποθέτω θα είναι πολλοί ακόμα σε αυτό το στυλ. Συνήθως σε μεγάλα events στην πόρτα γίνονται 2-3 χιλιάδες εισιτήρια άλλωστε.

2 Likes