Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

οχι ειναι ευρωπαικη περιοδεια μεχρι στιγμης και ποτε δε το χρησιμοποιουσαν στην Ευρωπη,ουτε καν το 16

Ποτε δεν παρατηρησα σε οσα βιντεο εχω δει οτι παντα κυκλοφορει στην αλλη ακρη του Ατλαντικου :disappointed:

Όντως είχε γίνει χαμός στο περιστέρι αλλά κάτι μου είχε φανεί off στην όλη φάση. Δεν είχαν εντυπωσιακά σκηνικά, ήταν λίγο άρπα κολα εκείνη η περιοδεία . Η εμφάνιση τους για το brave new world ήταν κλάσεις ανώτερη και γενικά μεγαλειώδης , κατά την γνώμη μου και η καλύτερη τους ως τώρα στην Ελλάδα , εξαίρεση το 1988 που δεν πήγα. Γενικά προτιμώ τις περιοδείες τους για καινουρια άλμπουμ, μάλλον είμαι η εξαίρεση, αν και η φετινή τους περιοδεία φαίνεται εκπληκτική.

1 Like

file nomizo oti kaneis la8os edo. to xan mexri kai merika dates prin to telos tou tour to 16 (some euro dates included)

1 Like

Εγώ πάντως τους είδα περιστέρι, την μέχρι και το piece of mind περιοδεία και την έως και το 88" περιοδεία. Καλύτερη ήταν όμως σε ένα κλειστό στη γλυφάδα για την προώθηση του a matter of life …
Δεν ξέρω γιατί αλλά ήταν σούπερ

4 Likes

αναφορικά με το περιστέρι, συμφωνώ απόλυτα για τα σκηνικά που λες, ήταν υποτυπώδη, βέβαια αυτό κατά τη γνώμη μου δεν κατατάσσει την συναυλία ως αρπαχτή (στην τελική, εξαρτάται τι επιθυμείς να δεις, συναυλία ή σοου;). ωστόσο, η μπάντα ήταν λίγο σε περίεργη φάση, ο ντίκινσον όχι και στα καλύτερα του, οι τρεις κιθαρίστες ψάχναν τα πατήματα τους, και σε γενικές γραμμές αυτή στον αγιο κοσμά (2000 bnw tour) ήταν αρτιότερη. ωστόσο, η καύλα του κοινού ήταν εξωπραγματική…

3 Likes

ρε παιδες μπηκα tickethouse να παρω εισιτηρια…ενω οι τιμες ειναι στα 60ε οταν παω να ολοκληρωσω την αγορα βαζει 6ε καπελο στο καθε εισιτηριο…ξερετε γτ?

Ολες οι αγορες μεσω ιντερνετ εχουν καπελο 10%. Το ιδιο νομιζω οτι εχουν και απο τον Γερμανο. Αν πας και το παρεις απο το Τικετ Χαουζ, το πληρωνεις 60 ευρω, ειτε με μετρητα, ειτε με καρτα.

thanks φιλε…κανονικα δε θα πρεπε να δινουν κινητρα για ιντερνετικες αγορες κ οχι απο καταστηματα?

1 Like

Ειναι λιγο debate αυτο. Κατανοω να υπαρχει ενα service charge στις αγορες μεσω internet, αλλα ΜΙΚΡΟ. Οχι 10% και μαλακιες, ας το βαλουν 1 ευρω ανα αγορα. Τωρα απλα βγαζουν λεφτα απο εκει.

EDIT: Εννοειται νο.1 ΚΛΕΦΤΕΣ σε αυτο ειναι γνωστα sites του εξωτερικου, τα οποια εγω πλεον αποφευγω ΠΑΝΤΑ οταν υπαρχει εναλλακτικη (γκουχ γκουχ eventim το χειροτερο γκουχ γκουχ).

1 Like

file parta apo to ticket house den a3izei 6$ tarifa. fuck 'em

4 Likes

Livenation μεγαλύτεροι κλέφτες. Για TICKETLESS entry, ούτε print at home, ούτε αποστολή εισιτηρίου, ούτε τίποτα: 1.75 facility fee και 9 (εννέα) service charge στους Maiden. Face value 65, πληρώνεις 75+.

1 Like

Eventim 35 ευρω υποχρεωτικο κουριερ. Απο αλλες γερμανικες σελιδες χρεωνουν 5, ας πουμε. Απο αλλες χωρες, ακομα πιο κατω. Και οι μαγκες της eventim πολλες φορες δε δινουν καν pdf, το 35αρι ειναι η μονη επιλογη αν δε μενεις Γερμανια. Αλλα κοντραρει σκληρα η livenation που περιγραφεις.

1 Like

Τι κάνουνε ρε μλκες??? πατημένα τα 60 απίστευτα πράγματα

20 Likes
8 Likes

Μακραν η πιο επαγγελματική μπάντα στον τρόπο λειτουργίας της στην ιστορία του Metal ίσως και του rock γενικότερα. Σχεδόν πάντα όλα άψογα, όλοι οι μουσικοί σε άριστη φυσική κατάσταση, ολική αποχή από περίεργες ιστορίες με καταχρήσεις, απόλυτος επαγγελματισμός . Βέβαια αυτό έχει και τα κακά του , π.χ σε σχέση με τα setlist των περιοδειών τους, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.

5 Likes

Φαντάζομαι τον μέγιστο Στηβ Χαρις κάθε βράδυ . OCD στο +άπειρο οι θεοι

OCD-C%20Band

1 Like

Ίσως και εκτός μουσικής.

5 Likes

Γι’ αυτο ειναι η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ LIVE ΜΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

και τα μυαλα στα καγκελα

9 Likes

Τσίμπησα τικέτο, όλα ποπα!

Το πλάνο είναι να κάτσω όσο πιο πίσω γίνεται, αν υπάρχει πτυσσόμενο καρεκλάκι ακόμα καλύτερα, να πιώ τις μπυρίτσες μου, θα απολαύσω το σόου, να πω 10 μαλακίες με τη παρέα ΚΑΙ όποιο 20χρονο ιδρωμένο τσουτσέκι χωρίς μπλούζα πέσει πάνω μου και αρχίσει τα αου αου και πιτς και μαλακίες, θα του γαμήσω το κέρατο ή καμιά μάνα με συνοπτικές
:wink: :kissing:

απ δη αηρονς κατά τα άλλα \m/

12 Likes