Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Λούπιν <3

2 Likes

που να κάνει κάνα λάθος να σου ρίξει και την μπύρα δηλαδή :stuck_out_tongue:

4 Likes

Του γαλαξία πες

2 Likes

plot twist - πίνεις λίγες παραπάνω μπύρες από όσο πρέπει και ξεκινάς το πιτ εσύ χωρίς μπλούζα :blush:

4 Likes

Μην το γελας καθολου, το εχω δει να συμβαινει σε γνωστους αυτο… :wink:

1 Like

Αργούν ακόμα αλλά ανυπομονώ για τα pro shots σαν αυτά που είχαν δημοσιεύσει για την BoS tour . Αυτά που παίζουν με 3 διαφορετικές κιθάρες ο καθένας :sunglasses:

4 Likes

Δεν παιζουν σε κανα φεστιβαλ;

To μεγαλυτερο μερος της περιοδειας ειναι σε σταδια. Νομιζω εχουν παιξει σε ενα φεστιβαλ μεχρι στιγμης και σημερα παιζουν στο Sweden Rock.

paizoun kai graspop alla den exei perasei to date akoma

Σε κλειστά παίζουν κατά κύριο λόγο, έχουν και αρκετούτσικα φεστιβάλ, αλλά όχι κάνα RaR ας πούμε που γίνεται όλο broadcast και βγαίνουν τα proshot αμέσως.

1 Like

Μόνο Maiden😂

8 Likes

Χαχαχαχαχα :rofl::grin:

1 Like

Μια σημαντική ερωτηση: Υπάρχει κανεις που εχει παρει εισιτήριο 2ημερου με καμπιγκ και τελικά ΔΕΝ θα μεινει καμπιγκ ωστε να το αλλαξουμε με το απλο 2ημερου που εχω παρει?
Βοηθάτε ! :smiley:

Πηρα και εγω για Πραγα αφου μενω Τσεχια τα τελευταια χρονια …

image

Εδω γινεται σε αεροδρομιο η συναυλια … Αντε να δουμε τι θα δουμε αν και απο τα videos μια χαρα σουπερ θα ειναι …

3 Likes

To review tou Guardian gia to Download, sto opoio ksexwrisan mia mpanta pou 8a kerdisei eukola opadous sto Rockwave:

“Denmark’s Volbeat conquer Friday with the ease of future champions, attracting a colossal and word-perfect crowd to the main stage”

4 Likes

εδώ θα μιλάνε όλοι μεταξύ τους. Μακάρι να βγω λάθος

1 Like

λίγο πολύ περιμένω και εδώ να ξεχωρίσουν …

2 Likes

Έχω αρκετή προσμονή για δαύτους. Ελάχιστες είναι οι μπάντες που μπορούν να μεταμορφώσουν ένα μέτριο ή απλά καλό υλικό σε τέρας επί σκηνής. Μακάρι να τα καταφέρουν.
Αν και…

6 Likes

Πέρα από την πλάκα το κακό είναι ότι οι Maiden έχουν συνήθως από μέτρια έως ασύμβατα support. Όταν άνοιξαν οι anthrax τις συναυλίες τους στην Αμερική, νομίζω πέρσι η πρόπερσι ,το κοινό ήταν πολύ θερμό. Τώρα για volbeat , συγγνώμη παιδιά αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου μουσικά και θα τους «δω» τελείως αδιάφορα. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο παράλογο κάποιος που γουστάρει Maiden να μην αντέχει μπάντες σαν τους volbeat. Το θέμα με τους Maiden είναι ότι συσπειρώνουν σε απίστευτο βαθμό το μέταλ κοινό , εξού και η εμπορική τους επιτυχία παγκοσμίως , αλλά δεν πολυεχουν και πολλούς «ανοιχτόμυαλους» οπαδούς που ακούνε εναλλακτικό ροκ, ποπ κ.λ.π όπως π.χ οι Metallica που είναι πιο mainstream μπάντα ειδικά στην Αμερική.

1 Like

Ισχύει, οι περισσότεροι οπαδοί των Metallica δεν είναι μεταλλάδες αντίθετα με τους οπαδούς των Maiden

8 Likes