Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

καλά ναι , συμφωνώ. Η βάση είναι μεταλ . Εγώ άργησα χαρακτηριστικά να τους μάθω και να τους εκτιμήσω . Τους είχα για μια απλά hard rock μπάντα , λόγω των hit songs που μου άρεσαν εξαρχής βέβαια . Αλλά κατάλαβα ότι είναι κάτι παραπάνω . Από who they are μέχρι lonesome rider & sad man’s tongue . Οι πινελιές που χώνουν & συζητάμε εν προκειμένω , είναι φοβερές και για αυτό με κέρδισαν

έχουμε και ένα πρόσωπο στην κοινωνία :stuck_out_tongue:. Ξεδιάντροπα μόνο Lana del Rey και Amy Winehouse

3 Likes

Ο Michael είναι ο μεγαλύτερος καλλιτέχνης που έχει βγει ποτέ, απλά δε γίνεται να μην αρέσει σε κάποιον. Madonna μ’αρέσει όλη της η πορεία, με αγαπημένο το Hollywood. Γενικά η καλή ποπ είναι και γαμώ τις μουσικές γιαυτό και οι Ghost θεριζουν <3

4 Likes

ξερεισ τι συμβαινει στις συναυλιεςσ των metallica αλλα δεν θα συνεχισω δεν θα βγαλουμε ακρη

Τι συμβαίνει πες μας

να σου πει ο αλλος

Οχι εσυ μιας και τα ξέρεις τόσο καλά

Εντάξει παιδιά τα ίδια λέμε, εγώ ανακοινώθηκε το setlist και είχα βγάλει μαθηματική συνάρτηση με το γιατί θα έπρεπε να παίξουν κάποιο από το Somewhere in Time και γιατί το For the greater good of god δεν είναι το πλέον κατάλληλο να παίξουν από το A Matter of Life and Death και οι μισοί μου γνωστοί που θα έρθουν πανηγυρίζουν στην καλύτερη για το Hallowed, στην χειρότερη για το Fear of the dark. Μια φίλη μου μάλιστα ξετρελάθηκε με το καπελάκι του Bruce στο fear και με ρωτούσε αν θα το φοράει και στην Αθήνα.

Τους χρειαζόμαστε όλους αυτούς αν θέλουμε να είναι 30.000 κόσμος και μόνο καλό θα κάνει σε όλους μας να έρθουν.

10 Likes

σε σχεση με το φαμιλυ δεν ξερω τιποτα. να στα πει ο αλλος

νομιζω το πιο αστειο ειναι το εξυπνος αλλα δεν ειμαι σιγουρος

1 Like

Το φαμιλυ είναι άλλο στορι

ναι αλλα ο αλλος ειναι φαμιλυ οποτε γνωριζει καλυτερα

Rockwavers, έχουμε κάτι πολύ σημαντικό να σας πούμε!

Αν είσαι και εσύ κάτοχος του ειδικού διήμερου εισιτηρίου για το Rockwave Camp 19 & 20 Ιουλίου, συμπλήρωσε τη φόρμα εγγραφής, που θα βρεις στο παρακάτω link και επιβεβαίωσε τη συμμετοχή σου!

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdMrxQ7gcOOy1rGBP…/viewform

Η εγγραφή είναι υποχρεωτική για την είσοδό στον χώρο και πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως και τις 9 Ιουλίου!

Όσοι δεν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία της εγγραφής μέχρι την παραπάνω ημερομηνία, δεν θα μπορούν να εισέρχονται στο Terra Vibe Camp Area, ακόμη και αν έχουν το ειδικό εισιτήριο!

Mηηηηηηηηηηηηηπως αυτό σημαίνει ότι ίσως υπάρξουν και άλλα εισιτήρια καμπινγκ;;;

το 60% οσων θα ειναι στο λαιβ,δε νομιζω να εχουν ξανακουσει τα clansman και sign of the cross αλλη φορα.

and that’s their problem

2 Likes

Και που είναι το περίεργο, από το 2001 και το 2003 έχουν να τα ακουμπήσουν.

Και 60% πολύ λες, εκτός κι αν βάζεις μέσα όσους τα άκουσαν σε κανά live του Blaze (που πόσοι να είναι και αυτοί;)

εννοει να τα ξερουν σα τραγουδια οχι να τα εχουν ακουσει live

α, τότε ας τα βρει με αυτούς που γράφουν πως στα λάιβ των Maiden πάνε αποκλειστικά τρου μεταλλάδες που φοράνε μόνο σωλήνες και perfecto :sunglasses:

1 Like

Ευχαριστουμε για το κοπλιμεντο :kissing_heart:

οχι ρε,λαιβ να τα εχουν δει.αφου εχουν να τα παιξουν κοντα 20 χρονια

1 Like

Ειδικό εισιτήριο εννοεί αυτό με κάμπινγκ η ολα τα διήμερα εισιτήρια ?