Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

επος.μονο εδω γινοντε αυτα.που εισαι αντρεα να δεις τα εργα σου.απεργιες συνδικαλισμοι,μαλακιες.μαγκιες.μπατσοι,αναρχικοι,επαναστατες,πορειες,αεροδρομιο με ελεγχους τις πλακας, ασοι εχουν παει εξωτερικο εχουν καταλαβει…ετυχε προσφατα να παω στουγκαρδη και μπερμινχαμ…

1 Like

Ελπίζω ότι αυτό είναι sarcasm. Ζω 6 χρόνια στο Λονδίνο και το μπουρδέλο που είναι τα τρένα τους είναι πραγματικά απίστευτο. Και φυσικά είναι όλα ιδιωτικά. Τόσο μπουρδέλο που οι περισσότεροι άγγλοι (με την εξαίρεση των αγγλων τζήμερων φυσικά) παρακαλάνε να επιστρέψουν στο κράτος ή να πάρει ότι μπορεί το TFL. Φέτος έγινε χαμός στη συναυλία των Stones στο Twickenham για παράδειγμα.

off topic αλλα δεν συγκρινεται η κατασταση ιδιωτικου με δημοσιου οργανισμου, απλα δεν εχουν καμια σχεση οσο και να το θες φιλε μου. ΠΑΝΤΑ αποδεικνυεται το κρατος ο χειροτερος επιχειρηματιας, ειδικα στο Ελλαδισταν δεν το συζηταμε, απειρα τα παραδειγματα…
Τωρα με αυτο που λες για Λονδινο που εχω παει 150 φορες και εχω παρει tube κ.α. πρωτη φορα το ακουω μεγαλε…

Εσύ έχεις πάει 150 φορές, εγώ ζω εδώ και το χρησιμοποιώ καθημερινά για να πάω σπίτι/δουλειά και δουλειά/σπίτι. Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι το tube αλλά τα τρένα. Ειλικρινά δε μπορείς να πιστέψεις για τι μπουρδέλο μιλάμε. Δες το λινκ. Και αφορά μόλις 2 εταιρείες.

Πάντως την ΤΡΑΙΝΟΣΕ την έχει αγοράσει Ιταλική εταιρεία και συγκεκριμένα η Ferrovie dello Stato Italiane από πέρσι αν δεν κάνω λάθος.
Μεγάλη μαλακία πάντως τέτοια μέρα να έχει απεργία.

man to 8ema einai oti den milame gia 1 mera alla gia 5 meres apergia se ena 10imero. ELEOS pia.

Έχεις δίκιο δεν το συζητάω καν

1 Like

einai re man opos to 12 (an 8umamai kala) pou mera para mera eixan apergies kai staseis ergasias OLOI tous. kai meta sou zitane kai ticketa gia service tou kolou gamo to mouni pou tous petage. tin idia malakia mas ekanan emas otan itan na anevoume thessalolini gia Helloween stin voulgaria opou akurosan to vradino traino kai itan kai starxidia tous se style “na kleisete me to porigoumeno” pou eftase kai me 1 ora ka8usterisei. fotia kai tsekouri se ola ta vismatomounopana kai NO TICKETA gia al8ies suginonies.

3 Likes

Καθίστε ωρε παιδιά, αριστεροί δεν είμαστε οι μεταλλαδες;; :grin:

Δεν είμαστε με τον λαό, το υπάλληλο κλπ;;.

Να πω την αμαρτία μου, αν είναι να κάνεις απεργία την κάνεις μέρα που ‘’ πονάει ". Ασχέτως αν δεν μας συμφέρει

Και για απεργία ελεγκτών στο αεροδρόμιο φοβόμασταν στους Helloween. Θέλω να πω, κατανοώ απόλυτα όσους έχουν εκνευριστεί

1 Like

Με τους ελεγκτές είναι χειρότερα, γιατί είναι “μονοπώλιο”. Πάντως ρε παιδιά εγώ δεν ξέρω κανέναν που να πηγαίνει με το τραίνο, είτε με αυτοκίνητα είτε με λεωφορεία δεν πάνε όλοι;

Ναι αλλά το λεωφορείο δεν είναι σχολικό να σε πάρει από το σπίτι σου και να σε πάει στη Μαλακάσα. Για να πας εκεί που ξεκινάνε τα λεωφορεία για το Terra Vibe θα χρειαστείς ηλεκτρικό και μετρό.

2 Likes

Ναι ρε, ΟΚ. Μόνο προαστιακό δε θα έχει εκείνη τη μέρα απ’ ό,τι έχω καταλάβει.

no den “eimaste” oute aristeroi oute de3ioi. einai kako na politikopiite to hard rock/metal oti einai aristeri mousiki (i de3ia analoga me to ti stirizei o ka8enas). kai oxi file den eimai me to KOLOVISMA pou ton evale o gnostos tou gnostou tou gnostou tou ypourgou sto dimisio (dioti dimosio itan ola auta mexri prosfatos [kapoia einai akoma] asxetos an ta 3epoulane siga siga), na nai ston poutso tou louloudia gia olous emas pou ergazomaste ston idiotiko tomea me xamiloterous mis8ous (eno autoi pernoun akoma paxilous mis8ous), na min tous niazei gia mas otan akrivenoun ta ticketa gia a8lies ypiresies, kai na vgenoun kai na kanoun apergia mono otan einai na tous miosoun ton mis8o, kai na gamane olous tous allous. pada xesmeno se exoun kai sena kai mena so Fuck’em na pane na psofisoun the fucking selfish bastards.

well exo paei kai fugei merikes fores me traino/proastiako dioti den eixa drivers license, kai itan pio ftino apo ta naulomena buses.

Τεμπέληδες ιδιωτικοί υπάλληλοι της ΤΡΑΙΝΟΣΕ.

Πεμπτη δεν εχει απεργια ε?τζαμπα αγχωθηκα. Για παρασκευη καβατζωθηκα με φιλαρακι που θα παει με αμαξι :grinning::grinning::grinning:

Η αληθεια ειναι οτι οι απεργιες πρεπει να γινονται οταν ποναει, αλλιως να μην γινονται καθολου. Τωρα αν θεωρουμε του υπαλληλους του οσε τεμπεληδες και βολεμενους ειναι αλλο θεμα

2 Likes

blink

3 Likes

TIL οτι οι χαραμοφαηδες δημοσιοι υπαλληλοι ακριβαινουν το εισητηριο για να πληρωνει ο αγνος και κατατρεγμενος ιδιωτικος υπαλληλος μετροιντ.

Ευτυχως που υπαρχετε και μας ανοιγετε και τα ματια.

3 Likes

Πονάνε τα ματάκια μας στα τελευταία posts… Ας ξαναγυρίσει η κουβέντα στο playlist των Maiden, δεν είναι για περισσότερα οι “ούτε δεξιοί είμαστε, ούτε αριστεροί” μεταλάδες.

5 Likes

Χτυπάνε τον αγνό μεταλλά στο ψαχνό μέσα στο κατακαλόκαιρο, ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΗΣ 20 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ!!!

2 Likes