Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

σωστος ο προλαλησας Leper, αφηστε τα πολιτικά γιατι το 99% εδω μεσα ειναι νυχτα μαυρη και με το συμπάθιο…

Αlexander λοιπον παιζει να ακουσουμε :rofl: ? To εχουν παιξει ποτέ Live ?

4 Likes

Ολοι στην αντί απεργία εννοείς χαχα

Παιδιά έχετε ακούσει κάτι για Μεηντεν;;

3 Likes

κατι ακουσα θα ρθουν αλλα δεν ξερω πότε… Καποιος ξαδερφος του κολλητου μου απο εγκυρες πηγες μου ειπε οτι μπορει να τους φερει ο δημητρης κατης στο φεστιβαλ χαλβα στα φαρσαλα, παιζει λετε ?

2 Likes

Το Φεγγαρόπαιδο που είναι ο Έβδομος γιος του Έβδομου γιου θα έρθει 2 λεπτά πριν τα μεσάνυχτα καπνίζοντας Ιερό καπνό…

5 Likes

Παρασκευή 20 Ιουλίου

Terra Stage
Iron Maiden: 21:30-
Tremonti: 18:45-19:45
Monument: 16:10-17:00

Vibe Stage
Volbeat: 20:00-21:15
The Raven Age: 17:30-18:30
WEB: 15:30-16:00
Rollin’Dice: 14:00-14:45

3 Likes

Ξενέρωσα που θα έχουμε 2 stage…
Θα προτιμούσα να ήταν όλα τα συγκροτήματα σε ένα…

1 Like

Συμφωνώ… Χάνουμε τώρα την θέση στους Maiden για Volbeat;;

1 Like

Αυτό που κάποιοι προσπαθούν να πολιτικοποιήσουν τη μουσική ανάλογα με αυτά που πιστεύουν είναι γεγονός. Θυμάμαι πριν 3 χρόνια, σε εκείνο το διχαστικό δημοψήφισμα, είχε κυκλοφορήσει ένα κείμενο που έλεγε ότι τα Διάφανα Κρίνα δεν είναι για όλους. Ούτε λίγο ούτε πολύ ο συντάκτης του άρθρου υποστήριζε ότι τα Κρίνα δεν είναι για τους “μενουμευρώπηδες” και τους “γερμανοτσολιάδες”. Τα Κρίνα λέει είναι μόνο για αυτούς που θα ψηφίσουν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα !!!

Ό,τι νά 'ναι πραγματικά. Και ευτυχώς που βρέθηκε τότε κόσμος που έκραξε αυτό το κείμενο ότι είναι εντελώς διχαστικό για τους οπαδούς της μπάντας και άστοχο. Άντε τώρα να εξηγήσεις σε κολλημένα μυαλά ότι η κάθε μπάντα και ο κάθε καλλιτέχνης είναι για αυτούς που γουστάρουν και νιώθουν τη μουσική τους. Δεν έχει να κάνει με τις πεποιθήσεις του κάθε οπαδού.

3 Likes

Ακριβώς αυτό…
Και πόσος κόσμος δεν θα δει καν τους volbeat για να μην χάσει θέση στους maiden…
Μεγάλη βλακεία αυτό κατά τη γνώμη μου…
Ποτέ δεν ήμουν φαν των 2 stages και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω με τους volbeat…

Δεν γίνεται αλλιώς μάλλον, μέχρι να στηθεί όλο το σκηνικό για τους Maiden θα θέλει πολύ χρόνο.

1 Like

Μια χαρά θέση θα βρεις και μετά δεν είναι και τοοοοοσο μακρυά οι σκηνές.

Μακάρι να έχεις δίκιο.

με τοσο κοσμο που θα εχει ακομα και να πας απο το ενα stage στο αλλο θα πρεπει να κανεις καταδρομικη

4 Likes

Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό ρε γαμωτο… Μια φορά έστω να δω μεηντεν σχετικά κοντά στη σκηνή

Αρχιδια και φέτος

Volbeat δεν χάνονται εξάλλου. Δεν γίνεται. Δεν παίζει

Αλλά βρίσκω πολύ θετικό ότι βγαίνουν νωρίς. Λογική ώρα η 9μιση γιατί θα κάτσουμε και μια ώρα να γλιτώσουμε τον πανικό

To Rockstadt στη Ρουμανία είναι ένα από τα φεστιβαλ που ανεβάζουν την τιμή όσο περνάει ο καιρός…
Επίσης όσο για τα τραίνα όχι δεν είμαστε μόνο στην Ελλάδα…στο Βέλγιο η SNCB κάνει κάθε καλοκαίρι απεργίες και πολύ χειρότερες από τις ελληνικές…(10 μέρες συνεχόμενες χωρίς τραίνα κλπ)…

*Επειδή θα ξέρουμε τελευταία στιγμή αν θα έχουμε αυτοκίνητο για μεταφορικό ή όχι…θα βρούμε καμιά θέση σε λεωφορεία αν πάμε στους σταθμούς που ξεκινάνε (Πεδιον Αρεως ή Στ. Λαρίσσης) ή θα πληρώνουμε ταξί; :stuck_out_tongue:

Με την αλλαγή ωραρίων το Μάιο χάσανε λίγο τη μπάλα αλλά μην ξεχνάς πως:

  1. αν έχουν απεργία έχει τρένα στις ώρες που ο κόσμος πάει από και προς τη δουλειά του.
  2. αν δεν έχουν ένα υψηλό ποσοστό απόκρισης στα χρονοδιαγράμματα χάνουν την άδεια τους
  3. οποιαδήποτε καθυστέρηση αποζημιώνεται (μιλάω για 30’ και πάνω)

Βέβαια, μην ξεχνάμε πως η δεξιά κυβέρνηση επανακρατικοποίησε πρόσφατα μία από τις πιο εμπορικές γραμμές (η Virgin East Coast έγινε LNER).

Στην Ελλάδα ο συνδικαλισμός είναι όπως όλα τα υπόλοιπα. ΓΤΠ. Αυτό δε σημαίνει πως το επιχειρείν και ο ιδιωτικός τομέας πάνε καλύτερα πχ και αν ήταν ολα ιδιωτικά θα ζούσαμε τις μέρες αφθονίας που υπόσχεται ο Κούλης

Having that said, δε νομίζω πως πολλοί θα επέλεγαν το τρένο για να πάνε στο χωράφι. Αυτό θα σήμαινε πως είτε θα έχαναν μέρος του σετ των Maiden ή πως θα γυρνούσαν με το πρώτο τρένο το πρωί…

Στα υπόλοιπα που συζητάτε, μια χαρά οι 2 σκηνές, θα έχεις αναμονή 15’ ανά μπάντα αντί για 45’.
Θα βοηθήσει και τους Maidenάδες που δεν ήθελαν να βάλουν ποπ στο ρεπερτόριο τους :joy:

man giauto me ta busia pou les den 3ero. oi perisoteroi ta kleinoun apo noris so den 3ero.

για οσους δεν διαβασαν τι ειχα ξαναγραψει, ημουν πριν 2χρονια Graspop. Στην 3η κατα σπουδαιοτητα σκηνη τελειωνουν οι θεοι sacred reich στις 21.00 και τρεχω στην μεγαλη για να δω σε 10’ maiden! Αμ δε!! Σφιχτο τειχος ατομων που δεν περνουσε καρφιτσα! Εσπρωξα αρκετα, πηγα 20-30 μετρα, πλακωθηκα με μια παρεα μαλακοβελγων αλλα κολλησα λιγο πιο μπροστα τους γιατι δεν αντεχα να δειρω αλλα 200 ατομα πιο μπροστα…:rofl:
“Απολαυσα” τελικα τους maiden απο 300 μετρα μακρυα και απο τις γιγαντοθονες αφου πραγματικα φαινοντουσαν κουκιδες…:disappointed_relieved:
Τωρα στην μαλακασα ισως γινει κατι παρομοιο αφου, κατ’εμε θα εχει >30.000 κοσμο… (110.000 στο Graspop…)

1 Like

Κρίμα για τους Volbeat…
Θεωρώ πολύς κόσμος δεν θα πάει στο Vibe stage να τους δει για να μην χάσει καλή θέση στους Maiden…

1 Like