Iron Maiden - The Book Of Souls

Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο, τα νέα κομμάτια live ακούγονται ακόμα καλύτερα, είναι η πρώτη φορά που γουστάρω τοσο πολυ να ακούω live τα καινούργια. Η μπάντα παίζει εξαιρετικά,ναι και ο Gers, ενώ ο Bruce ακούγεται μια χαρά ενώ το setlist (που συνήθως αλλάζει για 1-2 κομμάτια αργότερα) είναι αρκετά ικανοποιητικό. Και επίσης η εκτίμηση μου για το Book of souls έχει ανέβει, το ομώνυμο με τις σολάρες του, το Shadows of the valley, το Tears of the Clown δεν είναι πια τα απλά συμπαθηματικά κομμάτια των πρώτων ακροάσεων ενώ το Man of sorrows σκίζει τα σωθικά. Μόνο το Empire… μου φαίνεται αγχώνευτο,κουραστικό,ιδιαιτέρως υπερβολικό αλλα δε βαριέσαι!

μανου τσαο έρχεται τσαμπα και πάνε 10+ για πλάκα. Μέταλ τα πιο πολλά rockwave είχαν 5-7 παραδοσιακά, αντε κάτι 9/10 τα πιο κιμπάρικα και 2 και κάτι ψιλά όταν έκανε τις σουπερ αρπαχτές πριν 1-2 χρόνια… που ας πούμε του κάτσανε φτηνά απο ινδία οι iced earth.

:lol::lol:

ναί που απο απομονομένα κανάλια παιζει καμια πενιά όπου και όποτε δεν κάνει πιρουέτες…

Νταξ οι τύποι γαμανε.Ο dickinson είναι αλλού και ο Harris θεός

1 Like

Θέλω από αυτό που πίνει ο Bruce…

πραγματικά δεν περίμενα να είναι τόσο καλοί…τι κάνουνε ρε??

στην βουλγαρια ξερει καποιος αν θα παιξουν?μπας και πεταχτουμε να τους δουμε.

ενα χρονο μετα και κανεις δεν ασχολειται… ουτε καν οι ιδιοι ! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
*μεχρι και ανορθογραφος ειναι καποιος … ουτε στο google δεν τσεκαρει να δει πως γραφονται οι λεξεις και μετα θα εχει και γνωμη για αυτο που ΔΕΝ ακουει !

Ουτε ποστ δεν εχω κανει σε αυτο το τοπικ αλλα καταλαβαινω πως πικραθηκες απο τις αληθειες που γραφω για μεταλλικα και θες να θαψεις το γκρουπ που στο μυαλο σου ειναι ο αντιπαλος των μεταλλικα για την πρωτοκαθεδρια στη μεταλ :joy:

γελασαμε και σημερα! να’σαι καλα. απο οτι ειδες ουτε εγω εχω κανει σχολιο εδω . τα δικα σου λογια μεταφερω που εδω εχουν μεγαλυτερη αξια.

μανγκαι, ειστε 8?

Γιατι? Ρε συ drenie τι ακυρο ηταν αυτο?

ρε ειναι τρολλια . μην ψαρωνεις . ειναι μηπως και καταλαβουν κατι παιδακια εδω μεσα τι κανουν ολη την ωρα σε αλλα Threads.

Ναι αλλα η τρολια φερνει τρολια και ανουσιες συζητησεις και γινεται μπουρδελο το forum.

εεεεεεεεεεεεε τι λεμε τοσο καιρο ; Οτι υπαρχουν αυτα τα χαζα σχολια εδω μεσα και το γαμανε το θεμα.

Δηλαδη ποσο νοημα εχει να γραψω για μια καινουργια δουλεια … ειναι ΣΚΑΤΑ ! ή ΓΑΜΑΕΙ!

τι προσφερει στον γαμημενο τον διαλογο ; Ουτε σαν ανθρωποι δεν μπορουμε να διαφωνησουμε δηλαδη.

Και αν πει καποιος οτι η αγαπημενη του μπαντα ή μια απο τις αγαπημενες του ειναι οι Metallica, ο ιδιος ειναι … δεν ξερω και εγω τι ειναι (το φανμποης ειναι αστειο ) γιατι οι ιδιοι εκοψαν την Heavy metal μαγιονεζα απο καποιους και τους κρατανε μουτρα οποτε συμφωνα με το φτωχο τους το μυαλο οι αποψη αυτων των παιδιων δεν μετραει και μετραει των ιδιων επειδη ακουμε κουραδοΜΕΤΣΑΛ ! Ελεος δηλαδη. ΝΕ ΚΕ ;

εχει καταντησει αστειο να ειμαστε εδω μεσα 10 ατομα και να ερχονται τα γαμω τρολλ και να πηδανε την κουβεντα. Μπορω να το κανω και εγω και ακομα καλυτερα! Δηλαδη να μιλαμε μονο μεσω μηνυματων με καποιους ή στο φου μπου (Αν οχι απο κοντα ) για να μπορουμε να ανταλλαξουμε 4-5 μουσικες αποψεις ;

αν μου βρεις οτι εχω αδικο καπου , μαζι σου!

και φανμποης για τα βοδια ειναι οποιος βρισκει κορυφαιου επιπεδου δισκους σαν το Virtual X ή το St Anger (σαν συνολο γιατι αναλογα το γαμηστερομετρο του καθενος μπορει να βρισκει και καλα στοιχεια σε τετοιες δουλειες, αααα ρε @Vic οσο και αν διαφωνω μαζι σου σε καποια πραγματα , συμφωνω τοσο πολυ σε καποια αλλα ) ή να νομιζει οτι μια μπαντα ειναι ξεπουλημενη επειδη εχει επιτυχια σε ολα τα επιπεδα παρα τα λαθη της ενω ειναι μια χαρα γαμω ΜΕΤ(Σ)ΑΛ ολες εκεινες που αλλαζουν μελη σαν τα πουκαμισα για να μπορεσουν να μεινουν στην επικαιροτητα για να μην τους φαει η μαρμαγκα!

και ον τοπικ μια χαρα ειναι το Book of Souls . αν δεν ειχαν και αυτη την μανια να ξεχειλωνουν καποιες συνθεσεις θα ηταν στα ιδια επιπεδα και με το Brave New World . Σε μερικες δουλειες τους , μου λειπει η ψυχη …να βγαινει αυτο που κανουν απο την καρδια τους .

Οι μεγαλες μπαντες παντα προκαλουν μεγαλες ακραιες αντιδρασεις, εχεις δικιο στα οσα λες αλλα δεν εχει νοημα να κανεις το ιδιο εστω και για πλακα, τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω. Τα υπερβολικα θετικα ή υπερβολικα αρνητικα σχολια για Metallica και Iron Maiden ειναι φαινομενο απο τα 80’s, ποσο μαλλον τωρα με το internet που ο καθενας μπορει να γραφει ο,τι θελει ο,τι ωρα θελει.

ειπα εγω οτι εχει νοημα ; Απλα ειδες πως φαινεται ακομα πιο ανουσιο οταν το κανουν ανθρωποι που μπορουν να πουν και 5 πραγματα ;
Καμια διαθεση να κανω ολη αυτη την αηδια οταν μπορουμε να μιλαμε.

Αν εμενα δεν μου αρεσουν πολυ οι Maiden ή τελος παντων δεν με συγκινουν ιδιαιτερα απο ενα σημειο και μετα σημαινει οτι δεν τους σεβομαι ή οτι αν πω αυτα που φαινονται ως στραβα λεω την μια και μοναδικη αληθεια ;

Αλλα αν μιλαμε με γεγονατα και οχι με το τι φανταζεται ο καθενας , τοτε ειναι γραμμη υπερασπισης επειδη καποιος εχει ασχοληθει παραπανω με μια μπαντα απο οτι με καποιες αλλες. Οχι ρε θα μας αρεσουν ολες το ιδιο , θα τα βλεπουμε ολα σουπερ και οτι δεν μας καθεται καλα θα το λεμε ΣΚΑΤΑ!

Η μουσικη ενωνει, εγω αυτο ξερω. τωρα να την βγαζουμε εξω να την μετραμε … Απλα κομπλεξ.

όπως το st anger πχ που βγήκε καθαρά απο μέσα τους και παρ όλο που σαν δίκος ειναι σκατα μονο κ μονο επειδη βαλαν την ψυχη τους - γιατι αυτο θελανε να παιξουν οι Metallica τοτε - το κάνει σοβαρο δίσκο (απο σκατα). Εξήγησε μας λίγο τι είναι η ψυχή και πως δλδ την τοποθετούμε(!!) στην μουσίκη στην μαγειρική κτλ

Δεν κατάλαβες τίποτα πραγματικά .

Και εσυ που τα πιάνεις όλα για πες … γιατί έβγαλαν το st Anger ; για εμπορική επιτυχία ;