Iron Maiden - The Final Frontier

Είπαμε, είναι ρητορικό το ερώτημα :stuck_out_tongue:

Toυς Enforcer εννοει λογικα.

@Raziel666 : έχεις δίκιο για τον Gers, αν και η ουσία είναι οτι προτιμώ τον Smith από τους δύο.

Τώρα αυτο που διαπίστωσα στο φορουμ είναι οτι το να κράζεις τους MAIDEN σε κάνει να νιώθεις “cool” και “ωραίο” και “άνετο”.Ίσως και πιο ανοιχτόμυαλο.

Είναι το κόμπλεξ του κριτικού που βαθιά μες στη ψυχή του υποσυνείδητα μισεί οποιονδήποτε ξεχωρίζει με το ταλέντο του…Για κοιταχτειτε στο καθρέφτη…και όσο θα ειστε εκεί σπάστε και κανένα καβλόσπυρο…:slight_smile:

HAIL IRON MAIDEN - KINGS OF METAL ( ASK YOUR FAVORITE BAND…HAHAHA )

Παντως δεν ξερω και πολλες μπαντες που να μην εχουν επηρεαστει απο Maiden :stuck_out_tongue:

Γειά σου ρε Τζόρνταν Φρόυντ γίγαντα.

όταν μάθεις να σέβεσαι τη μουσική που ακούει ο άλλος τα ξαναλέμε.
πάντως συνέχισε την καλή δουλειά.:hippy:

αν μας δανείσεις ευχαρίστως.

@ GRACCHUS BABEUF :

Τι μας είπες πριν μερικά ποστ? Οτι η τελευταία δισκάρα είναι το ΒRAVE NEW WORLD …
Ρε φίλε, πόση διαφορά έχουν δηλαδη μεταξύ τους τα reunion album ποιοτικα?
Να μου έλεγες κανα 7th son να πω ΟΚ . Αλλά τώρα φάσκεις και αντιφάσκεις…

Όσο για τον Φροϊντ που ανέφερες είμαι σίγουρος οτι ο Οιδιποδας θα ειχε πολλά να σου πει – με πιάνεις ?

Γιατι υπαρχει καποιος νομος που να λεει οτι τα album μετα απο reunion πρεπει να ειναι το ιδιο καλα ή το ιδιο κακα ??

Ναι το Brave New World ειναι δισκαρα, και μαλιστα το αγαπημενο μου απο maiden, αλλα δεν υπαρχει λογος και τα επομενα να ειναι ιδιας ποιοτητας.

Παρεπιπτοντως, γιατι λεγεσαι ‘‘jordan33’’ ?? Το 23 φορουσε ο Θεος…

@the horror:

φιλαράκι η απάντησή σου απλά επιβεβαιώνει τα λεγόμενά μου. Όποιος έχει την μύγα…

Μην το πάτε εκεί δεν μπορω να σας ακολουθήσω…

:lol:

Και θα βραβεύσει ο ίδιος τον Pippen στο Hall Of Fame… Αχτύπητο δίδυμο στην ιστορία του μπάσκετ

Πραγματικα ζωγραφιζει σε αυτο το τραγουδι…απο την εισαγωγη μεχρι το τελος…αυτη την νοτα που πιανει στο ρεφραιν(??) εχει να την πιασει χρονια…αγεραστος

@Night*Sky

Εδω έχουμε χάσμα γενεών…Αν σου πω οτι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ αλμπουμ ειναι το VIRTUAL XI τοτε έχουμε θέμα ετσι?

Αλλά το ΒΝW δεν απέχει τόσο απο τα επόμενα ωστε να δικαιολογεί το θάψιμο όχι μονο του νέου αλμπουμ(που ειναι γαματο) αλλά και των μελών σαν προσωπικότητες και μουσικούς.

Οσο και να χτυπιέσται οι ΜΑΙDEN θα ειναι εδω για πολλά χρονια…και πιθανον τοτε πολλοι απο εσας να ακουτε βανδη και τσαλικη μαζι με το ξεκωλο στα σκυλαδικα…το εχω δει το εργο και σας μυριζομαι απο χιλιομετρα…

@Τζόρνταν Φρόυντ - Οιδίποδα - Λάιο:
Αν σε πιάνω, λέει, Ιοκάστη μου…

…σε αντίθεση με σένα που έχεις πολύ συγκροτημένα επιχειρήματα και τρόπο αντιμετώπισης όσων διαφωνούν μαζί σου: πρώτα τους λες ότι μισούν τους Μέηντεν επειδή λέει είναι τόσο πιο πάνω απ’ αυτούς, και μετά ζητάς εξηγήσεις γιατί δε γουστάρουν όλα τα reunion albums.

Με άλλα λόγια το ότι θεωρούν ότι οι Μέηντεν έχουν βγάλει δισκάρες αλλά μέχρι το BNW σημαίνει ότι κατά βάθος μισούν τους Μέηντεν, εκτός βέβαια κι αν το ότι μισούν τους Μέηντεν σημαίνει ότι τους αρέσει ακόμα και ένας δίσκος που έβγαλαν το 2000.

Με ξεσκέπασες.

:drunk:

Ολα αυτα δεν πιστευω να τα λες για μενα ε ??? :lol:

there’s a thin line between love and hate…από το ΒΝW…

Nightsky δεν σε ξερω δεν με ξερεις…οποτε οχι…

Αν ειμαι απολυτος ειναι επειδη μου τα πρηξατε και επειδη διεκρινα ειρωνια και κακια στα λογια σας …και τωρα επικαλειστε την αγάπη σας για το γκρουπ …

Αρα πετυχα αυτο που ηθελα…

33 ειναι η ηλικια μου φιλε …καλό το αστειο παντως…

Την αλλη φορα θα μπω σαν LORD OF THE DARKNESS ή CONQUEROR OF THE UNDERWORLD…einai pio piasariko.

Τζόρνταν προφανώς έχουμε διαφορετική αντίληψη περί του τί σημαίνει να “αγαπάς” ένα συγκρότημα.

Για σένα μάλλον σημαίνει να προσκυνάς οτιδήποτε βγάζει - στην προκειμένη περίπτωση, αν οι Μέηντεν ήταν η γυναίκα σου θα έτρωγες τρελή παντόφλα δικέ μου.

Δε φταίμε εμείς γι’ αυτό!

Όβερ εν άουτ.

@GRACCHUS BABEUF

αλλα μου λεει η αδερφη σου και η μανα σου

Χαχα, δεν έχω αδερφή. Την πάτησες.

Όχι μάνες, ρε.

Μοντζ σας εκλιπαρώ να μη σβήσετε ΤΙΠΟΤΑ.

back to dimotiko.