Iron Maiden - The Final Frontier

μακαρι να σκασουν στην ελλαδα.μια φορα στα 2 χρονια αξιζει ενα 70ρι.αλλοι δινουν 50 καθε σαββατο να ακουσουν νινο και ρουβα.και να ευχομαστε να ερχονται τετοια συγκροτηματα γιατι ολα τα καλα καποτε τελειωνουν.οπως οι scorpions που τερματιζουν την καριερα τους.

στο σχόλιο μου απλά λέω οτι δεν μπορείς να λες “βγάλε εσύ καλύτερο δίσκο αν δεν σου άρεσε…” είναι κάπως ρε παιδί μου…'και κανείς δεν μειώνει τους maiden με το να λέει οτι δεν είναι κάλος ο δίσκος…
όλοι ακούμε Maiden Και όλοι έτσι ξεκινήσαμε(και συνεχίσαμε)…
δεν τρέχει κάτι με το να πεις κάτι που δεν θα εξυμνεί την μπάντα

*παίζουν δυο ώρες Live??

ωραιο το λογοπαιγνιο.ισως ηταν υπερβολικο αυτο που εγραψα.αλλα σε μια εποχη που λιγα ειναι τα θετικα που μας κανουν να ξεφευγουμε απο τη μιζερη πραγματικοτητα,βγηκε αυτος ο δισκος.που οσο τον ακουω τοσο πιο πολυ μου αρεσει.ειδικα το talinsman ειναι φοβερο.

κοιτά…πάντα θα είναι κάτι το ξεχωριστό να βγάλουν οι Maiden δίσκο…
αλλά οσο δεν χρειάζονται τα “χάλια δίσκος” “0 συνθέσεις” και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, αλλο τόσο και περισσότερο δεν χρειάζεται να λέμε το πόσο γαματος είναι…είναι Maiden το 2010…δεν έχει νόημα.

Δλδ για να ξεφυγεις λιγο απο τη μιζερη πραγματικοτητα περιμενες τον 15ο δισκο των maiden?:-s

ναι.παντα με ταξιδευαν οι oi maiden.ειδικα με το somewhere in time.4 χρονια ειχαν να βγαλουν δισκο και ισως να μην ξαναβγαλουν.

Εχοντας ακουσει πολλες ακομα φορες τον δισκο, μου αρεσει πολυ… Απο τα reunion αλμπουμ ομως εξακολουθω να θεωρω κορυφαιο το Brave New World, μετα παει το A Matter Of Life And Death και μετα πανε καπου μαζι το Dance Of Death με το The Final Frontier… Τωρα δεν ξερω αν μου αρεσει πιο πολυ ή πιο λιγο απο το Dance Of Death γιατι εκεινο εχει βγει απο το 2003 και το εχω ακουσει πιο πολυ και το αλλο ειναι φρεσκο… Δεν περιμενουμε απο τους Iron Maiden να ξαναορισουν το metal αλλα εναν δυνατο δισκο με ωραια κομματια και ετσι ειναι το The Final Frontier.

Μια μικρή αλλαγή στην άποψή μου, το Wild Wind είναι μεν πολύ καλό, αλλά όχι τόσο καλό όσο είχα ενθουσιαστεί με τις πρώτες ακροάσεις, αυτό που γουστάρω πάρα πολύ τελευταία και τελικά μαρέσει περισσότερο είναι ο άνθρωπος που θα γινόνταν βασιλιάς.

Κάτι άσχετο.
Πόσοι έχουν δει την ομότιτλη ταινιάρα με Σον Κόνερυ και Μάηκλ Κέην;

το τσιμπησα σημερα,δεν εχω ακουσει νοτα ακομα!ηρθε η ωρα

Εκει βλεπεις ομως και απιστευτα μωρα…:wink:
Στους Maiden τι θα δεις? αντε κανενα ξωφαλτσο που πιθανον να συνοδευεται…:stuck_out_tongue:

παμε γερα για 200 σελιδες !!!

Εγώ έχω μόνο 97. 8)

σε εχασα κρις, τι εννοεις ?

Βy far ο καλυτερος δισκος της δεκαετιας

dont flame… :stuck_out_tongue:

Aυτά τα τραγούδια των Μaiden όσο περισσότερο τα ακούς,τόσο σε πορώνουν,τόσο σου κολλάνε στο μυαλό… Είναι όπως την μαγεία ρε γμτ…

Έτσι είναι ακριβώς…πιστεύω ότι και τα τέσσερα reunion άλμπουμς, άλλο λιγότερο, άλλο περρισότερο, θα μείνουν κλασικά:):!:

Άκουσα κι εγώ επιτέλους ολόκληρο τον δίσκο.Είχα ακούσει μόνο το ομώνυμο και το El Dorado τα οποία δεν μου άρεσαν καθόλου.Δυστύχως και ο υπόλοιπος δίσκος δεν είναι καλός.:frowning: Έχει και καλύτερα τραγούδια από τα προαναφερθέντα αλλά η άποψη μου είναι οτι μάλλον είναι στους 3 χειρότερους των maiden.Κρίμα γιατί ο προηγούμενος τους δίσκος ήταν πολύ καλός.

97 σελίδες εννοώ.
Σου προτείνω κι εσένα να βάλεις εμφάνιση 15 ποστ ανά σελίδα για να μη συγχύζεσαι. :stuck_out_tongue:

[SIZE=“3”]ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ[/SIZE]

Εισαι Θεος. :lol::lol::lol::lol:

(συγχαρητηρια κ για τα 20,000+ ποστς. εισαι ο final frontier μας :stuck_out_tongue: )