Iron Maiden vs Metallica

Σαφώς Iron Maiden…

Nαι αλλα εσυ λες οτι ο Axl αν ειχε λυμενο το μαλλι θα τον μπινελικονες. Πολλες φορες ο τροπος που εχει καποιος τα μαλλια του δειχνει και το στυλ που προτιμαει. Βεβαια δεν ισχυει παντα αυτο.[/quote]

ο axl ειναι περιπτωση

Nαι αλλα εσυ λες οτι ο Axl αν ειχε λυμενο το μαλλι θα τον μπινελικονες. Πολλες φορες ο τροπος που εχει καποιος τα μαλλια του δειχνει και το στυλ που προτιμαει. Βεβαια δεν ισχυει παντα αυτο.[/quote]

ο axl ειναι περιπτωση[/quote]
καλα οταν δεν εχουμε τι να πουμε…!

Nαι αλλα εσυ λες οτι ο Axl αν ειχε λυμενο το μαλλι θα τον μπινελικονες. Πολλες φορες ο τροπος που εχει καποιος τα μαλλια του δειχνει και το στυλ που προτιμαει. Βεβαια δεν ισχυει παντα αυτο.[/quote]

ο axl ειναι περιπτωση[/quote]
καλα οταν δεν εχουμε τι να πουμε…![/quote]

αμα εκανε ο dickinson τα μαλλια του ραστα να δω εσυ τι θα ελεγες…

ο axl ειναι περιπτωση[/quote]
καλα οταν δεν εχουμε τι να πουμε…![/quote] Θα ελεγα οτι παει κι αυτο το συγκροτημα… Ετσι κι αλλιως ο Dickinson απο μια συνεντευξη που διαβασα μου την εσπασε λιγο.

αμα εκανε ο dickinson τα μαλλια του ραστα να δω εσυ τι θα ελεγες…[/quote] Θα ελεγα οτι παει κι αυτο το συγκροτημα… Ετσι κι αλλιως ο Dickinson απο μια συνεντευξη που διαβασα μου την εσπασε λιγο. Δεν ειμαι απο αυτους που εχουν παροπιδες.

ΚΑΝΕΝΑΣ! :lol:

Αντιδραστικέ τύπε! :lol: :lol: :lol:

Maiden πάντα!

Αντιδραστικέ τύπε! :lol: :lol: :lol:

Maiden πάντα![/quote]

οχι εγω… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

maiden

Οι Maiden ειναι το καλυτερο heavy metal group αλλα οι Metallica εχουν εξελιχθει περισσοτερο. Βεβαια αυτο ειχε και το τιμημα του, αφου εβγαλαν 1-2 πατατουλες ολκης. Οχι οτι οι αλλοι δεν εβγαλαν. Τεινω προς τους Maiden επειδη ο ηχος τους ειναι πιο κοντα στα γουστα μου.

Αν και τα δύο συκροτήματα είναι μες στη δεκάδα των αγαπημένων μου προτιμώ τους maiden ίσως γιατί ήταν από τα πρώτα μου ακούσματα στη rock…

ισως οι maiden υπερεχουν των metallica στο οτι οταν καποιος ξεκιναει να ακουει metal ξεκιναει με maiden και τους metallica τους βρισκει πιο μετα(καπως ετσι ξεκινησα και εγω τη σχεση μου με το metal). Βεβαια και τα 2 συγκροτηματα τα λατρευω εξισου.

Πιστεύω εκεί που χάνουν οι Maiden στην Αμερικάνικη αγορά είναι το θέμα στίχων. Όπως και οι Manowar βέβαια. Εντάξει όλοι ξέρουμε αγγλικά αλλά αν προσπαθήσετε να μεταφράσετε τους στίχους πιστεύω θα σας φανεί κάπως. Πραγματικά πιστεύω πως η άποψη μου για Maiden Manowar θα έπεφτε αν μητρική μου γλώσσα ήταν η αγγλική

Αυτο απλως δειχνει οτι ειναι πιο δημοφιλεις, οχι απαραιτητα καλυτεροι.

Αυτο απλως δειχνει οτι ειναι πιο δημοφιλεις, οχι απαραιτητα καλυτεροι.[/quote]

Δεν νομιζω οτι ειναι πιο δημοφιλεις οι maiden απ’τους metallica. Πιστευω οτι και οι 2 ειναι εξισου δημοφιλεις. Απλα νομιζω οτι ο ηχος των maiden ειναι πιο “ευκολος” να ακουστει απο εναν που ξεκιναει να ακουει metal, ενω ο ηχος των metallica ειναι πιο βαρυς.

Παρότι φανατίλα Iron Maiden πιστεύω ότι οι Metallica έχουν πιοπολλούς οπαδούς στον κόσμο…
Νομίζω φαίνεται και από τις πωλήσεις.
Αλλά στην Ελλάδα πάντα Νο.1 …

Ακυρο ξεακυρο ξεθαβω το thread για να πω… Maiden…:p(ακομα κ μετα την φοβερη συναυλια που εδωσαν οι
Metallica…:? )

Το θέμα είναι το πιο έγκυρο γτ δε διαγωνίζονται μουσικά αλλά για το ποιο είναι πιο αγαπημένο συγκρότημα στους Έλληνες.

maiden παρα την τελεια συναυλια των metallica!!ας σκεφτουμε και το αλλο.αν ειχαν οι maiden να ερθουν 7 χρονια στην ελλαδα μπορει κανεις να φανταστει τι θα γινοταν σ’αυτη τη συναυλια?εννοω οτι μια συναυλια δεν μπορει να αλλαξει 20 χρονια ιστοριας

A αν ειναι ετσι τοτε οκ, το ειπα με την εννοια ,γιατι οτι δημοψηφισμα ανοιγει …καταληγει “ακυρο”.:-k