Iron Maiden vs Metallica

και το death magnetic ειναι χειροτερο απο το 100% της δισκογραφιας των maiden. ΕΤΣΙ…

Άρα το St Anger είναι 150% καλύτερο από το Death Magnetic
#-o#-o

ΑΚΡΙΒΩΣ!

νομιζω οτι δεν εχετε μαθει ακριβως την ουσια των ποσοστων…

η κότα έκανε τ’ αυγό ή το αυγό την κότα… :-k :-k

γιατί να υπάρχει vs σε αυτές τις μπάντες…ποτέ δεν το κατάλαβα…

γουστάρουμε και τους δυο φυσικά!!!

Γράφονται ωραίοι σουρεαλισμοί, έχει την φάση του

Για να υπάρχουν camping men και να γελάμε.

ευχομαι να διασκεδαζεις με την ψυχη σου, εγω περναω ζαχαρη:lol:

Είμαι σίγουρος, είναι προφανές ότι μπήκες απλά για να κάνεις εντύπωση.
Fake, πολύ fake όμως.

Metallica γιατι μου αρεσει πολυ η καντρι…:smiley:

μα γιατι να spammaρεις εδω?

Παιδια διαβασα ολο το θεμα, απιστευτο καψιμο… Αν και ειναι ‘‘αδικο’’ απο πολλους να συγκρινονται 2 τετοια Ιερα Τερατα θα πω και γω την γνωμη μου… Και οι 2 ειναι η ζωντανη ιστορια του metal και τα 2 αγαπημενα μου συγκροτηματα…

Οι Iron Maiden εχουν γραψει τους 3 απο τους 10 αγαπημενους μου δισκους ( Seventh Son Of The Seventh Son ο αγαπημενος μου ολων των εποχων, Number Of The Beast ο 4ος πιο αγαπημενος μου και Powerslave o 5ος…) , εχουν τον Αρχηγο και την ΘΕΙΚΗ φωνη του Bruce… Στα live τους ηταν και ειναι φοβεροι και εχουν κανει μεγαλες αλλαγες στο υφος τους στην διαρκεια της καριερας τους…

Απο την αλλη πλευρα οι Metallica εχουν βγαλει τους 2 απο τους 10 πιο αγαπημενους μου δισκους (Master Of Puppets ο 2ος και Ride The Lightning ο 7ος) εχουν τον πιο ΠΩΡΩΤΙΚΟ frontman James Hetfield… Στα live τους επισης σπερνουν, αν και με ξενερωνει που η φωνη του James δεν ειναι η ιδια πια, κακα τα ψεμματα… Οι αλλαγες που εχουν κανει στον ηχο τους ειναι φυσικα ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ, αλλα κατα την γνωμη μου η στροφη απο το Black Album και μετα αποτυχημενη… Το Load εχει 4-5 αρκετα καλα κομματια, αλλα τα Reload και St. Anger τα θεωρω πληρως αποτυχημενα… Το Death Magnetic μου αρεσε αρκετα και θεωρω κορυφαιο του, το Broken, Beat and Scared…

Ετσι αν και ειναι το πιο δυσκολο ερωτημα θα πω Maiden… Οι Metallica με ‘‘κολλησαν’’ με το metal και οταν ακουω τα τραγουδια τους ποτε δεν καταφερνω να μην χτυπηθω, αλλα οι Maiden, με εκαναν να μην ξεκολλησω ποτε, μα ποτε απο το metal και με πολλα κομματια τους δεν μπορω να μην ανατριχιασω οποτε τα ακουω…

So, IRON WHAT?

IRON FUCKIN MAIDEN

respect :respect:

[quote="“fake7,post:633,topic:2132”]

respect :respect:[/QUOTE]

έτσι.

Maiden.Kυρίως επειδή ήταν το πρώτο συγκρότημα που λάτρεψα.

αυριο θαχει καρτελακια?η να σκασω με μασκα eddie?

Γουσταρω και εγω μασκα Eddie, αλλα διαλεγω απο τωρα Eddie μουμια… :stuck_out_tongue:

MAIDEN γιατι…

-εχουν ωραια μασκοτ
-εχουν πιο ωραιο λογοτυπο
-πιο ωραιο ονομα
-δεν ειναι βλαχοαμερικανοι

  • ειναι καλα παιδια
    -εχουν καλυτερα μαλλια
    -εχουν πιο πολλους δισκους
    -βγαζουν μπεστ οφ καθε χρονο
    -εχουν ντικινσον
    -ειναι περισσοτεροι
    -δεν κλαψομουνιαζουν για το downloading
  • εχουν ηλιθιους στιχους
    -τα μισα τραγουδια τους εχουν μεσα ‘‘the’’
    -πετανε με αεροπλανο που πιλοταρει ο frontman τους

με λιγα λογια…γιατι?ΕΤΣΙ

Και οι δύο τα σπάνε αλλά οι maiden είναι άλλη φάση…!!!

Πως λεμε καλος χυμος ο αμιτα αλλα φρουλαιτ ααααλλοοο φρουτο?:p:p