Iron Maiden vs Metallica

Kι εγω συμφωνω.

Απο τη στιγμη που ολοι συμφωνουμε οτι οι Maiden ειναι η κορυφαια μεταλ μπαντα του πλανητη. 8)

και εγω συμφωνω μαζι σου iron_aris

μιας και βρηκα αυτη την επικη φωτο λεω ας ξαναζωντανεψω το θεμα…


:lol::lol::lol::lol:

και προτιμω τους metallicats γιατι απλα εχουν γραψει το πιο διαστημικο κομματι…
http://www.youtube.com/watch?v=q2nNBaaSXPs

[SPOILER]ειναι σαν να του λεει παρε τα @@ μου χαχα[/SPOILER]

BAN στον Ulrich τώρα λέμε…και άμπαλος και μικροτσούτσουνος

Iron Maiden όλη μέρα 8)

Ωραία.Μαζί με τον άμπαλο τον lars ξεθάφτηκε και αυτό το άκυρο πολ.#-o

08-09-2006, 14:57
post #2

Nough said

Ντροπή, μπροστά στο θεό…

Εγώ τι λέτε να ψηφίσω ?

[SPOILER]Oh well, wherever, wherever you are, Iron Maiden’s gonna get you, no matter how far[/SPOILER]

κλειδωστε το

[SPOILER]το αποτελεσμα εχει βγει[/SPOILER]

αχαχαχχαχαχααχ επικ η φωτό! :smiley: :smiley:

Καλά εννοείται maiden

OMG!Τι φωτο ειναι αυτη!
Τεσπα εγω ψηφιζω στεγνα Metallica!8)

maiden ρεεεεε

Άντε να πω κι εγώ την μαλακία μου αν και πιστεύω ότι η σύγκριση είναι άκυρη σε μουσικό επίπεδο. Σαν παιδί κι εγώ έχω περάσει και τις 2 φάσεις, στο γυμνάσιο αν θυμάμαι καλά ήμουνα φουλ μετάλικατσ-φανμπόης ενώ στο λύκειο φουλ μεηντενάς. Πλέον έχουν ξεπεραστεί αυτά και δεν συμπεριλαμβάνω κανέναν από τους δύο στις αγαπημένες μου μπάντες, βέβαια εννοείται ότι που και που θα παίξει δίσκος και θα τον απολαύσω.
Η γνώμη μου λοιπόν είναι η εξής. Από τη μία οι μετάλικατς δεν με έχουν απογοητεύσει σχεδόν ποτέ, όλοι τους οι δίσκοι μου αρέσουν από αρκετά ως πάρα πολύ, ακόμα κι ο άγιος θυμός. Εξαίρεση το κάργα βαρετό για μένα Σ&Μ, το οποίο δεν το θεωρώ και κανονικό δίσκο, οπότε το βγάζω απ’έξω. Από την άλλη οι μέηντεν έχουν βγάλει πολλούς δίσκους που βαριέμαι ελεεινά, αλλά τους δίνω το ελαφρυντικό ότι είναι πολύ πιο παραγωγικοί από τους άλλους. Επίσης έχω κόλλημα με το σέβεν σαν και “μάλλον” μου αρέσει λίγο περισσότερο από οτιδήποτε έχουν κάνει οι μετάλικατς.
Αποτέλεσμα: ισοπαλία. Get a life, σιγά μην ψηφίσω.

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα οτι είναι ψιλοάτοπη αυτή η σύγκριση αλλά όπως και να έχει οι Metallica ήταν, είναι και θα είναι all time favorite.:slight_smile:

Ειναι καθαρά θέμα γούστου, οπότε οι απόψεις δεν μπορούν να είναι άλλες απο υποκειμενικές, αφού βασίζονται στις εμπειρίες και στα βιώματα του καθενός. Και οι δύο μπάντες έχουν μεγαλουργήσει σε διαφορετικούς χώρους η καθεμία, οπότε η συγκριση γίνεται δυσκολούτσικη. Από την πλευρά μου πάντως, έχοντας περάσει περιόδους ως φαν και των δύο συγκροτημάτων, θα προτιμούσα μετάλλικα

Ennoeitai Miaden…

Προσωπικα Maiden χωρις 2η σκεψη.Εξαρχης μου αρεσε περισσοτερο η μουσικη τους συν οτι σε καποια φαση μου την εδωσε αυτη η υπερ-προβολη και υπερεμπορικοτητα των Metallica.Bεβαια στην συναυλια τους 2007 περασα τελεια καθως οι τυποι παιξανε απιστευτα τελεια αλλα οι Maiden τι να κανουμε…ειναι η πρωτη μου αγαπη!(και παντοτινη που λεει και η Lacta)

μεταλικα αλλα κ παλι δεν μπορειτε να συγκρινετε διαφορετικα ειδη

Μπαντάρες, με διαφορετικό βέβαια ήχο. Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με καμία. Βάζω όμως στο poll Maiden, καθώς τους ακούω γενικά περισσότερο καιρό. Αγαπημένοι πάντως και οι 2.

ΥΓ. Ας σκεφτούν μια περιοδία κάποια στιγμή και οι 2 μαζί. Αφού είδαμε Big4, ας δούμε και τους δύο μεγάλους του καθαυτό metal.