Iron Maiden

Μιλάμε για αντικειμενικοτητα όχι αστεία …

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αριστα το 20 ειναι οι βαθμολογιες λογικα

Για αντικειμενικότητα έχεις τον από πάνω.

Ο άλλος σίγουρα μέσα στην υπερβολή του κάνει και χαβαλέ , όπως πήγα να κάνω και εγώ . Μάλλον όμως δεν την βρήκες πετυχημένη την προσπάθεια . Σίγουρα δεν βοηθάς και εσύ πολύ όταν βάζεις 10 στο virtual .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εεεε πες μου ότι το st anger ειναι καλύτερο απο το VXI :stuck_out_tongue:

Νταξ δε θα συγκρίνουμε Θεουργήματα με λιμά. Κάντε κάνα St Anger vs Super Collider. Αντέχετε; Όχι όμως Risk γιατί Insomnia, Prince Of Darkness, Ecstasy, Time: The Beginning & End. \m/

Θεουργημα η ανεμπευστη μαλακία δεν είναι . Το st Anger επιτυχημένο δεν το λες αλλά τουλάχιστον είχε αρχιδια να προσπαθήσεις για κάτι . Και είναι γεμάτο με riffαρες που δεν έδεσαν σωστά μεταξύ τους για να γίνουν και πολύ καλά τραγούδια . Το άλλο είναι μάπα . Τέλος . Αν δεν γύρναγε ο βρασιδας που τους έριχνε στα αυτιά με το accident και το chemical ακόμα θα ψαχνοντουσαν .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θυμάμαι κάποτε είχα ξεκινήσει να συζητάω και εγώ με τον ignatios89 για Maiden… lol

Η λίστα μου:

ΙΜ - 10
Killers - 9
NotB, PoM, Powerslave, SiT, SotSS: 10
No Prayer - 6
Fear - 7
SotC - 7
VXI - 4
Brave New World - 8
DoD - 7
AMoLaD - 7,5
FF - 6
BoS - 7

Για ΒοS δεν έχω ακόμα οριστική γνώμη αλλά σίγουρα, στα αυτιά μου, έχει άνισες στιγμές με πολύ καλά τραγούδια αλλά και αδιάφορα - τραβηγμένα σε διάρκεια.

Αυτο /ομως δεν σημαίνει ότι είναι και καλός δίσκος (μιλώντας γενικά πάντα γτ μερικοί μπορεί να το λατρεύουν οκ) δλδ το VXI είναι μάπα που έχει ολοκληρωμένα τραγούδια(δεν μιλάω για την ποιότητα τους για ν προλάβω μερικους :p) ενώ το st anger που είχε σκόρπιες ιδέες δεν είναι???Διαφωνώ με το σκεπτικό σου.Και τα 2 χαλια είναι :lol:

Ναι, και τα 2 είναι χάλια. Και όντως, οι μεν θα προσπαθήσουν να βγάλουν χάλια+ το ένα και χάλια- το άλλο.

Σε αυτό το μήκος κύματος λοιπόν, θα πω ότι το ένα είναι σα να το έγραψαν παιδάκια στην πρώτη τους δισκογραφική προσπάθεια, θέλοντας να μοιάσουν στους Maiden και το δεύτερο είναι σα να μάζεψαν κάποιους αλκοολικούς/πρεζάκηδες μουσικούς (και παραγωγό) που είχαν πάρει σύνταξη και προσπάθησαν, αποτυχημένα, να παίξουν κάτι που θα θύμιζε το ένδοξο παρελθόν τους με low budget παραγωγή (γιατί τα υπόλοιπα τα έφαγαν στις εξαρτήσεις τους :p)

Δηλαδή πχ ακούς Inside the scream is silent, inside it must remain, no victory and no vanquished, only horror, only pain και δεν ανατριχιάζεις;

Καλώς τον και τον plex και όλους. Με ένα κομματάκι ξεχάστηκαν και το Lulu και το Anger. Το Death Magnetic εννοείται δισκάρα.

Για να μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, ας πάμε στο τοπικ του MegaDave. Βέβαια και αυτός εύκολα κερδίζει. [emoji14]

Όχι δεν το κάνει καλύτερο .στα δικά μου αυτιά όμως στο ένα βρίσκω κάτι να ακούσω , το δεύτερο δεν το πλησιάζω καν . Γούστα είναι αυτά . Για άλλους ισχύει το αντίθετο . Δεν είναι όμως καλό το ένα και αηδία το άλλο . Είναι αποτυχημένες προσπάθειες . Πάνω κάτω όπως τα λέει ο plex. Αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοι . Το st Anger έπαιξε καταλυτικό ρόλο στο να συνεχίσουν σαν συγκρότημα . Το άλλο δεν άλλαξε κάτι . Δεν έγινε κάθαρση στο συγκρότημα . Αυτό έγινε μόνο όταν έριξαν τους εγωισμούς τους και γύρισαν δύο βασικότατα μέλη .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

…δεν υπάρχει χρόνος για να γραφτούν ολόκληροι οι τίτλοι των δίσκων, τρέχουμε τώρα,δεν προλαβαίνουμε! :stuck_out_tongue:

Κόλλησε ο εγκέφαλός μου να βρει ποιο είναι αυτό: “SotC - 7”. Τέλικα μάλλον ήθελες να γράψεις “tXF”…

Δεν τα πάω και τόσο καλά με τις βαθμολογίες αλλά… i’ll bite,

Iron Maiden ως και Seventh Son όλα στο 10

από εκεί και πέρα…

No Prayer–6
Fear of the Dark–8
The X-factor–9
Virtual XI–5
Brave New World–9
Dance of Death–8
A Matter of Life and Death–7
The Final Frontier–7
Book of Souls–6

Αντικειμενικά το clansman μόνο βάζει όλο το st anger κάτω…Αντικειμενικά :roll:

Δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ . Θα κρατήσει για πάντα αυτό …

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

lol, όντως έγραψα με βάση το καλύτερο κομμάτι, δηλαδή το Sign of the Cross… που νομίζω έχει και το άρθρο ‘the’ στην αρχή οπότε και πάλι λανθασμένα το έγραψα :stuck_out_tongue:

Είμαι δουλειά ρε…

μαλλον απο βαρεμαρα συνεχίζουμε

Πάντως όταν ξεπερνάμε την ξερολιαση μας ακόμα και στην διαφωνία μας συμφωνούμε .

Like ! Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι Maiden δεν έριξαν τους εγωισμούς τους και γύρισαν δύο βασικότατα μέλη, το πορτοφόλι τους κοίταξαν.