Iron Maiden

Ας ευχηθούμε, σήμερα που είναι η επέτειος των γενεθλίων του, χρόνια πολλά και ευτυχή στον μεγάλο αρχηγό, Steve Harris!

2 Likes

Χρονια του πολλα λοιπον!

1 Like

Χρονια πολλα στον μεγαλύτερο συνθέτη και εμβληματικότερη προσωπικότητα ever

1 Like

Εστω και με μια μερα καθυστερηση Χρονια Πολλα στον μεγαλυτερο συνθετη, μπασιστα και αρχηγο της μεγαλυτερης μπαντας του γαλαξια που εγινε 61 ετων.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f5/ae/03/f5ae03eded9efac679c9d3071f1fc6ac.jpg

Πολυχρονος αρχηγε.

6 Likes

Οχι του γαλαξια του συμπαντος ολοκληρου.
Μια ξεκουρδιστη μπασια σου δισκογραφιες ολοκληρες.
Ολη μας η ζωη σε μια εικονα. Ο αρχηγος μπροστα ο trooper απο πισω.
Up the Irons.

1 Like

Αμήν

ο μεγαλύτερος συνθέτης , ο μεγαλύτερος μπασίστας της μεγαλύτερης μπάντας … nuff said

1 Like

Ο καλυτερος απ τους καλύτερους.
Χρονια πολλα αρχηγε.

1 Like

Κοιτάζω τωρα τα “τραγουδια” που έχει γράψει και ζαλίζομαι…οταν τα ακούω…αστο!!

Προσεξε πιεση και πινε πορτοκαλαδες.

2 Likes

Ρε μαλακα να μπαίνεις συχνότερα .

Μπα δεν γίνεται τιποτα.Τι να με κανουν οι πορτοκαλαδες για Maiden μιλάμε

Όταν θα σου λέει ο γιατρός " Τον Σεβέκ δεν τον ακουσες", θα κλαίγεσαι μετά και θα ζητάς συμβουλές.
Τότε ούτε λεμονόκουπα δεν θα σου δίνω.

1 Like

Γιατι ρε μεγάλε ζητησα να γινω καλά?

Επιτέλους!

1 Like

Επιτέλους, σε σοβαρό βινύλιο μερικά picture :stuck_out_tongue:.

1 Like

Η είδηση της επανακυκλοφορίας αυτή καθ’ εαυτή είναι βέβαια πολύ ευχάριστη - ποιος δεν θα ‘θελε σε μαύρο βινύλιο δίσκους των Maiden που στον καιρό τους δεν βγήκαν σε αυτό το format, ή βγήκαν σε περιορισμένα αντίτυπα ή σε picture disc κλπ.

Πέραν αυτού, για εμένα είναι και το τμήμα της δισκογραφίας των Maiden που απέκτησα με το που πρωτοκυκλοφόρησε κι όχι εκ των υστέρων. Έτσι, βλέποντας τα εξώφυλλα παρατεταγμένα, ανασύρθηκαν μνήμες που συνδέουν το κάθε LP με την κατάσταση στην οποία βρισκόμουνα την αντίστοιχη περίοδο.

Αυτή η αίσθηση της συμπόρευσης στο χρόνο συμβαίνει μόνο με τα πολύ αγαπημένα συγκροτήματα και, οσοδήποτε απατηλή μπορεί να θεωρηθεί, έχει ανεκτίμητη αξία την οποία δύνανται να επιβεβαιώσουν όσοι την έχουν βιώσει.

1 Like

Όλοι μας λίγο πολύ το έχουμε νιώσει αυτό. Και εγώ γνώρισα τους Maiden όταν έβγαλαν το X Factor ας πούμε και θυμάμαι πολύ ωραίες στιγμές από εκείνες τις μέρες, αν και ο δίσκος δεν μου έκατσε καλά στην αρχή.

H Heavy Metal εκκλησία του Χριστού: Μιλήσαμε με τον πάστορα που θα έδινε στον Χριστό το “Live After Death” των Iron Maiden. :smirk:

Λογικό αφου είναι θεϊκός δίσκος

2 Likes

Η ειδηση της επανεκδοσης των βινυλιων ειναι απο τα πιο ευχαριστα νεα που ακουσα τον τελευταιο καιρο. Οταν μου ηρθε το e-mail ελαμψε ενα τεραστιο χαμογελο στο προσωπο μου… :grinning:

1 Like