Iron Maiden

Εν τω μεταξύ το amazon είχε τα τα δύο του Blaze με 21,5 λίρες στην αρχή και τώρα τα πήγε 28. Αλητεία! Όλη η μούργα στο amazon!

Λιγοτερο απο ενα μηνα εγω,παω Αμβουργο

1 Like

Σαν σήμερα πριν 29 χρόνια κυκλοφόρησε ο καλύτερος δίσκος όλων των εποχών

3 Likes

fixed

Αν βγάλουμε το Β side του No Prayer For the Dying (το Can I Play with Madness δλδ) συμφωνώ.

Κάτι λάθος λέτε, δεν έχουμε 14 Απριλίου του 2009.

γιομίζω με μοναστηριακές και δεν σε πιάνω

Υπάρει και διάσημο bootleg από το '88, ακολούθησέ το και θα καταλάβεις λέμεεεεε

Μάλλον δεν είναι τόοοσο διάσημο για να μην το ξέρω :stuck_out_tongue:

Αν καταλαβαίνω καλά συμφωνάς πάντως ε…το γαμημένο μοναστήρι της φιξ με κάνει να δείχνω χαζός

Εννοεί το ομώνυμο των Maiden :wink:

Αφαιρείς τα 29 χρόνια από τις 14.4.2009 = 14.4.1980 (τσέκαρα wikipedia, όντως τότε κυκλοφόρησε). Τώρα αν το ομώνυμο είναι το καλύτερο των Maiden, δεν ξέρω, ίσως…

Αλλά το καλύτερο “όλων των εποχών” (fixed again) είναι το Seventh Son :grin:

αχαχαχαχα…ούτε καν…μόνο κάτι γραφικοί τύποι σαν τον Παντελή υποστηρίζουν τέτοιες ανακρίβειες

Δεν γίνεται να είναι το 7SOA7S το καλύτερο όλων των εποχών για πολλούς λόγους και ο κυριότερος είναι η επιδραστικότητα. Κατά τα άλλα 10αρι ακατέβατο

Φυσικά και δε γίνεται να είναι το καλύτερο όλων των εποχών όταν υπάρχει το Somewhere In Time.

1 Like

Για μένα πάντως είναι στα 3 αγαπημένα μου Maiden…

Kαι μένα. Μαζί με το Somewhere και το ομώνυμο.

ο καλύτερος ολων των εποχων απλα και ομορφα

2 Likes

Ναι μωρέ…όπως θέλει ο καθένας. Απλά δεν συμφωνώ that’s all. Δισκάρα έτσι κι αλλιώς

1 Like

Στην θέση του Somewhere…βάλε το Number… και αυτά είναι τα δικά μου

ναι βρε εννοείτε αυτο.Είπαμε οι αποψεις ειναι σαν τις Κ!@#$#%δες Καταλαβαίνω πάνως τι εννοείς περι επιδραστικότητας και θα συμφωνήσω.

1 Like

Επίσης σαν σήμερα κυκλοφόρησε και το καλύτερο single όλων των εποχών :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Αυτό ακριβώς.