Iron Maiden

Παίζουν χωρίς αντίπαλο σε αυτό το επίπεδο.

τι ειναι αυτα που λες?αφου το μανατζμεντ τους δεν ξερει να χειριζεται τοσο καλα το facebook.

Το μόνο στο οποίο είναι καλύτεροι από τους Metallica είναι ότι η βαφή του Χάρρις είναι καλύτερη από τη βαφή του Χέτφιλντ.

1 Like

Για βαφές, ρίχνουν και στους 2 οι LaBrie, Petrucci.

2 Likes

Σας γλεντάει όλους το περουκίνι του Joe Lynn Turner !

3 Likes

Εγώ τον τσέκαρα πριν μερικά χρόνια και είναι εξαιρετικός χώρος όπως είπε κι ο Παντελής. Δηλαδή μεγάλη χωρητικότητα (20.000 κόσμος) και φανταστική ακουστική. By the way @pantelis79 ποιον θεωρείς ως τον καλύτερο συναυλιακό χώρο του Λονδίνου και της Αγγλίας?

Στον χωρο εχω ξαναπαει για ATP finals.
Σιγουρα παντως για πολλους και διαφορους λογους το
Royal Albert Hall ειναι αλλη κατηγορια(αν και σαν χωροι εντελως διαφορετικοι και
ως εκ τουτου η συγκριση αδοκιμη)

@bostonflesh απάντησε ο @Lyndon για μένα. Το RAH είναι άλλη κατηγορία. Απ’ όσο μπορώ να σκεφτώ, είναι μάλλον ο καλύτερος συναυλιακός χώρος που έχω πάει ποτέ. Παρεμπιπτόντως, το O2 Arena στο Λονδίνο είναι πραγματικά εκπληκτικός συναυλιακός χώρος. Αλλά στο RAH είπαμε, παίζεις άλλη μπάλα.

Για να μην πούμε για του Kai…

Ο JLT τους γλεντάει και με τη δισκογραφία του. Οι Maiden τους γλεντάνε όλους σε όλα.

1 Like

Μπα, μέχρι κι ο Σπύρος Παπαδόπουλος πιο πολύ από τους Maiden γλεντάει.

2 Likes

Τους είδα στη Γλασκόβη.πριν 2 βδομάδες.

Στα θετικά, σταθερά υψηλά επίπεδα απόδοσης (όχι ολοστρόγγυλο 10 όπως πριν 5-10 χρόνια, κάνουν πλέον λαθάκια, αλλά μιλάμε για μπάντα που θα μπορούσε να έχει ISO ποιότητας στα live). Ο Bruce παραμένει απίστευτος frontman, δείχνει ανεπηρέαστος από την περιπέτεια που πέρασε και το τωρινό σετ τον βοηθάει σε σύγκριση με την προτελευταία φορά που τους είχα δει στην Maiden England. Για μένα είναι ο βασικός λόγος που τους βλέπω και τους ξαναβλέπω παρά τα όσα αρνητικά γνωρίζω εκ των προτέρων πηγαίνοντας στα live τους.

Στα αρνητικά το setlist, μόλις δύο αλλαγές σε σύγκριση με το περσινό (που επίσης τους είδα, οπότε είχα και μειωμένο κίνητρο), και αρκετά πετσοκομμένο (αυτό ίσχυε από πέρυσι, 15 τραγούδια περίπου 100 λεπτά σετ).

Maiden on fire…όχι δεν το έχουν και πολύ…Απλα ΚΑΙ στα 60 ΓΑΜΑΝΕ

6 Likes

21 Μαιου 2017 στο Μπέρμιγχαμ… Πρώτη φορά που τους έβλεπα…Απίστευτο σόου…Απλά Θεοί!!!Το καλύτερο χέβι μέταλ συγκρότημα…UP THE IRONS \m/

9 Likes

Και οσες περισσοτερες φορες τους δεις, τοσο περισσοτερο θα κολλησεις…

1 Like
3 Likes

Να μαθαινουν οι νεες γενιες και κατι καλο!!!

1 Like

Οταν με το καλο γινω πατερας περιμενω πως και πως να γαλουχησω το παιδι μου με Iron Maiden…

7 Likes

ολοψυχα στο ευχομαι !

1 Like

Το Σάββατο βράδυ έπαιζε ο Φίλιππος Πλιάτσικας στο Λουτράκι. Μιας και ήμουν εκεί, είπα να πάω να τον δω. Πριν από αυτόν έπαιζε ένα συγκρότημα από την Κόρινθο, οι Final Act που παίζουν ελληνικό ροκ. Αυτοί λοιπόν έκαναν μια αρκετά ενδιαφέρουσα διασκευή στο Trooper, αλλά με τους στίχους από το “Ο παλιάτσος και ο ληστής”.
Όταν βγήκε ο Πλιάτσικας είπε ότι του άρεσε η διασκευή στο Trooper και ότι ήταν το πρώτο βινύλιο που αγόρασε (προφανώς το Piece of mind, εκτός αν είχε πάρει το single).

Τελικά ο Steve Harris έμαθε σε όλο τον κόσμο μουσική.